Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek milyen az ha egy...

Szerintetek milyen az ha egy szülő így reagál amikor a gyereke ilyenről beszél?

Figyelt kérdés
Amikor a gyereke tudtára adja mondjuk egy vita hevében hogy öngyilkosságon gondolkodik, az akar lenni (nem lelki zsarolásnak szánva hanem tényleg így van), akkor a szülő erre úgy reagál hogy "mindjárt pofánb*szlak", "engem te ne fenyegess" meg ilyen jellegű dolgok. Ez jó reakció erre, belerúgni mégjobban valakibe aki amúgy is kivan már idegileg és meg akar halni?
2017. máj. 20. 20:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
egyértelmű, hogy te vagy a gyerek a szituban. nem, nyilván nem jó, hogy így reagált, de azért mondta mert félt. megijesztetted.
2017. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg nem vita hevében kellene mondani, hanem leülni és komolyan elmondani, hogy mi a baj és miért vannak ilyen érzéseid. Nyugodt helyzetben a szülő is másképp reagál és komolyan veszi a gyereke segélykérését.
2017. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
Félt, ezért mondta, nem tudta mit tegyen és ez jött ki a száján, az a durva ha miután lehiggadt is ezt mondja. Anno en is voltam ilyen szituban, anyám megvert mikor támogatás, ölelés, szeretet kellett volna, azóta alig beszélünk. Nem normális ez a hozzáállás de ha megpróbál közeledni feléd, engedd.
2017. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
31%
Öngyilkosjelölteknél pont a sajnálat nem hat mivel eleve magát sajnálja az illető.az ilyen kamaszkori lázongást csirájában el kell folytani. Minden kamasznak eszébe jut. De a normálisabbja tul lép.
2017. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
37%

A kamaszok azert mondjak ezt hogy sajnaltassak magukat es felhivjak a figyelmet. Jobb ilyenkor tallra allitani es eszhez terinteni mint sajnalgatni. Egyebkent a szulei nyilvan ismerik, ha ezt mondtak neki tudjak, hogy fenyegetozik es ugysem tenne meg.

Nezd meg a mai kamaszokat......minden 3. vagdossa magat ha valami nyomora van. Iszonyat gyengek, nulla konfliktus-vagy stresszkezeles. Es miert? Hogy a kornyezetuk sajnalja oket...

2017. máj. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Én is voltam így. Én tényleg öngyikos akartam lenni,és vita hevében én is elmondtam neki. Erre anyám úgy felpofozott hogy 2 helyen felrepedt a szám. Hát hogy finom fogalmazzak, nem éreztem úgy utána, hogy nagyobb lenne az életkedvem.
2017. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
aki TÉNYLEG öngyilkos akar lenni, az nem mondja, szépen csendben megteszi
2017. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez nem minden esetben van így.
2017. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy eljutottál idáig és ezt ők nem tudják, már mindent elmond erről a kapcsolatról. Nem kell ezen a beszóláson kattogni. Keresni kell olyan ismerőst, barátot, rokont, stb. akivel tudsz beszélni. Rakás lelkisegély vonal, segítő szervezet van. Keress egyet a saját érdekedben! Anyád meg ennyire alkalmas, lépj túl rajta!
2017. máj. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi, a legtobb kamasz ongyilkos akar lenni.

Orulj, hogy nem kaptal ket pofont.

Onsajnaltatas helyett keress hobbit, baratokat, elfoglaltsagokat!

2017. máj. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!