Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti megengednétek?...

Anna4334 kérdése:

Szülők! Ti megengednétek? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Kedves Szülők! Anyai tanácsot kérhetnék vagy akár a lányom kortársai is ki fejthetik a véleményüket! A lányom most 5. osztályos most megy 6.-ba nemsokára 12 éves lesz avagy már az a 3-4 hónap különbség annyira nem számít, akkor 12 évesnek már felkerekítem... és mostanában nagyon érdeklik a smink világai. Nagyon kedves, vidám kislány és mindig kérdezi tőlem, hogy az iskolájába tehetne-e fel szempilla spirált haloványan és Labello-t. Nem tudom, hogy megengedhetném-e neki mert tényleg nagyon ügyesen varázsolja magára sminket meg én is szeretném látni ha boldog. Szerintetek megengedhetném-e neki lehet túl korai lenne neki de ő nagyon szeretné és én is szeretném ha boldognak látnám. Korához képest nagyon érett igazi kiskamasz. Előre köszönöm mindenkinek a válaszát!

2017. máj. 2. 16:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
A labello-t engedném, de a szempillaspirált még nem. Az még korai egy kicsit.
2017. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
persze, simán megengedném, csak vennék neki jó sminklemosót, és minden este mondanám neki hogy szedje le a sminket, mert eltömíti a pórusokat, nem jó a bőrnek ha este is rajta hagyod a sminket. de ez elég lightos smink, megengedném. a labello meg nem is számít sminknek :D
2017. máj. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%
Biztos voltam benne, hogy érettebb a koránál. Minden 2. tini az a gyik-en. Nekem van egy 12 éves körüli húgom és ő is vidám, szereti a színes dolgokat, de a szüleim semmilyen sminket nem engednek neki. Szerintük és szerintem is (15 éves vagyok) túl korai.
2017. máj. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%
En megengednem. Bar a lanyom meg pocakban van, de meg fogom engedni ennyi idosen a spiralt es Labellot. Tobbet persze nem, altalanos suliban ez biven eleg, de a napi esti sminklemosast muszaj lesz betartania, hogy a spiral ne tegye tonkre a szempillait ha ejjelre fent marad.
2017. máj. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
39%
Igen. Vékony rétegben :)
2017. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 babyboom567 ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!

Szerintem túl fiatal.Bár én pl sosem sminkelem magam (a saját esküvőmön sem volt sminkem),és szerencsére fiam van,de ha lányom lenne megpróbálnék vele valami kompromisszumra jutni(annak ellenére ,hogy ellene vagyok a sminknek ilyen fiatalon).Pl.iskolába nem mehetne így, de pl családi összejövetel,vagy hetente 1x,ilyesmi.

2017. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%
Labellot engedném,az nem smink. Kompromisszumot kötném a szempillaspirált iskolába nem engedném ,viszont otthon és hétvégén igen.
2017. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
33%

Vannak nagyon light-os spirálok, ami épphogy kiemeli a szempillát. Na olyat pl engednék neki.

Nekem a nagyobb még csak 7 éves, de ha majd ott tartunk, engedni fogom.

2017. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
30%

Én is ennyi idősen kezdtem,de labellót nem használtam,mert mindig idegesített.Szerintem a szolidat engedd,ha a házi rend nem tiltja,vagy a tanárok nem szólnak érte.Csak mossa le rendesen,alapozót meg ilyeneket ne ,mert azt így utólag bánom személy szerint.Bár inkább csak jövőre.


14l

2017. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem tudom, a spirált szerintem én sem engedném neki.

14 éves vagyok, jó, mondjuk, már én is szeretnék spirálokat, meg egyéb cuccokat, mert ki szeretném próbálni, de annyira nem köt le, vagy hát nem akadok ki ha nem lehetne stb

Most pénteken lesz unokatesóm ballagása, és nem teszek fel semmit, mondjuk, jórészt azért is, mert már így is eléggé "ki fogok öltözni".


Lehet mondani, hogy ez az én bajom, de 2 év múlva lehet, hogy már alapozót, meg sokkal több mindent akar a lányod használni, pláne, ha kap zsebpént, hiába nem engeded meg neki, megveszi simán. Ez azért is baj, mert a sminkelésre is könnyen rá lehet szokni. Ha pedig folyamatosan van rajta, akkor később smink nélkül meg "csúnyának" fogják tartani.

Van egy osztálytársam, aki tök szép és aranyos, és pár hete elég jól sminkeli magát, tus, spirál, szemfesték, rúzs, korrektor/alapozó, egyszóval kb minden... Szépen sminkel amúgy, egyáltalán nem csúnyán.

De egyszer eljött smink nélkül, és hát... Nem, tényleg nem mondom, hogy csúnya volt, de nagyon szokatlan volt, hogy a szeme, szája, bőre tök átlagos. Olyan semmilyennek nézett ki smink nélkül.

Itt most nem azt mondom, hogy sminkeljen, mert amúgy semmilyennek néz ki az ember, csak ne folyamatosan, mert ahogy írtam az emberek megszokják, és utána már smink nélkül nagyon furának fog kinézni. Ha folyamatosan is, akkor inkább legyen light-os :D

Remélem érted mire gondolok, beteg vagyok így elég nehezen megy a fogalmazás. Bocsi :D


14/L

2017. máj. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!