Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan töltsek több időt vele?

Hogyan töltsek több időt vele?

Figyelt kérdés

Ti hogyan töltenétek több időt a 17,5 éves fiatokkal?

Lassan már beszélgetni sem lesz időnk ő is megy a dolgára, én is dolgozom, hétvégén apjánál minden második héten...., vagy haverokkal.. Ha iskola van akkor fáradt, morcos, inkább a gép előtt ül..

Sportolni is hívtam nem jön el. Nem jönnek be neki sajnos ezek régen pedig bicajozott, futni is akart..egyre soványodik.. lehet depis lett kicsit? Nem indokolja semmi tudtommal, tudok a magánéleti dolgairól viták sincsenek a családban...

Hogyan tudnánk így több minőségi időt tölteni? Valami ötlet? Köszönöm a válaszokat!


2017. júl. 11. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
sehogy. már majdnem felnőtt, meg van a saját élete. menjetek nyaralni, vagy akár csak 1 napra a balcsira.
2017. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg ha van olyan film a moziban ami érdekelheti, javasold neki, menjetek el. Igaz, közben nem beszélgettek, de utána meg lehet vitatni a dolgokat. Ha nem nagyon beszélget, egy mozi már jó lehet neki is.


Mi az ami érdekli? Videózás? Fotó? Játékok? Autók? Megannyi program van ami szakosodik az érdeklődésekre. Ha autós, akkor vegyél neki bónusz brigádon egy rally-s vezetési lehetőséget (vagy ő ül az anyósülésen a pilóta mellett), az nagy élmény lehet és együtt mentek el.

2017. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, már felnőtt de azért még szüksége van rám- látom..:)

Még félig kölyök..

Ez a vezetéses dolog egész jó ötlet! Már közös esti vacsorákat szervezek-nem tudom máshol hogy megy ez- pont ezért...sajnos mindenki ott eszik ahol éri..

Köszönöm a válaszokat!

2017. júl. 11. 18:35
 4/6 anonim ***** válasza:

A tágabb családból valakit meghívni egy közös vacsorára, kirándulásra.

A vacsi jó ötlet, utána kilazulnak, és lehet kicsit beszélgetni (néha)

Valami férfias házimunkát kitalálni ( fürdőszoba kifestése, rendrakás a fészerben ) bármi, ami nem egy emberes, de azért kellően férfias, és ketten kelletek hozzá.

Túrázás.

Ha érdekli a főzés, taníts meg neki alap dolgokat.

2017. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyan én lány vagyok, egy bizonyos pontig nem nagyon töltöttem időt a szüleimmel, persze beszélgettünk minden nap, időnként elmentünk vásárolni, jó volt a kapcsolatunk mindig, de nem kerestem a közös programokat. Aztán ahogy találkoztam a párommal, valamint külföldre költöztünk, mindig várom, hogy menjünk haza és elmenjek velük ide-oda. De ehhez az kellett, hogy komolyan vegyenek és egyenlő partnerként kezeljenek, amikor azt kell: Beszélgetéskor, program kitalálásakor, főzéskor (jobban szeretek főzni, mint anyukám).


Fiúval más, viszont én 19 éves fejjel azt tanácsolnám, hogy keress valami olyan programot, amit egyedül vagy haverokkal nem tudna csinálni. Nem tudom, hol laktok meg milyen az anyagi helyzetetek, de pár ötlet: Vidd el gokartozni, paintballozni, szabadulós játékra, valami online játékos eseményre, közönségtalálkozóra. Ahova mondjuk utazni kell, vagy nem engedi meg magának zsebpénzből. Ha vonakodik, akkor vigyétek el az egyik haverját is. Kezdetnek meg tudasd vele, hogy ha van ilyen esemény, pl. egy kedvenc videósa közönségtalálkozót szervez vagy el szeretne menni egy kalandparkba, akkor szóljon, mert nyitott lennél rá és szívesen mennél.


Kérd ki az ő tanácsát is, hogy felnőttnek érezze magát, egyenlőnek. Mondd meg, hogy szeretnél vele közös programot, amit ő is élvez, lehet haverral vagy kettesben is, csak töltsetek együtt időt.


Sok sikert :)

2017. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Jó ötletek mind:))!
2017. júl. 12. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!