Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez jót tesz a tanulásának,...

Ez jót tesz a tanulásának, vagy inkább beszéljek vele?

Figyelt kérdés

14 éves lányom folyton azon gondolkozik mi legyen majd.De ez kb. minden nap megvaltozik neki. Szerintem jobb lenne ha most az iskolára figyelne hogy utána sok lehetősége legyen.

Ti mit mondanátok neki?

Hogyan nyugtassam meg hogy tanuljon és majd választ ha már közel a pályaválasztás?



2017. aug. 9. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Most megy középiskolába?
2017. aug. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább képzeld magad a helyébe.

Neked utólag így már könnyű,ő még csak most keresi magát,és ez még egy hosszú folyamat lesz.

Amíg nem betegszik bele,addig hagy próbálkozzon,variáljon.

egyszer úgyis végig kell menni ezen,inkább most,mint felvételi jelentkezés előtt 2 hónappal.

2017. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, azért 14 évesen elég közel van már a pályaválasztás nem?

Inkább segíts neki, járjátok körbe azokat a pályákat amik szimpatikusak neki, előnyök, hátrányok, iskolai lehetőségek stb.

2017. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább most gondolkozzon rajta, én csak random bejeloltem pár szakot, lassan érettségi és gyűlölöm magam emiatt.
2017. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a gondolkozás nem megy a tnaulás kárára és nem kifogásnak használja, addig csinálja. Bőven van még ideje, de ennyire túl sem kell reagálni, hisz még gyerek, aki nem tudja mit akar.
2017. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát most csak annyi a baja jogy elmondta hogy fent van az oldalon es mindenki le akarja ot beszelnii. En mondtam hogy nem kell mindent elhinni.
2017. aug. 10. 11:38
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha azt csinalja amit szeret akkor ugyis boldog lesz.A saját boldogságárol csak o gondoskodhat 😍
2017. aug. 10. 11:42
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

14 évesen hagyni a maga feje után menni olyan, mint ha azt mondanád, neked mindegy, mit csinál, majd tanul belőle. Kicsit lesz..rom jellegű. Egy szülő nem tehet ilyet. Ő pont abban a korban van, amikor kellenek a határok, az út mutatás. És ha akrobata akar lenni, szerinted meg fog élni? (Tisztelet a kivételnek.)

A végcélját, a jellemét is cikk-cakkban fogja elérni, nem lesz egyből egyenesen odavezető út. nézelődjön, tapasztaljon, oké. De hülyeségeket ne akarjon bevállalni.

Te is tudod, h elsősorban olyan irány kell neki, amivel a csekkjeit ki tudja fizetni. Biztos jól megvagytok egymással, de gondolom velemikor el kellene költöznie otthonról. Vagy te tartod el utána is, mert mégiscsak akrobata lett?

A szeretett hobbit munka mellett is lehet űzni.

2017. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Dietetikus szeretne lenni. Csak most elbizonytalanodott. Pedig folyton a konyhaban van ,probalgat recepteket stb.
2017. aug. 10. 13:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ennyi idős vagyok, most leszek középiskolás, de sima hatosztályosba járok. Nekem azért nem minden nap változik, hogy mi szeretnék lenni, hanem inkább több ötletem is van és néha holtbiztos vagyok abban, hogy ez szeretnék lenni, néha meg nagyon bizonytalan.

Szerintem is mondd meg neki, hogy még azért van ideje rájönni, hogy mi lesz, addig is tanuljon, hogy legyen választási lehetősége. Ami érdekli, annak meg utánaolvashat, ha van valami szakkör eljárhat (példa: ha énekesnő szeretne lenni, járhat énekre, de ha később meggondolja magát, nem lesz semmi).

Szerintem leginkább 2-3 év múlva lesz fontos ez a kérdés, de igaz, hogy vannak olyan szakmák, melyekhez korábban "észbe kell kapni".

2017. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!