Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak fiam nagyobb...

Mit csináljak fiam nagyobb értékben lopott az interneten? 2100 euro értékben. Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés

Egy internetes játékban lehet kiegészítőket venni, mi megmondtuk havi 2 ezer forintott költhet erre. Két barátjával átverte az embereket, loptak hazudtak.

Tegnap megkeresett minket két szülő feljellentéssel fenyegetnek. Vissza nem tudjuk adni mert eladták elcserélték.

A fiam csak röhög semmi büntudata nincs. Elvettük a netet, számítógépet, telefont. Erre az apját rugdosta. Ő meg felpofozta.

Lehet ebből eljárás?


2017. aug. 10. 16:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Az a baj, ha feljelentik - én szemrebbenés nélkül mennék a károsítottak helyében a rendőrséghez -, akkor nektek kell fizetni.
2017. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
24%

Kedves utolsó. Bemész a rendőrségre azt mondod, hogy: "A cs:go nevű játékban eltulajdonítottak tőlem ennyi és ennyi eurónyi értéket, a tettes kiléte ismert xy itt és itt lakik" Erre a rendőr ki fog röhögni és elküld melegebb éghajlatra. Ha meg mégis foglalkozik vele? Fel tudom egyedül állítani a védelmet... (van a védő/vádló ügyvéd).

Kedves kérdező: Nem tudom jól látom-e de csak felületesen olvastad el a kommenteket. Nem akarok izélni de részletesen leírtam a hogy mi is történt #16ként. Nyilván érdemel büntetést de nem azért mert """lopott""" emberek ez csak játék -.-". Különítsük el a valóságtól. Itt nem az a kérdés, hogy őt akarod-e büntetni, hanem hogy magadat akarod-e! Ugyanis elmész nyaralni végre kikapcsolódsz/ nem mész el és csak arra gondolsz "Mit ronthattam el?" Ahelyett, hogy mindenféle büntetést kiszabsz rá kérdezd meg NORMÁL hangnemben, hogy miért csinálta. Persze jöhet rá egy egyszerű válasz: (pl:"Mert vicces".) De lehet, hogy elmondja a célját stb. Mindenki eltörné a kezét meg mindentől megvonná, de egy picit gondolkodjatok az ő szemével.


+gondolat: A Facebook egy remek hely tele van olyan csoportokkal, ahol a különböző játékokhoz külön gyűjtik a scammerek listáját. Ha valaki még ezek után is több embert át tud vágni :/ akkor ahhoz nagyon hülyének kell lenni. :) További szép napot 18/F

2017. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Utolsó rosszul látod. Nem az számit mit lopott hanem hogy lopott, hazudott és átvert embereket. Ha elnézzük mi lesz később bankot rabol?
2017. aug. 14. 22:28
 24/28 anonim ***** válasza:
29%
Jajj dehogy rabol bankot. Ez csak egy játék. Vihar a biliben.
2017. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Felvázolom gyorsan a helyzetet. Mint mindenki túlkomplikálod a dolgokat. Fogd fel úgy mint egy csínytevést. A gyerek nem tett semmi mást mint magára vonta a figyelmet. Lenyúlt pár skint cs:go-ban és? Nem dől össze a világ. Akit rászedett az lehet, hogy egy idióta lehet, hogy nem de ha bankrabláson gondolkodsz akkor sajnálom de te sem gondoltad végig a dolgokat... Felhívom rá a figyelmedet, hogy a bankokban tárolt pénz igen-igen csekély összeg hiszen általánosságba véve a rengeteg pénz csupán virtuális. Na minde1 ez egy kicsit off volt... de kérlek ne legyél ilyen nem csak neki ártasz hanem magadnak... Persze lehet mondani (másik topikban megtörtént) hogy majd utána jöjjek okoskodni miután lett saját gyerekem :/ DE! Szinte ugyan az a korosztály vagyunk hasonló érdeklődési körökkel ő játszik én játszok mind a ketten láttunk már trade-t van aki ráveszi a másikat van aki nem mindennek meg van az ára és különböző segítségeket lehet igénybe venni egy-egy csere esetén. Ha az illető nem vette igénybe a saját felelősége senki más nem vonható kérdőre. És akkor most tovább folytatom a kérdezősködést: Ha mindenáron azt szeretnéd, hogy bíróságra menjen az ügy (nagyon ki állsz mellette) akkor tudod, hogy van-e ellene valami bizonyíték? Vagy csak hiszel egy random embernek az utcáról. A random ember az utcán hogy talált meg? Visszakereste az ipcímet? khm hát kétlem mindennek utána lehet járni és a végén kiderül, hogy mennyire átverték a fejed. :/ Mielőtt elítélsz valakit mindenkinek jár az ártatlanság vélelme :D olyan jó szó xD szeretem na mind1.


SZÓVAL tény mi tény nekem soha nem fordulna eszembe ilyesmi viszont nézd a jó oldalát tökéletes politikus lehetne belőle. (na jó ez megint csúnya volt)


Ui.: Ismerek olyan embert aki bűnöző, de nem így kezdte hidd el nekem kérlek, hogy semmi nem lesz ebből.

#16os meg egyéb 18/F

2017. aug. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
De igen is lehet forinta tenni azt a jatekbeli targyat.. Marvannak kulonbozo oldalak ahol paypalra ellehet kuldeni a penzt. Magarol az esetrol annyit hogy ezt nem a szulok
2017. aug. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Bocsi az elobb veletlen elkuldtem. Szoval. Ezt nem a szuloknek kellene megoldaniuk hanem a steam supportnak(80%ban az ember nem kapja vissza a cuccait). Ha tudnad hany szulo nem tud arrol hogy a gyereke ugyanazt csinalja mint a ties.
2017. aug. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Csgo?
2017. aug. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!