Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Középiskolás ballagásr...

Szülők! Középiskolás ballagásra mennyi pénzt adtok a gyereknek?

Figyelt kérdés
hallottam hogy valaki ad 100 ezret is

2017. febr. 22. 19:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk is csak ebéd volt. Talán keresztanyum adott 10ezret.

Semmi extra!!!


Ilyemeket amit írtatok még csak az amcsi filmekben láttam,hallottam.

2017. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

csatlakoznék az előzőhöz.

ha egyetemre megy utána, oda is fizetnek a szülők (vagy albérletet, vagy utazást, kolit, vagy mama-hotelt, esetleg tandíjat is, laptopot, stb...)

ha dolgozni kezd: akkor meg vagy otthon marad, vagy elköltözik, de akkor sem várható el, hogy kezdőtőkét kapjon, max az első havi fizetésig előlegként.

2017. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%

Egy csokor viràgot. Nàlunk max az ékszer volt szokàs, de én mondtam h nekem nem kell semmi. Rokonoktól semmit. Nem volt ünneplés, de ha lett volna akkor ékszer lett volna a max.


Ha eljut oda a fiam, akkor max a jogsi lesz, hacsak nem leszek hiperszuper gazdag(na az kizárt), de akkor sem ballagàsra kapna nagyobb értéket, hanem mikor làtom, hogy benõtt a feje làgya. :D

2017. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen elhűlve olvasom a hozzászólásokat :o

Én anno az első mobiltelefonomat kaptam érettségi ajándékként a szüleimtől. nagyszülőktől ékszert, más rokonoktól könyvet, órát. És egy családi ebédet.

2017. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, nem csak te hűltél el. Jól szituált családból származom, tavaly ballagtam. Én összesen kaptam 200.000-t,szóval kb 20.000/rokon, meg anyáéktól egy alsóbb középkategóriás laptopot, mert addig sajátom nem volt. Biztos velem van a baj, de én ennél többnek örülni sem tudtam volna. Nem akkora dolog az az érettségi, hogy azért cserébe lakást, meg autót kapjak.... 19L
2017. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%

Semennyit.

A nagylányom egy biciklit kért és kapott, a középsőm ékszert, és persze mindkettőnek rendeztünk egy ünnepi családi ebédet.

2017. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
92%
Idén fogok ballagni, nem tudom melyik rokontól mennyit fogok kapni, de 20.000-nél többet egyiktől se hiszem. Az így összejött pénzt félrerakom (ahogy a karácsonykor, születésnapomkor kapott párezer forintokat is), jól fog jönni az egyetem alatt. 18/F
2017. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%

Úristen! Egyeseknek nagyon jó dolguk van az életben! Míg mások éhen halnak az utcán!

Hát én 8.-os ballagásomra kaptam annak idején egy biciklit. Akkoriban a mountain bike-ot, alapot. Meg volt egy kaja néhány rokonnal otthon.

Középiskolásként nem akartam semmit, nem is kértem. Ebédet meg végképp nem akartam. Mennyi pénzkidobás az! és pazarlás! Én inkább a barátommal akartam egy délutánt eltölteni! többet ért bárminél!

Sajnos engem nem támogattak a továbbtanulásba, úgyhogy munkát kerestem.

Aztán sikerült elvégezni egy felsőfokú OKJ-s képzést, de sajnos ott sem tudtam továbbtanulni anyagi okok miatt. Hogy tudjak menni azon a vonalon tovább. Beszámították volna az éveket, de anyagiak miatt nem bírtam vállalni. Úgyhogy munka megint.

A főiskola és egyetem számomra csak álom, pedig jó tanuló voltam annak idején és talán most sem vagyok olyan buta. De most munka van, gyerek, meg gondok. A házhitel stb. De nem mindenki alá tolnak házat, lakást, kocsit.

De büszke vagyok magamra, mert még a sok-sok, rengeteg nehézség közepette is de még mindig tudok ember lenni, és ki tudom bírni.

Nekem annak idején középiskolában nagy álmom volt a jogsi, de arra is megkaptam, hogy majd ha dolgozok. Hát azt még megszereztem de mivel sajnos kocsink rövid ideig volt így keveset vezettem. :(

Majd egyszer!


Szóval arra, hogy mennyi pénzt kéne adni ballagásra szülőként egy középiskolás gyereknek, én azt mondom a mai fejemmel, hogy max. 10-15e-t, ha megy, meg ha kéri esetleg egy szűk körű ebédet. De úgy gondolom nem szabad, hogy a szülőnek többe kerüljön minden aprósággal együtt 50e-nél, de még sokat mondok. Sokkal jobb lenne, ha élmény maradna meg inkább, mint a sok-sok anyagi. Szerintem.

Az meg hogy a rokonok mennyit adnak az meg legyen az ő dolguk és pénztárcájuk szerint. Ki mennyit tud, akar.

A lényeg, hogy gondoltak a gyerkőcre.

A másik szerintem sokkal fontosabb, hogy ha a későbbiekben továbbtanul, vagy dolgozik és nehézsége akad akkor tudjon a rokonokhoz is fordulni. Akár szállás miatt, akár nehézség miatt, és inkább akkor segítsék ki pénzzel, étellel, szállással, bármivel amire épp szükség van.

Többet jelent a gyereknek az!

Bár tudom a világ nem így működik, de így lenne normális!

Szerintem.!


Így elgondolkodva, bár még kicsi a lányom, de már most gondolkodom, hogy Úristen mi lesz. Én nem akarok a trend szerint bulit, ajándékot a gyerekemnek. Meg nagyobbnál nagyobb csokor amit végül elhervad. Inkább akkor már egy kirándulás, vagy wellness bármi. Vagy akkor inkább a virág helyett pénz, a virág ára, és azt vesz belőle amit szeretne. Undorító ez a világ!

Ja és még a középiskolás ruhákról ne is beszéljünk, meg tanár néni ajándék stb.


Nekem amúgy nagy szerencsém volt a középiskolában, mert mindig gyűjtöttünk pénzt, voltunk forgalomszámláláson is, ahol egy alkalom mindenkinek kötelező volt és ment az osztálypénzbe, a festést mi vállaltuk stb. így mindig gyarapaodott. 4. végén nem kellett a bankettre, tablóra semmire beadni.

A matrózblúz, fekete szoknya, fekete cipő pedig teljesen szuper viselet volt és állandó. Nem volt puccos kosztüm meg semmi.

És ez így volt rendjén!!!

2017. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%

Az itteni válaszok alapján már eléggé világos, mikor azt mondják, egyenlőtlenek a bérek, és szinte eltűnt a polgári középréteg, mindenki vagy gazdag vagy szegény.

Én utóbbi vagyok, szülőktől, nagyszülőktől, és egyéb rokonoktól kaptam összesen harminc ezret,és olyan boldog voltam, hogy csak na :D

És ez tavaly előtt volt.

Autó 5 milláig :DDD kész

2017. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
69%

nálunk volt egy családi ebéd, csokor virág. pénzt nem kaptam, az egyetemi tanulmányaimat finanszírozták a szüleim, az is bőven elég volt.

Nálunk a családban nem járt jutalom az érettségiért, hanem inkább elvárás volt, hogy meglegyen...

2017. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!