Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1,5 éves mennyire tudja...

1,5 éves mennyire tudja ténylegesen közölni, hogy fáj a feje?

Figyelt kérdés

Lányom 1,5 éves, pár szót beszél, de tényleg csak szavakat (inni, hamm, hinta, papa, mama, ilyenek...). Ha beüti a lábát, mert elesik, akkor néha mondja, hogy fáj.

A lényeg, hogy már 2-3-szor (elmúlt 1-1,5 hóban) fogta a fejét a kutacs könyékén és amikor kérdeztem, mi van, akkor azt mondta, fáj.

Ez kb így zajlott:

*fogta a fejét*

- Mi az baba? Mi a baj?

- Fáááj.

- Fáj?

- Fáj...

Többször nem is mondta, aztán fél perc múlva kérdeztem tőle:

- Fáj a kobak?

- A-aaa.

- Nem fáj semmi?

- E-eee.


Szóval nekem nem egyértelmű. Lehet, csak úgy "rámondja", hogy fáj?

Amúgy teljesen normális, normálisan viselkedik.

Vagyis nem zavart, nem szédül, szépen megy, ügyesen szalad, a szemei is egyformán mozognak, nem fáradékony, beszélget, játszik, vidám.


Szóval SEMMI, de semmi nem utal arra, hogy valami nem okés.


Túlaggódom és ilyen előfordul? Mennyire lehet elhinni ilyen korban, amiket mondanak?


2016. máj. 19. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy fáj neki de az is lehet hogy nem fáj csak látta hogy valaki így csinált és azt utánozza.

Lányom gyakran utánozta a nagytesót mondván hogy fáááj, de biztos nem fájt neki.

Ha sokat tapizza akkor lehet hogy fáj neki mert mondjuk beütötte.

2016. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányom két éves, vele volt egy ilyen körünk:

- Miért sírsz, fáj a kezed?

- Fáj (mutat a kezére)

- Fáj a fogad?

- Fáj.. (mutat a fogára)


Kezdtem gyanút fogni, hogy mi sugalljuk a választ, úgyhogy trükköztem:

- Fáj a hajad?

- Fáááj (és mutatja a haját)

- Fáj a zoknid?

- Fááj zokni... (és a zoknira mutat)


De olyan is volt, hogy mondogatta, hogy "baba sír" és sírást imitált. Kérdeztem, hogy miért sírt (feltételezve, hogy a múlt idő még nem megy és el akar mesélni valamit), mutatja, hogy "cici" (sajátja).

Kérdeztem a férjemet, hogy tud-e arról, hogy a mellkasára esett volna. Mondta, hogy nem. Viszont séta közben láttak síró csecsemőket.

Lehet, hogy ezt mesélte el a saját, még korlátozott módján. A mellkasát megnyomkodtam, nem reagált rá, ezért valószínűleg vagy nem fájt, vagy tényleg korábban esett rá és már elmúlt a fájdalom.


A külső vizsgálat egyszerűbb, finoman megnyomogatni a gyanús testrészt. Fülfájást is úgy néztük nála, hogy a fültövet finoman megnyomtam, ha elkpta a fejét vagy félreütötte a kezemet, akkor hívtuk az orvost.

2016. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk az gyanús. hogy ha 20 mp múlva kérdezem, akkor már minden oké. Meg 3-4 mp egy fejfájás...

Végignyomkodtam a gyereket, csak nevetgél és bújik.

2016. máj. 19. 11:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy játszik, vagy valakit látott fejfájással és imitálja.

Ha a viselkedésében, étkezésében, stb nincs más eltérés, én nem foglalkoznék vele.

2016. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!