Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves anyukák! Ti mit gondolt...

Kedves anyukák! Ti mit gondoltok, hogy a mai világban mennyi tisztelet és megbecsülés jár a szülésznőknek?

Figyelt kérdés
Régen is nagy tisztelet övezte a bábaasszonyokat, szerintetek manapság is ennyire tisztelik őket? :)
2017. máj. 9. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Számomra ez attól függ, hogy a szülésznő hogyan viselkedik az adott szülésnél. Én az olyan szülésznőre nézek föl, aki az ügyeletben szülő kismamával is ugyanúgy foglalkozik, mintha felfogadta volna.
2017. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kovetem szuleszno vagyok es kivancsi
2017. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt nagyon sajnálom, hogy megszüntették, hogy valaki csak szülésznővel szüljön. Legalábbis a Szt Imrében... Én négyeskét még így szülhettem, nem is hiányzott oda senki más a férjemen és a szülésznőmön kívül! Ja, és olyan hirtelen jött a baba, hogy az ügyeletes orvos már csak gratulálni jött be, akkor mutatkozott be! :D:D:D Most, hogy az ötöskére készülünk, úgy döntöttem, senkit nem akarok megfuttatni, így az ügyeletben fogok szülni! Mindenkinek jobb lesz így! ;)
2017. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos a szülésznő személye és szakmai tudása. Gyakorlatilag a szülést ő vezeti le. Mivel többször szültem találkoztam minden típussal. Fogadni csak a 2 kicsinél lehetett volna. Az utolsó előtti szülésemnél egy emberileg és szakmailag is tökéletes hölgy volt jelen. Sajnos a nevére csak addig jegyeztem meg, míg a honorárimot eljuttatta neki a férjem. Nem terveztünk több gyereket, de aztán jelentkezett a legkisebb és akkor másik szülésznő volt jelen. Mi egyébként a szülésznőnek is mindig adtunk pénzt, nem csak a fogadott orvosnak. Fogadott szülésznőm sajnos sosem volt.
2017. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy más mennyire tiszteli őket, én igen, természetesen csak azt, aki normális emberi módon bánik a "beteggel".

Nem könnyű szakma az övek, nincs hétvége, ünnepnap, 12 órázás, éjszakázás, a sok igénytelent is ugyanúgy el kell látniuk, stb, egy rakás olyan dolgot csinálnak, amitől az átlag embert kirázza a hideg is.



Mi fogadtunk szülésznőt és orvost is szüléshez. Annál jobban parázok a dologtól, hogy az ügyeletest bevállaljam, pénzt pedig tettünk félre erre.

De legszívesebb a szülésznőnek adnám a többet, nem az orvosnak így elöljáróban, mert ő lesz ott velem végig, gyakorlatilag ő vezeti le a szülést, reméljük komplikáció nem lesz, az orvosnak igazán csak akkor van szerepe.

Folyamatosan kommunikálunk messengeren keresztül, kérdezgeti hogy vagyok, minden apró cseprő dologra válaszol.


34hkm

2017. máj. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyra becsülöm őket és igazságtalannak tartom, hogy a felét adják nekik, mint az orvosnak. Persze így szokás, gondolom én is így teszek majd (mert az orvos díjából nem faraghatok le, a szülésznőnek meg nem tudok kétszer annyit adni) De egy szüléskor a munka 80-90%-a az övék, ez tény.
2017. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ezért fogok ügyeletben szülni, hogy utána átgondolhassam, hogy kap-e és mennyit az orvos, és nem a szülésznőnek adom-e csak a pénzt. Pl az ügyeletes orvost nem is láttam, amikor szültem, így ő semmit nem kapott legutóbb. A szülésznő viszont igen. Na persze, az orvos azt gondolta, ja most mentek csak át a szülőszobára? Á ráérek még odamenni. Hát, jól lecsúszott! Sebaj, a szülésznő kapta a pénzt.
2017. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Soha nem fogadok el halapenzt nem vagyok megvasarolhato.
2017. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ritka, szép hozzáállás. Szerintem az is korrekt,ha a szülésznő/ha felfogadott, a szülő nőre bìzza, mennyit ad. Ha pedig ügyel, nem várja el, de ha úgy érzik, adnak neki. Ilyenkor ez nem a megvásárolhatóságról szól. Szt Imre kh, 4 szülés, remélem, ötödik összejön.
2017. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!