Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért járnak akkor is sokan...

Miért járnak akkor is sokan iskolába, ha betegek?

Figyelt kérdés

Osztálytársam napok óta beteg. Mostmár köhög is, egész órán. Ma szerda van, és a fél osztálynak ugyanaz a baja.

Mellette ülök, tegnap kezdett fájni nekem is a torkom, ma meg már én is csatlakoztam a náthásokhoz. Nem értem miért marad otthon. Máshol is ez van?



2017. szept. 20. 10:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk nem,maximum egy-két ember rajtam kívűl. Én írtam,hogy bejárok,náthásan.
2017. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nálunk szeptemberben legalább egy-két napra mindenki hiányzott. Én is, már az első hetet betegen kezdtem, aztán otthonmaradtam. Most pedig megint visszaestem, ez most “csak” nátha, de annyira dől a takony az orromból minden percben, a torkom is fájt meg nem kapok levegőt, hogy anyával úgy döntöttünk, hogy ne menjek.

De az a baj, hogy a mai rohanó világan nem lehetsz beteg, mert akkor minden “megáll”. Iskolában lemaradsz a dolgozatokról, lemaradsz a tanár magyarázatáról, lemaradsz valami eseményről stb. Felnőtteknek meg a munkahelyen alig van szabadságuk, nem akarják pazarolni.

Szerintem is otthon kéne maradni, mert végigfertőznek mindenkit. Legalább addig, amíg nem javul a helyzet.

Ja és ami szerintem még indok lehet, hogy inkább bemennek az az, hogy ez az igazolásos rendszer nagyon el van rontva.... Nálunk egy tanévben 10 napot igazolhat a szülő (valahol csak 3-at ha jól tudom). Na én már szeptemberben 3 nappal kezdtem. Most is csak azért fogunk lemenni az orvoshoz hogy legyen igazolásom, mert amúgy a náthával nem tudna mit kezdeni, de ha nem mennénk el, már rögtön 7 szülői igazolásom lenne októberben. Aztán az év folyamán bármi lehet még.

2017. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nemrég valaki már kiírta ezt a kérdést. Alatta meg ott nyivákolt a sok szülő, hogy az ő gyereke csak pár napot hiányzott, és nem tudja máig se pótolni az anyagot. Legközelebb nem is engedi hiányozni, mert nem lehet bepótolni. Na, így gondolkodnak a kedves szülők.
2017. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!