Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma éjjel a 16 éves fiam...

Ma éjjel a 16 éves fiam részegen jött haza. Szerintetek ha majd felébred mondjak/kérdezzek tőle valamit erről? Vagy büntessem meg? Ti hogy reagálnátok? 34/n

Figyelt kérdés

2016. dec. 4. 10:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Egyetlen szót se szólj. Főzz neki egy erős kávét, ülj le vele, és ha van kedve beszélgetni, hallgasd végig. De lenne rá egy fogadásom egy láda sörbe, hogy így is szégyellni fogja magát a történtekért, és még jó, ha lesz kedve beszélgetni, nem hogy még egy fejmosást végighallgatni.


Majd aztán mondd el, hogy mit érzel. Higgadtan. Ha őt már végig tudtad hallgatni.

2016. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
Miert tartozik a kerdeshez, hogy 34 eves no vagy ?
2016. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Eleg buntetes lesz neki a masnapossag...


Szoval inkabb beszelgess vele. Ha ez nem rendszeres, akkor nem fujnam fel.

2016. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Te 17-18 évesen érettnek tartottad magad gyerekcsináláshoz,akkor 16évesen néha egy kis buli nem fér bele neki?
2016. dec. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
21%
Látom sok értelmes választ kaptál. Szerintem kicsit dorgáld meg,16 évesen 2 hét szobafogság (suli-haza) még bőven belefér mint büntetés. De magyarádz is el neki,hogy veszélyes rá nézve a mértéktelen alkoholfogyasztás. Ha iszik is figyeljen oda a mértékre,megtiltani,bezárni nem tudod örökre. Ha úgy érzi túl sokat ivott,hívjon fel és érte mész. Ami nekem ennyi idősen a legnagyobb büntetés volt,hogy reggel nem hagytak aludni,kicsaptak az ágyból másnaposan és segítenem kellett a háztartásban,(mindezt úgy,hogy volt,hogy fél óranként mentem hányni) legközelebb százszor is meggondoltam mennyit igyak úgy ki voltam purcanva. 27/N
2016. dec. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen idős korban ha bünteted/tiltasz neki valamit akkor úgyis lázadni fog ellened, és csinálni fogja. (kivéve ha nagyon jól lett nevelve.de hát...akkor nem itt kérnél ennyiért segítséget) Beszéld meg vele,hogy normális keretek között igyon.
2016. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
15%
Mond meg neki hogy most egy darabig elfelejtheti a bulit, mondjuk februárig.
2016. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Én megkérdezném, mi történt, de nem cseszegetném. Ha ez első alkalom, mellőzném a prédikációt, büntetést, fenyegetőzést. Ha ismétlődik, akkor viszont nem.
2016. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

34 éves vagy,van egy 16 éves fiad és itt kérdezed,hogy hogyan neveld? Megbüntesd-e?

:-)

Nem.olyan rég voltál 16, rá egy évre terhes is lettél vele,szóval emlékezz csak,milyen ennyi idősen bármiféle szülői dorgálás! Lepereg!

Gondolom anyád neked is elmondta,hogy kislányom, ha szexelsz védekezz,de ugye nálad is egyik füleden ki,másikon be.

2016. dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Azért lett olyan hamar gyerekem, mert akkor volt egy betegségem a petefészkemmel, és az orvos mondta hogy 19-20 éves koromtól már nem fogok tudni gyereket szülni.
2016. dec. 4. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!