Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Melyik a legjobb védekezési...

Melyik a legjobb védekezési módszer kamaszoknál?

Figyelt kérdés
Vannak rémhírek hogy ha tabit szedsz soha nem leszel terhes. Vagy tudjuk hogy a megszakítás nem védekezés. A gumi kiszakadhat vagy lecsúszhat és ha valaki még csak gumival szexelt nem tudhatja milyen ha beleélveznek. 17-18 évesek esetében melyik a legjobb védekezési módszer?
2017. máj. 28. 20:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;)
2017. máj. 29. 08:36
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem kamaszok inkább maradjanak a guminál. A tabletta még felnőtt, kifejlett szervezetben is tud kárt okozni / mellékhatásai lehetnek (nekem rendbe tette a menzeszem, de cserébe felszedtem 20-25 kilót olyan helyekre, ahova addig soha, és úgy, nem változott meg az étkezésem... mondjuk a nődoki nem is vizsgált meg rendesen sajnos, én meg nem tudtam, hogy ő csinálta rosszul)... egy kamasz szervezete még fejlődésben van, nem ajánlatos sztem kísérteni az ördögöt.


A többi opció: spirált, pesszáriumot nem raknak fel gyereknek, mert veszélyes, a Pharmatex nem hatásos / megbízható, a naptármódszer szintúgy... a megszakítás meg nem védekezés, mert elég kétesélyes... 1) nem biztos, hogy főleg egy tapasztalatlan srác időben ki tudja húzni, 2) attól, hogy sperma konkrétan nem spriccel be, előváladék még simán lehet, ezért nem biztonságos akkor sem, ha sikerül időben kihúzni.


A gumi nyilván kiszakadhat, de még így is biztonságosabb, mint a megszakítás, és kevésbé káros a szervezetre, mint a tabletta. Nyilván nem olyan kellemes élmény, mint gumi nélkül, de ez van.

2017. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit még kampányolnék a gumi mellet, hogy miért jó kamaszkorban.

Recept nélkül kapható, gyakorlatilag bárhol és bármikor. Ez is nagy előny tud lenni fiatalon!

Ebben a korban ritka, hogy naponta van lehetőség szexre. Heti egy-egy alkalom miatt kár egész hónapban hormontablettát szedni.

Ráadásul olcsóbb is, mint pl. a tabletta. Abból kb. 7500 három havi adag. Egy gumi kb. 100 Ft, vagyis 75 gumit tudtok venni 7500-ért, ami egy évre is elég lehet. :)

2017. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
10%

Legtutibb az önmegtartóztatás: nulla teherbe esés, minimális kockázat egy fertőzésre.

Ha mégis lesz szex, akkor a Holland módszer: gumi és tabletta, vagy gumi és hüvelygyűrű, mert ez ad legnagyobb védelmet a teherbeesésre nézve.

A gumit, aki gyereket még nem szült, azért ne hagyja ki, mert a hüvely, méhnyak fertőzései akár tünetmentesen is feljebb juthatnak, és egy fel nem ismert, vagy nem jól kezelt kismedencei gyulladástól nem ritka a meddőség.

Ezeknek a fertőzéseknek (klamídia, HPV) a méhnyakra terjedése a 21 év alatti nem szült nők esetében többszörös,a későbbi életkorúakhoz, vagy a korán gyereket vállalókhoz képest.

A tablettát azért érdemes minél később kezdeni (és akkor persze a szexet is) mert a még nem stabil ciklust tényleg akár végleg is fel lehet vele borítani.

2017. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Bár már nem vagyok kamasz, de 18 évesen, és sokszor most is gumival védekezek. Szerintem a legjobb a gumi. Megvéd a nemi betegségek nagy részétől, valamint hiába a sok "kiszakadhat" történet, akkor szakad ki, és történik baj, ha helytelenül teszik fel, össze vissza taperolják, rángatják, kiszárad míg felrakják. Illetve magyarázd már el, miért olyan jó érzés az, hogy érzed ahogy beléd élveznek? :D


Én a gumira szavazok.

2017. máj. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

Gumi. 28-33 évesek vagyunk és íy toljuk.

Miért?

- mert hormonzavar miatt nem szedhetek gygyszert

- biztonságosabb

- szar az emésztésem, sokszor megy a hasam így nem is merném a bogyót

2017. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
77%

22 vagyok és sosem védekeztem mással, csak gumival. Kiszakadni (10ezerből 1 ha hibás) és lecsúszni csak annak fog, aki béna és nem tudja rendesen használni (megjegyzem, igen egyszerű pedig).


"ha valaki még csak gumival szexelt nem tudhatja milyen ha beleélveznek" <-- ez miért baj? Én egyáltalán nem bánom, hogy nem tudom, hogy milyen érzés..

2017. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!