Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tapasztalt anyukak! Mit...

Tapasztalt anyukak! Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A nagyobbik gyerkocom nyaron lesz 4 eves. Fiu.

Szeptemberben elkezdtuk az ovit, de sajnos a mai napig kin szenvedes minden reggel. Sir, h nem akar menni, pedig csak ebedig van, akkor elhozom, hiszen itthon vagyok a hugaval.

Tegnap ujra egy olyan dolgot hallottam, ami megint arra kesztet h vmit tegyek, mert ez nagyon nem jol van igy.

Fiam nehezen nyilik meg, meg ha hozzank jonnek rokonok meg azok fele is kell vagy fel ora h feloldodjon. Addig mint egy matrica bujik hozzank. Kivetel talan ez alol noverem kisebbik lanya. Vele szinte az elejetol kezdve oldottan viselkedik, pedig ot is ritkan latja.

Van olyan ismerosunk akivel szuletesetol kezdve minden aldott nap talalkozunk, megis, vele is ezt csinalja (o ugyanannyi idos mint a fiam de lany)

Eddig is tudtam h az oviban nem baratkozik, de a feladatokban reszt vesz, azokat csinalja.

Mikor az ovono segitseget kertem, h segitsen neki feloldodni, jatszani mas gyerekekkel, azt a valaszt kaptam, h "nem jo a gyerektarsadalomba beleavatkozni"! :-(

Tegnap viszont raadasul azt is mondtak, h nem beszel, senkivel! Ha nagyon nyaggatjak,akkor talan mond vmit. Ezert logopedushoz akarjak vinni.

Itthon be nem all a szaja.

Az ovirol minden nap kerdezem, de kb semmit nem tudok kiszedni belole. Sokszor van, h eltereli a temat, masrol kezd el beszelni.

Egyszer korabban mentem erte, kint voltak az udvaron. Neztem egy kicsit h lassam mit csinal... Semmit! Csak allt es meredten nezett maga ele a semmibe. Mikor mentem fele, nem vett eszre (pedig abbol az iranybol mentem, amerre nezett). Mikor hozza szoltam, akkor lattam, h "visszater ebbe a vilagba". Ez nagyon beleegett a retinamba, mindig eszbe jut.


Kerdesem az lenne, h szeintetek mit kene tennem? Mi az a pont amikor ti elvinnetek masik oviba? Hogyan kene sehitenem neki? :-(

Nagyon rossz erzes h ennyire rosszul erzi magat.


Tegnap megkerdeztem, h szeretne e elmenni egy masik oviba. Azt mondta, h olyan helyre vigyem, ahol nincsenek gyerekek!?


Tanacstalan vagyok.

Akinek volt hasonlo tapasztalata, kerem irjon!


Koszonom elore is!!!


2017. febr. 14. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy jó gyermekpszichológushoz!
2017. febr. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Azzal nem változik semmi ha atviszed másik óvodába

En hétvégente athívnám pár ovis társát . Akiket ő szeretne.

Hátha oldódna egy picit .

2017. febr. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is szakembert javaslok. Az egy dolog, hogy nem szereti az ovit van aki sosem szereti meg vagy csak a végére. Se a te fiad viselkedésének oka van. Nem logopédusra van szüksége hisz nem beszédhibás, hanem pszichológusra aki segít neki.
2017. febr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is egyre inkabb ugy gondolom, h pszichologushoz kellene vinnem.

Hiaba gondolkodom es keresem az okat, egyszerűen nem tudom h mitol lett o ilyen! :'(

Szerintetek egy gyerekbol kivalthat ilyen viselkedest maradandoan egy "eroszakos" masik gyerek?

Egyszerűen folyton erre gondolok, h az a gyerkoc, akit irtam is, h minden nap talalkozunk veluk, o eleg eroszakos. Foleg mikor kisebb volt, mindig mindent elvett a fiamtol, szinte semmivel nem jatszhatott ha ok egyutt voltak. Persze en probaltam beleszolni es nem hagyni ennek a kislanynak h ilyen legyen. Volt olyan idoszak is, amikor direkt vagy ket honapig szuneteltettem veluk a kapcsolatot, mert ereztem h nem jo fele megy ez a dolog.

Amugy nagyon rabszodikus az o kapcsolatuk. Van h imadja a fiam a kislanyt es van h ki nem allhatja. A kislany viszont oda van a fiamert.

Errol mit gondoltok? Kivalthatott ez a kislany benne egy ilyen folyton szorongo viselkedesi format?

2017. febr. 14. 09:18
 5/10 anonim ***** válasza:
És ha nem másik ovit keresnél hanem mondjuk otthon tartanád magad mellett még egy évig hogy ne szenvedjen?
2017. febr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Másik oviban is ugyanez lenne, csak a változás még jobban meg is viselné. Gyermekpszichológust javasolnék. A kicsi mennyi idős?
2017. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy tartsa otthon, ha mindjárt 4éves? 3 éves kortól kötelező az ovi vagy már nem?
2017. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És az óvónő ezt eltűri, hagyja még csak nem is szól, hogy anyuka valami gond van? Én tölük kérnék első körben fogadó órát. Ha van óvodapszichológus meg lehet vele is figyeltetni, mi történik az oviban. Sajnos a legtöbb gyerek ilyen erőszakos. De ha nem is velük, akkor egymagában játszhatna. Az óvónőt se értem.. ez a normális viselkedés ? Egy másik óvoda talán azért jó lehetne, ha az óvónő foglalkozna is a gyerekkel.:-( lehet oldódna, ha tudna kötődni a nevelőhöz.
2017. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Koszi a valaszokat.

Nincs ovipszichologus, de tobbszor beszeltem azota az ovonokkel es vmifele javulast latnak nala.

Most korabban hordom, vagyis nem fel kilencre erunk oda hanem mar 8-ra. Ezt ok javasoltak, azert mert akkor meg csak 2-3 gyerkoc van bent es igy konnyebb neki az atallas. Es valoban, vhogy tenyleg gordulekenyebben megy a reggel.

Ma pl mar csak epphogy lekonyult a szaja.


A logopedus, akihez ezen a héten kezdett el jarni, vagyis 2x volt, meg tudta szolaltatni, es velemenye szerint nagy szokincse van, valasztekosan beszel.


Nem tudom, lehet en porogtem ra tulsagosan a temara... Teny h ha huzamosabb ideig kibirja betegseg nelkul akkor egesz jol erzi magat bent. A max eddig 3 het volt sajna. :-( a betegseg utan mindig kezdjuk elolrol.

2017. febr. 17. 14:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen volt az első ovis évében. zárkózott, nem tudták bevonni a csoport életébe, egyedül játszott, mindig ugyanazzal a játékkal, kint az udvaron is egyedül álldogált. az óvónők ott is azt mondták, hogy nem "barátkoztatják", mert szerintük ez így nem működik. még a középső csoport is hasonlóan telt, kicsit azért oldódott, de nem szívesen járt. viszont most már 6 éves, és imádja. sose lesz a csoport középpontja, de szívesen játszik a többiekkel, sose fog kiesni a padból hogy magától jelentkezzen, de simán bevonható a foglalkozásokba. első évtől foglalkozik vele ovipszichológus, nevtanban is voltunk szorongásoldó csoportfoglalkozáson, nem tudom hogy ezek mennyit segítettek. vagy csak belenőtt az ovis életbe. én is ilyen típus vagyok, zárkózott, az apja is, nem tudjuk megerőszakolni a természetünket.

szerintem ne vidd másik oviba, adj neki időt. láttad, hogy pl a korábbi ovikezdés is javított a helyzeten.

2017. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!