Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, hogy semmi társasági...

Normális, hogy semmi társasági életem nincs és ennek örülnek szüleim? 14l

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim, egész nap otthon vagyok, szól a zene a szobámban vagy sorozatot nézek a laptopomon, és csak akkor "mozdulok ki" mikor a szüleimmel megyek valahova. A szüleim, különösen az apám azt mondják, hogy remek tulajdonság, hogy ilyen magányos farkas típus vagyok, mert így nem mászkálok el mindenhova és nem kell miattam aggódniuk. Szerintük felesleges dolgok a barátok, mert nem lehet megbízni bennük és csak a semmirekellők kóborolnak a kis barátaikkal az utcán, akiknek semmi értelmes dolguk nincs.

Én sajnálom h nincs kivel beszélgetnem, de azért megvagyok egyedül is..viszont akkor se tudom megemészteni hogy a szüleim normálisnak sőt jónak tartják, hogy a gyerekük teljesen antiszociális.


2017. aug. 31. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Látod, mindennek van valami jó oldala (a szüleid felöl nézve), valóban nem mászkálsz el sehova ha nincsenek barátaid. Mondjuk én nem örülnék ha nem lennének barátai a lányomnak.
2017. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem normális. Vannak emberek, akik egész jól elvannak magukban, de ha nagyon hozzászoksz ehhez, gondjaid lesznek a suliban, később a munkahelyen, és a párválasztás is nehezen fog menni, már ha gondolkozol ilyesmiben. A szüleid hozzáállása nem jó.
2017. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez egyáltalán nem normális. Lehet csak nyugtatni próbálnak, de ez így nem lesz jó. Pár év és be leszel kattanva a magánytól, ha továbbá sem lesznek barátaid. Plusz ahogy mondta a kettes, a párválasztás meg ilyeneknél is nagyon befolyásoló lett.

Ha gondolod írhatsz rám, és beszélgethetünk :) 15l

2017. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
lett helyett lesz*
2017. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Még csak 14 éves vagy, elvileg most kezded a középsulit nem ? Ott mindenképp fontos az első pár napon hogy találj magadnak egy közösséget ahova tudsz verődni ha úgy adja a dolog. Nem muszáj mindennap ,,csavarogni'' ahogy a szüleid mondják...mondjuk én szerintem semmi sincs abban hogy ha lány barátaiddal elmész suli után 2-3 órára beszélgetni.
2017. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha neked nagyon jó, de ha nagyon jó lenne, akkor nem sajnálnád, hogy elmulszasztasz valamit, akkor végül is lehetne épp normális is, bár nagyon-nagyon szokatlan. De a szüleid részéről egyáltalán nem normális, nekik inkább aggódni kéne, hogy miért vagy folyton egyedül a szobádban, mint egy kuka. Apukád elég buta, ha ennek örül, mert legalább neki nem kell aggódni. Egy újabb szülő, akinek fingja sincs a gyerek érdekeiről, csak azzal foglalkozik, hogy neki mi kényelmes.
2017. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
és még buta is :D egy magányos ember nehezen lesz antiszociális..
2017. szept. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem normális, hogy ennek örülnek. Persze – ahogy már előttem felvetette valaki – elképzelhető, hogy csak vigasztalni próbálnak, de akkor is elég furák az indokaik.

„Szerintük felesleges dolgok a barátok, mert nem lehet megbízni bennük és csak a semmirekellők kóborolnak a kis barátaikkal az utcán, akiknek semmi értelmes dolguk nincs.”

Nem lehet megbízni bennük? A szüleidnek nincsenek barátai? Rémesen szomorú ember lehet, aki ezt gondolja a barátságokról.

Vagyis szerintük sorozatokat nézni „értelmesebb”, mint egy baráttal beszélgetni? Hát…


Az, hogy nem vagy a „társaság közepe” típus, nyilván mindegy, vagyunk így egy páran. De a te korodban igenis fontos lenne, hogy a kortársaiddal is legyen szoros kapcsolatod. Én sem voltam az a nagy társasági lény kamaszkoromban (sem), de mindig volt néhány barátom, akikkel órákon át tudtunk dumálni (lófrálva az utcán vagy telefonon, mindegy volt), mert elég sok minden van már ilyen korban, amit nem a szüleivel tárgyal ki az ember.

Szerintem az életben az egyik legfontosabb dolog, hogy jó emberi kapcsolataink legyenek, és ehhez nem elég a család.

2017. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennyi éves koromban nem volt sok társasági életem suliidőben, falun laktunk és volt dolog bőven otthon, de azért gondoskodtam magamnak táborokról és évközben is kiruccanásokról (tanulmányi versenyek kapcsán). Igaz, az ötletet a táborokra apum adta éppen azzal, hogy elsős koromban elvitt egy matektáborba. Jó volt, és nem a matek miatt. 15 évesen kezdtem a 9. osztályt, s akkor már gyakrabban voltak órák után 1-2 órás beszélgetéseim barátnőkkel, ugyanis akkortól lettek igazi (azóta is tartós barátságaim).

Apud lehet, hogy csak viccelt, oldani akarta a feszültséget, hogy ne parázz azon, hogy miért nincsenek barátaid. Amúgy meg ha barátokra vágysz, barátkozz, az nem segít, ha apudat hibáztatod... Ahol laksz, nincs a közelben valami ifi (nem tudom, milyen felekezetű vagy). Általában ezek is jó baráti társaságok, ahol nem szükség egyből személyes barátságokat köztnöd, ha az nehezedre esik, mégis egy jó társaság része lehetsz. Írj privit, ah érdekel ilyen lehetőség, hátha tudok segíteni kapcsolatfelvételben.

2017. szept. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!