Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális viselkedés ez egy 18...

Normális viselkedés ez egy 18 éves gyerektől?

Figyelt kérdés

Lányom most lesz 18 éves,sok éve elváltunk apukájával,egyedül nevelem. Teljesen kétségbe vagyok esve mert ha kommunikálunk pár kivételtől eltekintve borzasztóan viselkedik velem. Biztosan én is hibás vagyok,sokat kellett dolgoznom hogy ki tudjam fizetni a lakásunk költségeit,ezért sokat volt egyedül. Aztán volt két kapcsolatom is akivel megpróbáltam az együtt élést,nem ment a sok alkalmazkodás miatt,és más miatt sem.

A lényeg,eljárkál egy héten egyszer-kétszer szórakozóhelyre,úgy gondoltam engedem hiszen az osztálytársai is ott vannak,őket is engedik,nem akartam korlátozni hiszen majdnem felnőtt. Elég makacs is,kritikus,szerintem erős egyéniség,meg sem tudnám akadályozni hogy menjen.Itt beszélgetnek,sajnos isznak is valamit.Mindegyik ezt csinálja,pedig jó és erős középiskolába járnak. Lányom néha közöl magáról dolgokat,és apróságokból jelét adja hogy szeret de mégis...sokszor nehéz a helyzet. Azt szereti ha nem vagyok itthon,szeret egyedül lenni,és ha feljön valamelyik barátja akkor is jobb neki úgy. Ez rosszul esik,mégis csak itt lakom én is. És hogy beszél velem...hagyjál már ha kérdezem,ha szépen szólnék a barátnőjéhez,hagyjam,nem hozzám jött,stb. És semmi közöm hozzá néha ezt is mondja. Teljesen tehetetlen vagyok,próbáltam szigorúan visszaszólni,akkor még rosszabb. Ha valaki tud segítsen tanáccsal,de ne azzal hogy ne lakjon velem,mert nagyon szeretem őt és még csak tanul. Tehát nem is tudná ellátni magát. Amúgy nem csinált még igazán bajt sosem,nem tudok róla. Csak fáj hogy annyira szerettem mindig,és egy ideje mégis rendkívül ellenséges velem. Más gyerek is van ilyen? Változni fog még? Sokat olvastam a témában mégsem tudom rá a választ.


2016. dec. 29. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Próbál leszakadni rólad, te meg nem engeded, pedig bele kell nyugodnod. Valószínűleg kevés a közös élményt jelentő program és nem megfelelően van beosztva a közös életvitellel kapcsolatos feladatok ellátása sem. Egyébként is kár, hogy nem volt férfi jelen a környezetben apa- és férfipótlékként, mert talán ez az ő párkeresésére is hatással lesz.
2016. dec. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Én is egyedül éltem anyukámmal. Nem volt ebből gond. Ettől még szeretetben éltünk. Én is sokat voltam otthon egyedül, de ettől inkább önálló lettem, nem szemtelen.

Én tuti nem mertem volna így beszélni anyukámmal, mert akkor biztosan kaptam volna egy jókora pofont (nem vert, de ez tuti kiborította volna). Szóval szerintem ne hagyd ezt következmények nélkül. Ha valami rosszat csinál, akkor kapjon büntetést. Pl. valami házimunkát neki kell megcsinálnia, nem kap zsebpénzt.

Persze először üljetek le normálisan beszélgetni, hogy mi a baja. Látod, hogy megváltozott, bántja-e valami. De ne számon kérve, hanem inkább érdeklődve. Mondd el, hogy neked mennyire fáj, amikor így szól hozzád. Nem kell sajnáltatni magad, csak simán, tényszerűen mondd el.

2016. dec. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
nem normális, csak látszik hogy el van kényeztetve, mindent megengedsz neki.
2016. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én engedném elszakadni de hát még iskolás,nem jött még el az ideje. Sokszor úgy érzem túl sok mindent megengedtem neki,de mivel nem csinált rosszat úgy döntöttem megbízom benne. Most már hiába is korlátoznám nem hallgat rám. Amíg kisebb volt,rengeteg közös programunk volt. Válás után a munkám miatt szinte semmi szabadidőm nem volt,ezek a programok elmaradtak. Azért is mert már barátnővel szeretett menni mindenhova. Házi munkát sem erőltettem,gondoltam elég neki az iskola,elég erős. Azért elmosogatott maga után,még sütit is csinált néha és régóta magának készíti a reggelit,vacsorát. Viszont olyan rossz lett a helyzet hogy ha akarnám sem jönne velem sehova,maximum olyan helyre ahova kötelező,például orvoshoz vagy karácsonykor rokonokhoz. És már nem nagyon segít itthon még a mosogatásban sem.Ott hagyja a koszos tányérokat,én meg elmosom mert sajnálom hogy korán kell és sok a tanulni valója. A szobáját rendben tartja. Nem mondja hogy miért haragszik rám,pedig látom hogy így van. A barátnője sem tudja,a legnormálisabbat kérdeztem aki már rászólt hogy nem kellene így viselkednie velem,neki sem mondja mi baja. A leülni vele beszélgetni szóba sem jöhet mert egyszerűen nem hajlandó rá.Szenvedek nagyon mert szeretem,és hibáztatom magam mert lehet hogy azért ilyen mert ennyire sérült váláskor,vagy talán én csináltam olyat ami ilyen mélyen érintette.
2016. dec. 29. 18:46
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem normális dolog, hogy így beszél veled, én soha nem beszéltem így az anyámmal, pedig nem követelte meg a tiszteletet és nem is akadályozott soha semmiben, egyszerűen csak nem illik így beszélni az anyánkkal. Talán ha nem éreztetnéd vele folyton, hogy ezen rágódsz, az jót tenne.
2016. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam kamaszként, bár nekem soha nem volt jó kapcsolatom a szüleimmel. Ez egy ilyen korszak, majd ha tényleg felnőtt nő lesz, másképp fog hozzád viszonyulni. De ez nem akkor jön el amikor a 18-at betölti, hanem mikor megérik rá. Természetes hogy lázad, hogy szórakozni jár, hogy magányra vágyik főleg ha a barátnő is ott van. Ezt ha megtudod érteni könnyebb lesz ezt a pár évet elviselni.
2016. dec. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen, ez normális. Nem szép, hogy így beszél veled, de attól még normális.

Abban például semmi fura nincs, ha azt szereti, hogy nem vagy otthon. Én is ilyen voltam, sőt, vagyok a mai napig is, hogy szeretek egyedül lenni otthon.

Nála ahogy látom, kicsit későn jön ki ez az undokoskodós kamaszkor, de azért ez még mindig a normális kategória. Tudom, azt írod, nem lehet vele beszélni, de azért időről időre próbálj meg olyan alkalmakat teremteni, amikor együtt vagytok, és jól érzitek magatokat. Ha meg azt látod, hogy inkább lenne egyedül, akkor hagyd, most ez egy ilyen időszak.

Persze ha csúnyán beszél veled, mindenképp szólj rá, de ne vedd fel a kesztyűt, ne menj bele veszekedésbe, adok-kapokba, csak mondd meg neki, hogy nem adtál okot erre a stílusra, és te sem így beszélsz vele, ezért ő is legyen szíves visszafogni magát, még akkor is, ha valami nem tetszik neki. Minden alkalommal ajánld fel, hogy ha képes higgadtan, a másikat tiszteletben tartva megbeszélni a problémát, akkor te bármikor kész van erre, de ha nincs meg a megfelelő hangnem, akkor addig nem lesz előrelépés. Rajta múlik innentől kezdve, hiszen ha megbeszélitek a dolgokat, akkor közelebb kerülhet ahhoz, amit szeretne, míg az ilyen odamondogatásból nyilván te sem tudod meg, hogy mit akar igazán, és rosszul is esik. Ha szépen el tudja mondani, mi a baja, akkor a megoldáshoz is közelebb kerültök.

Nyilván nem hülye, ha minden alkalommal megemlíted, hogy normális emberek módjára szívesen megbeszéled vele a problémát, akkor előbb-utóbb rájön, hogy ez lenne a célravezetőbb. Csak ne hagyd magad felhúzni, és ne állj le vele veszekedni.

2016. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne meglepődni. Mindenki szeret egyedül lenni.
2016. dec. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A vendége van a gyereknek részéhez írnám: a barátnőm szülei csinálták jól. Ha elmentem hozzájuk, először mindketten átjöttek a lányuk szobájába, feltettek pár udvariassági kérdést: hogy vannak a szüleim, járok-e szakkörre stb szintűt, azután bejelentették, hogy akkor hagyunk is benneteket beszélgetni, és kivonultak.

Távozáskor én köszöntem be az ő szobájukba és kész.

nekem 14 évesen nagyon tetszett ez a felnőttként kezelés.

2017. jan. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

1, elmagyarázom neki, hogy én tartom el az ANYJA vagyok nem a kutyája.

2, ha akkor is így beszél velem szájon vágom

3, ha olyan nagy lány menjen dolgozni és mehet amerre lát.

2017. jan. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!