Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért élvezi, hogy nagyon...

Miért élvezi, hogy nagyon sokan félelemmel megyünk iskolába miatta?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnököm mindig lelki terrorban tart minket. Azt vallja,hogy aki nem ért egyet a nézeteivel,az keressen egy másik osztályt. Semmibe sem lehet beleszólásunk,de még véleményünk sem még olyan dolgokban sem ami minket érint a leginkább. Mindenki tudja hogy ha szünetbe bejön a terembe akkor csak is azért jön be hogy valakit durván lecsesszen ott mindenki előtt. Amúgy ha ő úgy gondolja hogy nem kell senkit lecseszni és nincs vele óránk akkor nem látjuk egész nap. Tehát az ő jelenléte egyenlő a félelemmel,mivel előre tudja mindenki hogy valakit nagyon lefog tolni. Meg volt olyan hogy elmentem az egyik utolsó óráról,de mivel nem volt suliba ezért nem szóltam neki(családi ok miatt kellett elmennem). Másnap bejött és üvöltve ott mindenki előtt kérdezte hogy hol voltam az utolsó óráról. Látta hogy nem szívesen beszélek erről a többiek előtt,de azért még kellemetlenkedett hogy na mondjad már,hol voltál.

Megjegyzem,hogy az összes többi tanáromat szeretem,mert jó tanárok és emberségesek,de az osztályfőnökömet nehéz elviselni.

Miért élvezi,hogy sokan félelemmel megyünk iskolába miatta?


2017. máj. 28. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert rajtatok éli ki magát. Vagy otthon van elnyomva vagy kiskorába volt. Szóval így kompenzálja a kissebségi komplexusát. Tényleg csak osztályt váltani tudsz,mert vele nem tudsz mit kezdeni.

Nekem is volt ilyen tanárom de nem szabad ráhagyni volt akit sírásig oltott a tanár én a szerencsésebbek közé tartoztam mert nem voltam olyan érzékeny plusz én is elkezdtem oltani ha engem probált megszégyeníteni aztán elvitatkoztunk 10 percen keresztül.

2017. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a baj az ilyen emberekkel, hogy nem nagyon lehet velük értelmesen vitatkozni.

Ha megpróbálod megvédeni magadat rögtön osztályfőnöki rá a válasz, holott abszolút nem az életre nevel azzal, ha éles helyzetekben meg sem nyekkenhetsz.

És az a véleményem, hogy igen is visszapofáznék és megkérdezném, hogy ön hol tetszett lenni akkor, amikor szerettem volna elkéredzkedni az utolsó óráról?

Ilyenkor általában van egy helyettes, akinek el lehet mondani mi a helyzet és el is enged. Ha csak szó nélkül lelép valaki, azért persze jogos a letolás, de azt is lehet normális formában szerintem.

A komplexusait a hatalomvágyával vetítve rajtatok éli ki. Nagyjából ennyi. Sok tanár összekeveri a fegyelmező készséget a lelki terrorral sajnos. Nagyon keveset tanítanak arról az egyetemen, hogy hogyan kell és lehet motiválni a fiatalokat anélkül, hogy pont az ellenkezőjét érnék el vele, mint ami a cél lett volna.

2017. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 LakatosAnonymus ***** válasza:
Tudom, hogy a busszú nem mindig jó megoldás, de a helyedben sulit váltanék és előtte jól kibaxnék vele valahogyan. :))
2022. jún. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!