Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért engedi azt sok szülő,...

Miért engedi azt sok szülő, hogy az egyik gyerek korlátlanul önző lehet, a másiknak meg mindent meg kell osztani?

Figyelt kérdés

Unokatestvéreimnél ugyanez van.

A kisebbik nyugodtan lehet önző, ő megehet mindent, eltehet mindent, nem kell neki semmit sem megosztani, mert hát ő a kisebbik, ő még kicsi stb. De ha a nagy valamiből nem ad a testvérének, akkor már ő a szemét önző, és miért nem ad, pedig nem halna bele, ha adna. Múltkor itt voltak nálunk. Anyumtól kapott mindkettő csokit. A kisebbik (8 éves) még le se nyelte az utolsó falatot, de már hisztizett a nagyobbnak (13 éves), aki még ki se bontotta az övét, hogy adjon a csokijából. Az anyjuk meg csak úgy adta a kisebbik alá a lovat! Aztán a nagyobbik kibontotta a csokit, a kisebbik meg szó szerint leharapta a háromnegyedét. Ennyit a nagyobbik gyerek csokijáról. De ő elmondta nekem négyszemközt, hogy otthon is mindig ez megy.


Miért van ez? És nem ők az egyetlenek, akiket ismerek és ilyen a helyzet! Itt is rendszeresen olvasni olyanokat, hogy a kisebbiknek minden meg van engedve, a nagyobbiknak meg kötelező mindent megosztani és mindent elnézni a kisebbiknek! Az ilyen szülők nem gondolnak bele abba, hogy ez tulajdonképpen senkinek sem jó?


Ismertek ilyeneket?

Miért csinálnak ilyet egyes szülők a gyerekeikkel?



2016. nov. 13. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓ, ez már csak ilyen sajnos.. és bárcsak megrekedne a dolog csoki szinten.. Nálunk a családban a kisebbik gyerek lakást kapott, a nagyobbik meg mehetett külföldre gürizni, hogy a családját eltudja tartani, apucikájuknak meg a szeme se rebbent.

Hogy miért alakult ez ki, azt nem tudom, de pároméknál is ez van..Elég gyakori az ilyen eset. Nekem egy húgom van ( én is lány vagyok) de én azért nem érzem ezt, maximum olyan szinten, hogy én pl 16évesen mehettem először bulizni, addig húgom már 14évesen jöhetett velem, de másban nem.

2016. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sosem volt ilyen : 6 év van köztük, sokszor az bosszant hogy az egyik nem eszik még a másik jól nem lakott. Azután fordítva. Szerintem az ilyen szülő nem százas. Később ebből sok gondja lesz neki is , a gyereknek is .
2016. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Azért csinálnak ilyet, mert könnyebb nem foglalkozni a kisebb gyerek hisztijével és áthárítani a nagyra a felelősséget, mint megnevelni a kisebbet.


Aztán az ilyen "kisebbekből" lesznek az irígy, hisztiző, agresszív felnőttek, akiknek minden JÁR alapból, és ha nem kapják meg, akkor mindenre képesek.


Én ezekre szoktam volt mondani, hogy gyerekkorában mindent megengedtek neki, csak a gázcsapot nem..

2016. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsém volt ilyen kicsi korában, mindent ki tudott nyafizni az anyjától, sokszor a bátyja kárára. Szerencsére ott észbekapott anyu, a nagyobb gyerek is elmondta neki őszintén, hogy mit gondol, egyszer-kétszer leoltotta az öccsét is, apu is közbelépett.
2016. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én fordítottat ismerem.

Idősebb gyerek lehet önző,mindent meg tehet, semmit nem kell csinálnia vagyis kedvenc gyerek. Fiatalabb testvéreinek nem lehet önző,mindent oda kell adni id. testvérének, nekik k.ss nevük, ők fekete bárányok.

2016. nov. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a kicsi az, aki mindent megkaphat. A kedvenc szavajárása az volt anyámnak, hogy "jaj, okos enged, szamár szenved, te vagy a nagyobb, lehetne több eszed, ő még csak kicsi"... 1 év volt közöttünk, annyival voltam nagyobb :D. Komolyan, el volt várva, hogy én 8 évesen felügyeljem a 7 éves öcsikémet, meg ha bántott, akkor "jaj, te már nagylány vagy, tűrd el". Idősebb korunkban is, kb. egyetemistaként is az volt, hogy öcsike tanulás közben elkurjantotta magát, hogy csokiiiit!, és anya már szaladt is le a boltba... velem, persze, mert kell, aki segít cipekedni (én voltam a lány...). És nekem ott kellett könyörögni egy csokiért, míg öcsémnek ez alanyi jogon járt.
2016. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a magyarázatot nem tudom, pedig én is kíváncsi volnék, miért. Szar szülői nevelés, az biztos. Sok helyen látni ilyet, hol kisebb, hol nagyobb mértékben.


Nálunk is volt ilyen jócskán, húgom mindent megkapott, amire csak rá nézett, én csak karácsonyra, max szülinapra még, ő meg csak úgy, mert nehogy sérüljön a kis lelkivilága.

Nekem 8 évesen már segítenem kellett otthon, port törölnöm, segíteni a mosogatásban, beágyazni, rendet rakni, megteríteni az asztalt stb, ő most 10 éves és még soha(!) semmit nem csinált meg otthon, még ha kérik is, hogy pakoljon el maga után, azt sem csinálja meg.


Barátoméknál is így van, a nővére két lakást kapott, autót, ő meg semmit és még a szemére is vetik, hogy neki miért nincs annyi mindene, mint a nővérének, lol.

2016. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Az én esetemben is fordítva történt. Nálunk a nővérem volt a kedvenc (6 év korkülönbség van közöttünk). Anya folyton elrakosgatott neki dolgokat, mondván előkészíti a stafírungját, szekrénysort, laptopot kapott ballagására, több új ruhát kapott, amire nekem mindig azt hazudták, hogy "ó, ez már régi..." pedig pontosan jól tudtam, hogy nem. Sajnos én nem kaptam előre készített stafírungot (pedig mostanra milyen jól jönne), laptopot, szekrénysort, de nem szoktam ez miatt balhézni, még említés szintjén sem.

Gondolom minden (vagy legalábbis a legtöbb) szülőnek van egy kedvenc gyereke, akit valamiért jobban szeret, persze tagadják, hiszen ilyet nem szokás kimondani, de cselekedeteikkel ezt igazolják.

2016. dec. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen nem volt mert nem hagyom magam, a csokis esetben ellökném hogy pontosan ugyanannyit kaptunk, ő se adott az övéből, én se fogok az enyémből, akinek nem tetszik nem tudja mi az egyenlő osztozkodás.

Öcsém volt ilyen hogy mindketten imádjuk a lidl-s fagyasztott pizzát, ha én csináltam magamnak akkor ha nem adtam minimum 2 szeletet a 6-ból jött a földhöz verős hiszti de ha csak ránéztem az övére máris ment a "takarodj ez az enyém ebből nem ehetsz" kis taknyos hamar rájött hogy 10 év előnyöm van, még az arcába is dörgöltem hogy az enyémből zicher hogy nem kap (mondjuk én se vettem az övéből), jó sok hiszti után rájött hogy egyszerűbb igazságosan felezni.

Szüleim meg alapból így állnak hozzá. (ez alól kivételt képez minden kaja amit közös részen, pl asztal, fiók, hagysz egy hétig vagy nem szólsz külön hogy azt még kéred)

2016. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Ez ink fordítottan igaz. Mármint h a idősebbel engedékenyebbek oka egyszerű. Ő az elsőszülött.. Lehet papolni h ugyanúgy szereti meg minden de ő az első őt várták idegesen félve reszketve vele volt részük először a gyereknevelésbe stb. (+ nálunk régimódiasabb család elsőszülött fiú örököl minden lényegesebb családi vállalkozást a többi legfejebb 1 kis pénzt kap, ezzel arra akarok kilyukadni, hogy Nekik saját munkát kell majd szerezni ehez tanúlni szenvedni.... AZ elsőnek meg biztos a jövője)
2016. dec. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!