Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy neveljek meg egy ennyire...

Hogy neveljek meg egy ennyire problémás 12 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Utóbbi 2 évben csak a baj van vele az iskolában. Szemtelen a tanárokkal szó szerint kiröhögi őket, nagyon csúnyán beszél *agyonverem, szétrúgom, dagadt tehén* ezek mindnapos beszólások a tanároknak. Nem tanul, ha leülök vele csak üvölt hisztizik, a könyveit széttépte, hazudik most ott tartunk pénzt is lopott az apja pénztárcájából.

Itthon semmi változás nem történt, semmi veszekedés nem volt köztünk az apjával. Sosem szerette az iskolát de ekkora gondok nem is voltak. Ezaz év 6db egyessel kezdődött, akiket fogadtunk matek és angol tanár azt mondta menthetetlen a gyerek és szerinte sorozatgyilkos lesz belőle.

Nincs telefon, laptop, tv semmi kütyü, nasi és barátokkal lógás de hidegen hagyta. Nem tudok rájönni honnan szerez pénzt energia italra? Az iskolában volt osztályváltása, de mindig megtalálja azt akivel lehet hülyéskedni. Ha komolyan beszélgetnénk vele kiröhög. Kisebb korában hallgatott ránk, bár a tanulás akkor is nehezen ment, magatartása jó volt.

Ha nem visszük el az iskolába be sem megy, lóg a haverjaival.

Ennyi idősen a nevelési tanácsadóban fogadnak?

Kirúghatják az iskolából?


2017. okt. 3. 07:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A nevelési tanácsadó semmit sem ér! Pszichológus és iskolaváltás! Bár, ha az én gyerekem rugdosta volna meg 6 évesen a tanárt, már aggódni kezdtem volna, nem 12 éves korában! Bár a lopás és a hazudozás az, amit én nem tűrnék el a házamban! Ennek komoly következménye kell, hogy legyen! Veréssel nem lehet gyereket nevelni! Nem kell megverned, csak vonj meg tőle mindent, amije csak azért van, mert ti kidolgozzátok a beleteket érte! Van kaja, tiszta ruha, fűtés, fedél a feje felett, aztán viszlát! Amilyen az adjonisten, olyan a fogadj isten!
2017. okt. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
53%
21: Itt már csak veréssel tudsz a gyereknél megoldani bármit, mással már nem érnek el semmit. Ahogy írtam a gyerek már nem fél a büntetésektől. Előtte törték szét a laptopot, nem változott semmi se, mert tudja ez a legkomolyabb csak, amit megtesznek.
2017. okt. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Jézusom...

Idióta szülők..

Néhány válaszoló is érdekesen gondolkozik..

Az én véleményem szerint bármennyire tunik huuu de jo családnak,meg hu de jo körülmények..Valami kell hogy legyen ez mögött..

Nem élhetett át valami traumát?..

Ilyen viselkedést azok a gyerekek szoktak mutatni akiket valami annyira kikészített lelkileg hogy érzéketlenek lettek..

Ez nem szimplán egy rossz gyerek hanem egy súlyosan lelki sérült és/vagy mentális beteg gyermek.

Nem csinálná csak az elkényeztetés és pár erőszakos játék miatt..

Vagyis,vannak gyerekek akire nagy hatással vannak azok a dolgok amiket látnak (akár jatekban,akar tv-ben)de itt is elsősorban a szülő a hibás..

Egy gyerekkel TÖRŐDNI KELL!! Az nem törődés ha megvesztek neki mindent de nem figyeltek rá..Azonnal szakemberhez kellett volna fordulni az első kis jeleknél évekkel ezelőtt..

Látszik hogy a kedves kérdezo felelőtlen szülő..

A verés semmi képpen nem megoldás..

A gyereket lathatoan semmi sem érdekli..Ha a laptop szétverése es minden megvonása sem érdekelte ez sem fogja..Ezek,egy normális gyereknél lelki fájdalmat okoztak volna..

De nála minden hatástalan..

Valoszinuleg valami miatt érzelmi,kotodesi problémái vannak..

A veréssel,azaz a fizikai fjdalommal vagy semmit nem érnétek el,vagy jobban magatok ellen fordítanátok..Sőt,egy ilyen gyerek,akár meg is vádolhatna titeket azzal hogy bántalmazzátok és ha tényleg történne egy két eset,nektek lenne nagyobb bajotok belőle..

A sok "fenekeljétek el" kommentre csak szornyulkodok..

Egy súlyos problémákkal küzdő gyereket alázzatok meg,és attol meggyogyul!?Ez hülyeség..

Alázással és veréssel csak jobban megkeményitenétek a szívét..

Vagy,szélsőséges esetben,teljesen megtörntek..

Brakkor valoszinuleg ezzel a viselkedéssel leállna,de a lelki problémái csak fokozódnának..

Bár lehet,hogy nem volt semmi oka annak hogy ilyen a gyerek,de ennek nagyon nagyon kicsi az esélye..

Valaminek lenni kell,mégha csak a törődés hiánya is az..

De nézzetek jol szet a kornyezetetekben,gondoljatok mindent jol át..

Honnan ez a tanár utálat?..

Nem lehet hogy egy tanára zaklatta,csúnyán beszelt vele,lekezelte,vagy akr bántalmazta,régebben?...

2017. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

23: Borsodban élek, itt is minden problémás gyerekre rámondják a szülők, hogy azért ilyen, mert biztosan valami traumát élt át. Azért Gangnam styleoztak csak órán, mert traumát éltek át. Azért készítik ki a tanárokat annyira, hogy a tanárnők bőgve rohannak ki, mert traumát éltek át.

Az iskola el is küldi pszichológushoz, aztán mi derül ki? Nem érte semmi trauma, csak egyszerűen nem fél a büntetésektől a gyerek, mert komolytalan büntetéseket kap csak. Állj 2 percig a sarokba, stb.

A kérdezőnél is ez van. Összetörik a laptopot? Na és? Vesznek majd másikat. Elvisznek megmutatni a nevelő intézetet? Na és? Úgyse fognak beadni.

Egyszerűen a gyereknek nincs meg a félelem érzete a büntetések iránt, mert tudja valami röhejes büntetést találnak ki, aztán folytathatja ugyanúgy az egészet.

Ahogy írtam van már azt a szint mikor 1-2 pofonnak el kell csattania, mert a gyerek már másból nem ért. A kérdezőknél már nagyon rég eljött az a szint.

2017. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Na azert ne keverjük a szezont a fazonnal 24-es..Az órán rosszalkodó,álltalánosan rossz gyerekek más tészta..

Ilyenből tobb szaz van szinte minden iskolát ezek árasztanak el..Ezek a társadalmi butulas a nevelés hianyanak köszönhetően ilyenek es lehet hogy egy két pofon megnevelné őket..

De gyanítom,a kerdezo gyermeke más tészta..

Mert órán mondjuk labdazni meg a tanarnenit rugdosni elsosen között van nemi kulonbseg..amiket te mondtál példát az a sok mai atlag hülyegyerek..

A kerdezo gyereke más szerintem..egy laptop osszetoresere azert duhongnének a mai gyerekek nagyrésze..Meg azert sokkal komolyabb dolgokat csinál ez a fiú mint az átlag vad barmok..

Szerintem ez igenis vagy szokatlanul sulyos nevelési hiányosság vagy trauma miatt van..Ha a gyerek 16 eves lenne azt mondanám lehet ez minden trauma nelkul is..De 12 evesen a na most én felveszem a tanárt videóra aztán halálra cikizem tipus se szokott előfordulni annyira..Maximum ez a labdazok órán,"vicces" csinyeket kovetek el tipus..De..ez a gyerek szerintem vélhetően teljesen más eset..Persze ez jobban akkor latszodna meg ha tenyleg történne vele valami jelentős..Mondjuk nevelo intezetben,vagy akármi ilyen helyen toltene 1 hónapot de azt mondva neki hogy ott is marad..Es nem rendszeres látogatás jajj jol vagy ici pici fiam babusgatas mellett..."normalis" gyereket valamennyire megerintene....Szoval ezen meglatszodna..Vagy mint mondtam a veresre való reagalason is,de egyik sem életbiztosítás hiszen ezek valóban mentális beteg gyerek esetén igazan veszélyesek lehetnek..

A tapasztalat beszel belőlem,hidd el..

2017. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!