Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy neveljek meg egy ennyire...

Hogy neveljek meg egy ennyire problémás 12 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Utóbbi 2 évben csak a baj van vele az iskolában. Szemtelen a tanárokkal szó szerint kiröhögi őket, nagyon csúnyán beszél *agyonverem, szétrúgom, dagadt tehén* ezek mindnapos beszólások a tanároknak. Nem tanul, ha leülök vele csak üvölt hisztizik, a könyveit széttépte, hazudik most ott tartunk pénzt is lopott az apja pénztárcájából.

Itthon semmi változás nem történt, semmi veszekedés nem volt köztünk az apjával. Sosem szerette az iskolát de ekkora gondok nem is voltak. Ezaz év 6db egyessel kezdődött, akiket fogadtunk matek és angol tanár azt mondta menthetetlen a gyerek és szerinte sorozatgyilkos lesz belőle.

Nincs telefon, laptop, tv semmi kütyü, nasi és barátokkal lógás de hidegen hagyta. Nem tudok rájönni honnan szerez pénzt energia italra? Az iskolában volt osztályváltása, de mindig megtalálja azt akivel lehet hülyéskedni. Ha komolyan beszélgetnénk vele kiröhög. Kisebb korában hallgatott ránk, bár a tanulás akkor is nehezen ment, magatartása jó volt.

Ha nem visszük el az iskolába be sem megy, lóg a haverjaival.

Ennyi idősen a nevelési tanácsadóban fogadnak?

Kirúghatják az iskolából?


2017. okt. 3. 07:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a problémák gyökere az első 3 évre nyúlhat vissza. Tehát amikor még (részben) otthon volt veled.


"Már úgy kiskorától voltak gondok vele, de nem ekkorák. Elsőt úgy kezdte megrugdosta a tanító nénit."


A tanítónő megrugdosása szerintem már csak a sokadik stáció. De mi vezetett odáig?

Óvodában hogy viselkedett? És előtte otthon? A dackorszak a szokásos volt, vagy erősebb, vagy másmilyen?

Van-e olyan személy (pl. nagyszülő), akivel nem ilyen? Ha van, akkor ő hogyan viszonyul hozzá, nála milyen légkör van, amitől másképp viselkedik a gyerek?


Azt furcsállom, hogy mintha a tanulást látnád a legnagyobb gondnak, pedig az agresszív viselkedése sokkal-sokkal nagyobb baj!


Írtad, ellene voltál az internetnek, a tabletnek, meg hogy azon gyilkolászós játékokat játszik. Teljesen egyetértek veled. De akkor ki erőltette vagy engedte neki ezeket?

Férjednek és neked nagyon eltérőek a nevelési elképzelései?


Az a rossz hírem van, hogy kb. most zárul le az az időszak, amikor még érdemben lehet nevelni a gyereket. Én már a tanítónő megrugdosása után szakemberhez fordultam volna, de azóta 5-6 év eltelt. Próbáljatok most pszichológushoz fordulni. Ha megoldható, akár maszek alapon. Ne várjatok tovább, mert már eddig is nagyon félrement a gyerek lelkivilága.

2017. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
A szülő felelőssége óriási. Szerintem nem a tanítónéni megrugdosása volt az első olyan dolog, amin kiakadtál, de nekem az már az pont lett volna, hogy nevelési tanácsadó. Azóta viszont eltelt minimum 5 év, ezalatt mit tettetek? Mert itt már a szép beszéd semmit sem ér, néha egy apai-anyai pofon kijózanító tud ám lenni. A tanárokat szintén elővenném, hivatalból már réges régen el kellett volna küldeniük a gyereket pszichológushoz/nevelési tanácsadóba. Szerintem nagyon gyorsan lépjetek, 2 év múlva már késő lesz!
2017. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kamu (de remélem is), annyira tele van ellentmondással és túlzással ez a történet.
2017. okt. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Magától nem lesz ilyen senki. Vagy a környezetben vagy a nevelésben van a hiba. De azzal hogy megütitek meg az apja összetör dolgokat, csak rontotok a helyzeten. Az agressziót látja otthon, akkor persze, hogy ő is azt csinálja.
2017. okt. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Nincs telefon, laptop, tv semmi kütyü"....már nincs de korábban volt. Nem lehet hogy túlzásba vitte, és ez okozott benne kárt?

Valami oka csak van annak, ha egy gyerek így viselkedik, csak úgy nem lesz ilyen.

2017. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Pszichológus kellett volna már régen.
2017. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A baj az hogy csak most jutottatok el oda (ezek szerint) hogy ezzel kezdejetek valamit. De egy 12 éves ,majdnem kamasz gyereket már nehéz nevelni. Eddig kellett volna ezt rendbe tenni.

Tapasztalatok szerint az elkényeztetett gyerekek lesznek ilyenek. Van testvére? Ha van ő milyen?

Ezért sem kell minden sz*art összevasárolni a gyereknek még ha megtehetitek sem. Tablet... minek? Egy 12 evesnek ha van/volt laptop és telefon is?

Nem kell mindig mindent megvenni mert azt fogja leszűrni hogy ő bármit megkaphat a nagy büdös semmiért.

Nem vagyok a verés híve ,abszolút mert megalázó a gyerek számára már ebben a korban de amikor elsőben összerugdosta a tanítónőt (amit lássuk be egy normális gyerek nem csinál ,de még egy átlagosan rossz se) akkor olyan szinten helyre raktam volna az első lendületből.

Éppen ezért nem kell/nem mindig kell a jófej laza szülőt játszani.

Mint azt már többen is leírták valami elvezetett oda az elsőben történt incidenshez. Egy addig normális gyerek ,nem kergül meg első osztályra.

Másrészt nevelési tanácsadó ,pszicholós.

De az is lehet hogy mentális beteg akkor pdzichiáter.

Ha ezek semm segítenek akkor pedig beraknám valami bentlakásos iskolába (mint az olyen katonai iskolák és hasonlók ,nem vagyok teljesen tisztában ilyen lehetőségekkel Magyarországon sorry).

De ha jót akarsz a gyerekednek akkor cselekszel és effektíve te leszel a "gonosz".

Gondolj bele ha ilyeneket csinál 12 évesen ,akkor 2 év múlva meg drogos lesz és alkoholista?

Vagy hogy gondoltad?

2017. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
95%

A videójátékokra ne fogd, nem azoknak a hibája, hanem az azóta jelentkező agresszív viselkedés az mind a ti hibátok. Ahogy a filmeknek, sorozatoknak, ugyanúgy a játékoknak van korhatári besorolása. A ,,gyilkolászós" játékok is minimum +16-os besorolásba esnek. Arról már nem a játék tehet, hogy nem veszitek figyelembe a jelzést és ilyenekkel hagyjátok játszani.

A viselkedésének valódi oka nagyon egyszerű: a saját gyereket nem vesz komolyan titeket. Tudja, hogy bármit tesz komolyabb büntetést nem fog kapni. Nincs félelem érzete. Elviszitek megmutatni neki a nevelő intézetet? Na és? Tudja, hogy úgyse fogjátok beadni.

Tetszik, nem tetszik komoly büntetést kell adnotok a gyereknek. Az olyanokat felejtsétek el, hogy elveszitek egy-egy játékát, stb. Ahogy írtam a gyereketeknél nincs meg a félelem érzet. Nem azt mondom, hogy verjétek rokkantá, de igenis már rég el kellett volna csattania az atyai pofonnak.

Nyugodtan húzhatjátok, halaszthatjátok ezt, de akkor arra készüljetek fel szépen majd hívnak az iskolából, átadnak egy vastag dossziét nektek benne csomó feljegyzéssel miket csinált a gyereket és mind titeket, mind a gyereket kikísérik az iskola ajtaján és elbúcsúznak tőletek örökre, mert a gyereketet a viselkedése miatt eltanácsoltak.

2017. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
49%
akárki akármit mond, én biztos, hogy akkora pofonnal kezdeném, hogy a fal adja a másikat, abban a pillanatban, ahogy visszafelesel. De az apjától, tőle jobban tart szerintem. Ha már ez sem használ, menne bentlakásosba, ahol az ilyen kezelhetetlen gyerekek vannak.
2017. okt. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb bűncselekménybe keveredik, drogozik, bekerül gyermekotthonba vagy javítóintézetbe.

Sürgősen szakemberhez kell kerülnie! Hátha még nem késő.

2017. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!