Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitől lesz egy kamasz "elkénye...

Mitől lesz egy kamasz "elkényeztetett"? Mikor illetnek valakit ezzel a jelzővel?

Figyelt kérdés

Rám mondta valaki és mikor rákérdeztem, hogy miért, semmit nem mondott... Csak hogy gondolkozzak el.


Tudom, hogy jól élünk, de azért nem gondolom, hogy az "elviselhetetlenül elkényeztetett" kategóriába tartoznék.


2017. jan. 13. 12:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindenben megnyilvánulhat. A követelőző, hisztis gyerekekre mondják, ha nem tudják elfogadni, hogy valamit nem kaphatnak meg. Vagy ha nem becsülik azt, ami van / lebecsülik azt, amit kapnak. Ha leírnád, hogy konkrétan milyen szituban hangzott ez el, akkor lehet, hogy könnyebb lenne megmondani, hogy igaza volt-e az illetőnek.
2017. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
12%
Akkor, ha nem az egyszerűségre és nem a munkára nevelik.
2017. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát ezt már mondta máskor is.

Pl. apáék elintézték, hogy ne kelljen matematikából érettségiznem, meg jegyet sem kapok belőle 11. óta. Papíron tanulási nehézségem van, és azért kaptam meg a felmentést belőle, amúgy azért lett ez az egész, mert a matektanár gyűlölt és közölte, hogy biztos nem fog elengedni érettségizni... Ami azért vicces, mert 8 évig a legrosszabb jegyem a hármas volt matekból, és nem olyan iskolába jártam, ahol már azért pont jár a dolgozatban, ha az ember a nevét leírja helyesen.

Szóval 10. végén nevelési tanácsadóból megkaptam a papírt, bár ez elég hosszú folyamat eredménye volt, nem szeretném itt taglalni.

A másik, hogy testnevelésből is ugyanúgy vagyok, sosem szerettem annyira mozogni. Mármint jártam táncolni 11 évet, meg lovagolni is, de ezt a tesiórai "fuss 5 kört az iskola körül" dolgot nem bírtam. Általánosban még nem volt ebből baj, mert a tesitanárom nagyon szeretett és valahogy mindig megúsztam a futást, mikor meg felmérés volt, inkább másztam kötelet, vagy csináltam mást helyette.


Tegnap is volt szalagavatós táncpróba és sokan hiányoztak, kb. a fele csoport. És mondta a tánctanár, hogy így semmi értelme a próbának, tartsuk meg jövőhét hétfő reggel (akkor az egész évfolyamnak nincs első órája). De én mondtam, hogy nekem az nem jó, időpontom van a körmösömhöz és ő tele van, ha ezt most lemondom, tuti nem kapok egy hónapon belül új időpontot. Erre elkezdte mondta a fent említett személy, hogy hát igen, a körmeim aztán nagyon fontosak... De én megjelentem a próbán rendesen, nem fogok azért variálni és szívni, mert a fele csoport ellógott egy tz-t és lusták voltak visszajönni.

2017. jan. 13. 13:15
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Hát tényleg eléggé elkényeztetett vagy. Olvasd vissza párszor amit leírtál hátha rájössz.
2017. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

De mégis miért?

Hagyniuk kellett volna, hogy megbukjak és csússzak egy évet a továbbtanulással egy komplexusokkal küszködő matektanár miatt?

2017. jan. 13. 14:13
 6/21 anonim ***** válasza:
31%
Ismét egy kamu.
2017. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Lefotózzam neked a felmentéseket? :)

Mindről van fénymásolat, el is küldhetem postán.

2017. jan. 13. 14:38
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Ez még kérdés? Nem kell matekból érettségizned, mert a szüleid elintézték, hogy papíron diszkalkuliás legyél.

Finnyázol, mert körmösöd van a próba idején... meg ne halj, szegénykém, úgy sajnállak. Annyira életképtelen vagy, hogy körmöt vágni se tudsz egyedül? Vagy karvaj körmöt akarsz, amiben nem tusdsz tesizni? Ja, bocs, elfelejtettem, hogy neked a testnevelés is derogál...

2017. jan. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Fotózd. Nem kell e-mailben, elég egy ingyenes feltöltő oldal.
2017. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

# 8

Tudsz szöveget értelmezni?

Leírtam, hogy a próbán én ott voltam. A csapat fele nem volt hajlandó visszajönni, mert előtte ellógtak egy dolgozatot. És ezért akartak új időpontot betenni, amire nekem már programom volt.

A manikűröztetés nem éppen a körömvágást jelenti. Mielőtt piszkálódni kezdesz, inkább nézz utána. :)

2017. jan. 13. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!