Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Melyik a legjobb módszer egy...

Melyik a legjobb módszer egy gyerek nemi felvilágosítására?

Figyelt kérdés
2007. okt. 13. 21:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a legrészletesebben általános iskolában biológia órán magyarázták el, de osztályfőnöki órán is kaptunk tájékoztatókat (fiúk-lányok külön).
2007. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
A biosz órán tanultak nagyon hasznosak,de szerintem a szülőnek le kell ülni és megbeszélni mindent a gyerekkel.Nemcsak azt hogy hogyan "készül"a gyerek,azt is hogyan védekezzenek a nemkivánt terhesség ill.a fertőzések ellen.
2007. okt. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit az iskolában elmondanak erről, azt általában egy gyerek már tudja magától is (legfeljebb kevésbé szalonképesen megfogalmazva), és általában az ilyen felvilágosító órákon annyira zavarban vannak, hogy nem is mernek semmit sem kérdezni. Ha te is túl komolyan veszed ezt a témát, akkor szintén zavarban lesz, úgy fogja érezni, hogy ez egy olyan dolog, amiről csak halálosan komolyan lehet beszélni, és esetleg fél is, hogy nem találja meg a megfelelő szavakat a kérdéseihez. A legjobb, ha teljesen kötetlenül, lazán beszéltek otthon az ilyesmiről is. Persze fontos, hogy a gyerek hamar tisztában legyen azzal, hogyan kell védekezni, és miért fontos, de felesleges ráijeszteni, a lényeg, hogy megértse, hogy bizonyos dolgokat intelligens, kultúrált ember megtesz egy nemi aktus során, más dolgokat pedig nem. És hát talán még azt is fontos vele megértetni, hogy ez nem verseny, mindennek eljön a maga ideje, és amit siettetnek, az sosem jó.
2007. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Én azt tartom jónak (és igyekszem majd így csinálni), hogy a hagyományos értelemben vett fevilágosítás helyett kicsi korától folyamatosan beszélünk a dologról, mindig az ő korának megfelelő mértékben és módon. Minden kérdésére így szeretnék válaszolni. Értem ezalatt azt, hgy ha mondjuk 4 évesen megkérdezi, hogyan került a kisbaba a néni pocakjába, akkor azt mondom neki, hogy a baba apukája tette oda, mert nagyon szereti a nénit, és ezértolyan szorosan összebújtak, hogy bele tudta tenni a babát, csak akkor még sokkal kisebb volt, és ott kell megnőnie, hogy megszülethessen. Ez nekünk lehet, hogy hülyén hangzik, de egy ekkora gyereknek szerintem elfogadható válasz. Ha nagyobb lesz és szóba kerül ilyesmi, akkor ismét elmagyarázom, az aktuális korának megfelelően. Így megszokja, hogy kérdezhet, választ is kap, és beszélhetünk róla. És észre sem veszi, hogy akkor ő most fel lett világosítva, mégis tudni fog mindent.
2007. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó hozzászóló tökéletesen a lényegre tapintott,én is igy csinálom a lányommal és a fiammal is!
2007. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Sosem szabad elzárkózni a gyerektől,mindig nyíltan kell válaszolni,és pont annyit kell elmondani ami az adott életkorban éppen szükséges.

Viszont nem kell mindenben az iskolára várni.Nem a tanárok dolga,h felneveljék a gyereket.Meg mire az iskolában oda kerülnek,addigra úgyis tudják.Mi is tudtuk.Egy őszinte szülő gyerek kapcsolatban ez nem lehet probléma.

Ui:és nem baj,ha meztelen embert nem a TVben lát először!Jobb lenne ha természetesen hozzászokna,h kinek milyen.

2007. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyám sosem beszélt ilyen dolgokról, de értelems lány voltam, mire a suliban elmondták, már tudtam mindent. És hál isten öcsém még rátermettem volt, ő még többet tudott még előbb, mint én. Mindig sajnáltam hogy anyámmal nem lehet beszéni semmiről.

És szerintem a magyarországi felvilágosítás egy rakás sz....r. Más államokban már kis korban a maga módján felvilágosítják a gyereket. Én is ennek a híve vagyok, ahogy az előttem szóló le is írta. Ha későn kezded el, nem fog a gyerek bízni benned és hozzád fordulni.

Az őszinteség, nyíltság a legfontosabb, nincs hülye kérdés, és mindenről bezsélni kell, arról is, ami egyértelműnek látzsik.

Én 11 évesen menstruáltam, anyám 1 hónappal !!!! előtta adott egy könvet, ami menses cíklusát írja le, ha rajta múlik mást azóta sem tudok. Mikor eléálltam,h ogy anyu, megjött, azt mondta nem hiszem el. Nekem ott megszűnt anyám létezni. 4 nap mulva mutatta meg hol a vatta...

Na ilyet nem szabad!

2007. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
én se tudtam ilyenről beszélni az anyámmal de még csak könyvet se adot meg semmi. ennek eredménye az h teljesen rossza a kapcsolatunk. azt h menstruálok fél évre rá tudta meg mikor is elkaptam egy fertőzést a sulis wctől és az ő srgitségét kértem és nem kaptam. nah azota a magam lábán állok és semmiben nem kérem a tanácsát.ha véletlen mégis késöbb kezded el akkor azt áánlom h vegyél neki könyveket hasonlokat sokat megtud belöle és nem is érzi cikinek ha ugy látod elolvasta kérdezgesd h tetszet e neki vannak e kérdései vagy szüksége valamire. mond el neki h ha bármi problémája van forduljon nyugodtan hozzád. sok sikert
2007. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
én könyvekből tudtam meg anno régen...
2007. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem sűrűn beszélgettem anyuval erről a témáról.Sokat dolgozott egy két dolgot ha kérdeztem elmondott.De sose mondta hogy gyere kislányom már ideje lenne beszélgetni egy két intimebb dologról.Ennek ellenére úgy érzem eléggé felvilágosult vagyok,és amióta megvolt az első nemi aktusom a barátommal (14 éves voltam,és védekeztünk:) nem bántam meg, de úgy érzem korai volt,de azóta is együtt vagyunk ) azóta mindent megtudok beszélni anyuval.Ha esetleg késik a menszim vagy más mint szokott.Vagy akár a szexről bármit.De úgy érzem hogy jobb lett volna ha sokat beszélgetünk ezekről a dolgokról és akkor szorosabb is lehetne a kapcsolatunk.Szerintem sokat jelent az hogyha tényleg mindenről beszélgetsz a gyerekeddel ami foglalkoztatja , és őszintén mondod el neki rá a választ.
2008. jan. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!