Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukak! Ti mit gondoltok errol?

Sweetbabe4 kérdése:

Anyukak! Ti mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés
17 eves lany vagyok es 3 honaposak vagyunk a baratommal. En meg szuz vagyok de le szeretnek majd fekudni a baratommal ( nem feltetlenul most de a kozeli jovoben) viszont anya szerint meg nem kene csinanom. Hozzatennem hogy anyaval nagyon szoros a kapcsolatunk (majdnem) mindent elmondok neki es tudom hogy o a legjobbat akarja nekem. Beszelgettem errol anyaval es azt mondta h fogamzasgatlot ne szedjek a hormonok miatt.. es mar en se tudom hogy kit kene csinalni. Ha csak ovszerrel vedekeznek felnek hogy kiszakadna (nyugtassatok meg hogy biztonsagos az ovszer). Abortuszra semmifelekeppen nem mennek. Szoval, szerintetek mit csinaljak?

2017. aug. 14. 16:29
 1/7 A kérdező kommentje:
*mit
2017. aug. 14. 16:32
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

1. anyádnak az égvilágon semmi köze a szexuális életedhez. akkor fekszetek össze, amikor akartok és még csak bevonni se kell anyádat.

2. első alkalommal talán jobb lenne a gumi és később fogamzásgátló, ha alapjáraton normálisak a ciklusaid. ha ki is szakadna a gumi még be lehet venni 72 órás tablettát. egyébként ésszel kell használni a gumit és nem lesz semmi baj.

2017. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szülő vagyok, de élénken él bennem az egykori 17 éves kori énem. Épp ennyi voltam, amikor az első barátommal megismerkedtem. 18 is elmúltam, mire eljutottunk odáig, hogy lefeküdjek vele. Addig volt minden, abszolút szexnek nevezhetően minden, anélkül, hogy konkrétan megtörtént volna a dolog. Ehhez persze kell egy fiú is, aki ebben partner. Ki lehet elégíteni így is. Szóval szerintem hagysd a természetes ritmusában történni a dolgokat, szerintem valahol te is érzed, hogy még kicsit korai... ha pedig a fiúnak nem felel így meg, akkor már lehet is szélnek ereszteni! ;)
2017. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze meg nem most es o is mondta hogy tud varni, egyebkent fogamzasgatlot 18 eves kor alatt vehetnek szulo nelkul vagy csak nagykoruan?
2017. aug. 14. 17:00
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

2017 van, semmi bajod nem lesz a fogamzásgátlótól. Megveheted 18 éves kor alatt is persze. El kell menni nőgyógyászhoz, felírja, kiváltod, senki sem kérdez semmit.


Annyi idősen mint te vagy én is simán szedtem évekig, nem lettem se jeti, se degenerált és mikor úgy döntöttem, hogy terhes akarok lenni, akkor azonnal teherbe is estem. Gondolj bele ha csak elkap a fosás, vagy kihagysz egy szemet máris esélyed van a terhességre, ez csak butaság, hogy benned maradnak a hormonok meg évek kellenek a kitisztításhoz stb. (Ilyeneket jellemzően azok mondanak, akik sok tízezer vagy akár százezer forintokért eladnak neked valami léböjt kúrát, ami kihajtja belőled a "káros" hormonokat, holott ezeknek olyan a felezési ideje, hogy már addigra kiürül magától, mire a futár kihozza a csodakúrát....)


Nem akarom bántani anyukádat, de az orvosoknak kell hinni meg a tudománynak, nem az ilyen rémtörténeteknek, meg áltudományos hülyeségeknek.


Biztonságos az óvszer is, nekem egyszer szakadt el sok-sok év alatt, bár az is a felrakás hibája lehetett, de tizenévesnél szerintem nem szabad csak olyasmire bízni magad, ami a használat helyetelen módja miatt esetleg csődöt mond, aztán meg lehet szembenézni az eseményutánival, ami azért közel sem olyan hatékony, mint a sima tabletta...

2017. aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy ezzel te nem tudsz mit csinálni, de sose értettem az ilyen szülőket. Ahelyett hogy örülne, hogy van neki egy 17 éves lánya, aki ilyeneket megbeszél vele és abban segítené, hogy minél biztonságosabban vágjon bele inkább ilyet mond neki, hogy hát inkább ne csináld? Mi lesz ebből? Borítékolható, a gyerek csinálni fogja, de már nem fogja elmondani anyának, és nem hozzá fog akkor se menni ha baj van. Mert anya azt hitte, hogy majd ő eldönti egy 17 évesnél, hogy szexel-e vagy sem.
2017. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem szabad csak olyasmire bízni magad, ami a használat helyetelen módja miatt esetleg csődöt mond, aztán meg lehet szembenézni az eseményutánival"


Mintha a gyógyszerrel nem lehetne hibázni...

Dehogynem!


És jóval több buktatója van és még csak nem is látod, hogy mikor csökkent a hatása, míg az óvszernél egyértelmű.


Igaza van anyukádnak, fiatalként nem szerencsés a hormon, főleg stabil, hosszú kapcsolatba való felnőtteknek (~20-21 éves korig fejlődő szervezet a tiéd).


Egyébként is szerencsés megtanulni az óvszer helyes (!) használatát, mert tabletta mellett is sokszor szükség lehet rá.

2017. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!