Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Elolvastam a 15 éves lányom beszélgetését a legjobb barátnőjével.Megtudtam, hogy a lányomnak van barátja,hogy cigizik és iszik.Mindig szoktak kérdezni tőle, hogy hol voltak mit csináltak de soha nem válaszol.Mit rontottam el?Mit csináljak?

2017. aug. 11. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Effektíve semmit nem rontottál el. Kamaszkorban van és ez ilyen időszak lesz. Te be akarod korlátolni mint kisgyereknek, ő meg már inkább leválna.


Esetleg ideje lenne egy őszinte anya-lánya beszélgetésnek. Nehogy aztán az legyen a következő, hogy pl a lánykád felcsináltatja magát meg ilyenek.

2017. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem biztos, hogy te rontottad el. Szerintem nem az a baj, h pasizik, iszik, cigizik, hanem az, hogy nem beszéli meg veled a dolgait. Az én lányom ezeket mind elmesélhetné, egyszerűen csak kezd nagylány lenni, én is ittam és cigiztem 16 évesen, baromi menőnek éreztem magam tőle.
2017. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy te rontottad el. Ismerek olyan lányt, aki nemsokára 15 éves lesz, a szülei tudomásom szerint nagyon aranyosak, kedvesek, bár lehet, hogy néha túl sok mindent megengednek neki csak úgy. Ez a lány szintén cigizik, iszik, pasizik, azt hogy milyen gyakran, nem tudom.

Van ilyen típusú kamasz is. Én mondjuk nem ittam, nem cigiztem, de nem is ez a lényeg.

Szerintem beszélgess vele. Az, hogy van barátja, az nem baj. Kérdezd meg, hogy ki a barátja, milyen fiú, esetleg valamikor be is mutathatja, ha akarja.

Beszéljetek arról, hogy nem jó dolog, ha rászokik a cigarettára, mert káros, a fogaknak sem tesz jót és büdös lesz a szája is tőle. Én személy szerint utálom a cigit meg a cigiszagot, de megértem, hogy majdnem mindenki kipróbálja egyszer, de szerintem 15 évesen kicsit korai, főleg az, hogy valaki rendszeresen szívja. Természetesen ne adj pénzt cigire, hátha elmegy a kedve attól, hogy drága és másra is költhetné a pénzét.

Én azt gondolom, hogy néha, ha nagyon akarja egy kevés sör vagy egy pezsgő szilveszterkor belefér, de több ne legyen és ne igyon rendszeresen.

Próbálj meg vele higgadtan beszélgetni.

2017. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottál el ,csak egyetlen dolgot nem kellett volna a beszélgetését elovasnod .De ha már megtetted, akkor legalabb tégy ugy, mintha nem tortént volna meg. Probálj meg közeledni a lányodhoz, de ha zárkozott, akkor ne eröltesd a dolgot.És ne igyekezz rajtakapni sem ,mert az még roszabb eredményt hoz.Szerintem amit nem akar tudtodra adni ,azt ne is kérdezb ,kérdésre sem fogja elmondani .Probáld megértetni vele, hogy bármilyen problémával legjobb, ha hozzád fordul, és veled megbeszélheti.
2017. aug. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönőm a válaszokat!
2017. aug. 12. 11:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az "iszik" eléggé tág fogalom. Nem mindegy, hogy minden nap iszik, vagy csak egyszer-kétszer kipróbálta! A cigizéssel, azzal hogy van barátja semmi probléma. Én 15 évesen cigiztem, és akkor rúgtam be először egy koccintós kannás borral. Szüleimnek sosem beszéltem a magánéletemről, most is nehezen nyílok meg ilyen téren - bàr neken nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel.

De szerintem csak azért nem mondja el, hogy van barátja, mivel még friss a kapcsolat :) majd ha komolyabbra fordulnak a dolgok, biztosan elmondja :)

Én most 20 éves vagyok, és nem lettem alkoholista vagy valami tróger azért mert először egy kannás borral rúgtam be, meg elszívtam egy nap 30 szál cigit :D most készülök az egyetemre, és minden rossz szokásomat már rég hátra hagytam! :)

2017. aug. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmit sem rontottál el. Az a lényeg, hogy megbízz a lányodban teljes mértékig és akkor a gyermeked is úgy fog hozd viszonyulni. Gondolom amikor te voltál annyi idős mint a lányod akkor te se maradtál ki egy-két őrültségből?
2017. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!