Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak fiam nagyobb...

Mit csináljak fiam nagyobb értékben lopott az interneten? 2100 euro értékben. Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés

Egy internetes játékban lehet kiegészítőket venni, mi megmondtuk havi 2 ezer forintott költhet erre. Két barátjával átverte az embereket, loptak hazudtak.

Tegnap megkeresett minket két szülő feljellentéssel fenyegetnek. Vissza nem tudjuk adni mert eladták elcserélték.

A fiam csak röhög semmi büntudata nincs. Elvettük a netet, számítógépet, telefont. Erre az apját rugdosta. Ő meg felpofozta.

Lehet ebből eljárás?


2017. aug. 10. 16:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

#10-es:

És szerinted nem fog hazudni?

Be fogja vallani,hogy éppen mit csinál?

Aha,persze...

2017. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki, hogy ha nem jelentik fel, én megteszem. Inkább most ez, mint 5 év múlva egy bankrablás. Isteni bizony nem bánnám, ha pár napot előzetesben ülne és rájönne, hol a határ!
2017. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%
Ha CS:GO-ba pár idióta önként odaadta neki a cuccát, csak azért mert azt ígérte a fiad neki h ad értékesebbet majd helyette akkor én is röhögnék. Már bocs de ez konkrétan lefordítva a szitut olyan, mintha az uccán kérnék 20.000Ft-t egy embertől, azt ígérem neki holnap kap cserébe 30-at és odaadja..xd
2017. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
72%
Szia! (Gondolom tegezhetlek interneten így megy) 18 vagyok és jártas az ilyen dolgokban ( nem a lopás xD hanem az adok veszek játékok stb.) Írj rám privátban (kevés információ) hátha tudok valami ötlettel előállni. Vagy, ha nem probléma ide is írhatnád, hátha többen vannak akik értik! De ha írsz én válaszolok szerintem szinte azonnal :) Sok sikert addig is!
2017. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
Nagy szerencséje van a gyereknek, hogy nem az én fiam, olyan pofont kapott volna és nem csak egyet, hogy a másikat a fal adja. Mi az, hogy az apját rugdossa???! Átver másokat és csak nevet rajta?! Szépen ledolgozatnam vele és az utolsó fillérig visszafizetné azt, amit elvett mástól! A telefont, netet, gépet hosszú időre elfelejthetné, a játékot meg darabokra törném (ha CD-ről ment) és amíg itthon lakik többet nem játszhatna vele az fix. Majd megnézem, hogy akkor is lesz-e kedve nevetni!!
2017. aug. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%
Sziasztok 14es vagyok vagy mi 2ővel ezelőtt :D. Nem bírom nézni ezt a sok hülyeséget(bocsánat a kifejezésért de az). Létezik egy steam nevű "bevásárlóközpont" különböző játékokkal amikben van trade funkció illetve a steamen is lehet ilyen cseréket véghezvinni. A kérdésben említett cselekvésre a gamer "világban" csak scam/scamelés (ejtsd: szkem) kifejezést használjuk. Ez annyit tesz, hogy nyilvánosságra bocsátanak egy tradet(nem jut eszembe magyarul) és a két fél közös megegyezés alapján üzletet köt. Minden üzletkötés során saját felelőségre tradel mind a kettő fél. Természetesen indíthatnak eljárást, de! semmi nemű kár nem tudja érni a scammert(a csalót) mert: Minden játék felhasználási feltételében benne van, hogy a játékban szerezhető tárgyakkal való kereskedés maximum ingame pénzzel/ más itemekkel szabad! Azért írtam, hogy szabad, mert lehetséges mással is nem feltétlenül kell ennek teljesülnie. A nagy értékű tárgyaknak mondjuk HUF-ban való értéke van hogy meghaladja a 20000ret is. És pontosan ezért létrehozták a Middleman rendszert. Ez annyit tesz, hogy a két tradelni vágyó fél (paypal, ingame itemek) egyetlen emberhez kerülnek(middleman/középső ember) aki, ha mind a kettő fél álltal felajánlott "tárgy" (legyen szó paypal-ról vagy egyéb dologról) a birtokába kerül továbbítja a jövendőbeli tulajdonosának. Ezzel megszüntetve a scammelés lehetőségét. Tehát ha valakit megloptak az csak is saját hibájából lehet. Nem figyelt nem használta ki a megteremtett feltételeket. Lehetne őt agyonverni és ha velem történne ilyen ( kisebb mértékben történt nagy tárgyakkal még nem) biztosan én is ideges lennék. De az én felelőségem az én hibám. Az meg hogy az apját rugdossa, szerintem csak nevelés kérdése. 18/F
2017. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A szünet hátralévő részében nem kapná vissza a netet, mobilt stb. Helyette könyveket adnék neki vagy tanuljon. Elbeszélgetnék vele többször (bár haszontalannak tűnik, de talán észbe kap) és ezektől a barátoktól örökre eltiltanám illetve beszélnék az ő szüleikkel is, lehet nem is tudnak róla.
2017. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Ha a játékban ilyet csinál most akkor mi lestz később?

Megbíztam benne, szabad kezet kapott volt számítógépje, telefonja net minden. De kár volt erre költeni is.

A barátja anyja átjött, hogy ezért a kis gyerekes csínyért ne legyek ennyire szigorú..

Most ott tartunk nincs internet, okostelefon semmi ilyesmi. Apja érintő képernyős de nem okos telefonját megkapta.

A suliig sehova nem mehet. De nem is érdekli szerinte csak viccelünk.

Akiktől lopott visszaadtuk amit elvett, ha nem volt meg kifizettük. A szemünk előtt szidta a kisgyereket.

Egyszerűen nem értem mi lett vele, miért olyan fontos az a játék.

Augusztus utolsó hetében mennénk nyaralni, elmenjünk így?

Akkorát csalódtam nem bírom ezt :(

2017. aug. 13. 11:06
 19/28 anonim ***** válasza:

A 16-ost felpontozni kellene nem pedig le.

#6, attol hogy egy jatek, meg ott is tilos a lopas.

Kerdezo, a te fiad kozel sem egyedi eset, rengeteg jatek tele van scammerekkel, szerencsere a tobbseg csak jatekbeli cuccokhoz fer, nem tudja valodi penze tenni.

Egyreszt tenyleg ugy tudott masokat meglopni hogy azok tul naivak voltak, a cuccok visszaadasa meg a jatek supportja dolga lenne, oda kell a lopast jelenteni es nem a szuloknek onbiraskodni... Elmeletileg, gyakorlatilag megerdemel minden buntetest.

Nos azert mert most naiv jatekosokat meglopott, meg lazado kamaszkent virtualis penzt lopott (a Steambol nem lehet a csereberelt benzt kiszedni, csak piacon belul elkoltheted masra) meg ne biztos hogg felnottkent bunozo lesz.

A masik ket barattal mi a helyzet?

2017. aug. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
48%
Az en kornyezetemben is paran csinaljak ezt (nem a csaladom, inkabb az osztalytarsaim). Ez nem annyira csalas, ez inkabb a naiv jatekos atverese. Enyhebb buntetest adj neki. Remelem, hogy nem fizetettek semmi penzt, mert akkor sajnos ti vagytok atverve, nem az akitol "loptak"!
2017. aug. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!