Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha a kamasz...

Mit csináljak, ha a kamasz lányom szörnyen keveset eszik?

Figyelt kérdés

Nem fogyókúrázik,és nem is bulimiás,egyszerűen állítása szerint ránéz bármiféle ételre( csokoládéra is!) és elkapja a hányinger. Ő maga is mondta,hogy szerinte is elég vékony,kilátszik a bordája,és ő is tudja,hogy ez így nincsen rendben,mégsem tud rajta változtatni. A mai összes étel,amit megevett az egy zacskó ropi volt,ebédelni nem ment el,és 2 dl víz. Délután 3.45-ig bent volt az iskolában,és mindössze ennyit tudott legyűrni. 4.15 körül ért haza,akkor megivott 2dl vizet. Rá két és fél órával később megevett egy margarinos kenyeret 2 szelet paradicsomkarikával,és ivott 3dl kakaót. Néhány perccel ezelőtt megevett 3 vékony csík almát,és ezzel mára le is tudta az étkezést.

Régebben is hasonlóan rosszul evett,de ehhez képest még mindig kicsit azért jobban evett,csak az utóbbi néhány napban lett ennyire borzalmas az étkezése.

14 éves,9. osztályos gimnazista lány édesanyja.


2017. okt. 12. 20:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Orvoshoz vinném ezzel.
2017. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,hogy stresszes,vagy szerelmes? Az én étkezésem se volt soha kiemelkedően jó,de amikor szerelmes lettem,körülbelül pont ennyit bírtam legyűrni,ha nem kevesebbet. Mindenképp beszélj vele erről,és ha már kevesebbet eszik,próbálj meg táplálóbb dolgokat adni neki.. Esetleg kakaó helyett valamilyen gyümölcs turmix,ivójoghurt.. Kedvenc étele? Palacsinta,akármi?

Végső esetben viszont el kell vinned orvoshoz,mert ez így nem állapot.

2017. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Három hónapja voltunk orvosnál,ott étvágynövelő cseppet írtak fel neki,amit vízbe,üdítőbe kell önteni,de hiába öntöttem a kedvenc italába,az első korty után,mikor érezte a gyógyszer ízét,azután már nem itta tovább.
2017. okt. 12. 20:21
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem... pszichiáter pszichológus, mert anorexiás - akár "tudat alatt is, azért "nem tud" (nm AKAR) többet enni


Vagy gasztroenterológus, gyomor-béltükrözés, ami kizár egy csomó mindent.

2017. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Édességet szinte egyáltalán nem is eszik mára már,viszont nemrég volt a születésnapja,és a kedvenc tortáját rendeltük meg neki,egy kicsi szelet torának csak a felét tudta megenni,több egyszerűen nem ment le a torkán.

Szoktam kérdezgetni tőle,hogy mi újság a fiúk terén,van-e olyan,aki tetszik neki,de mindig csak azt feleli az ilyen kérdésekre,hogy "nem tudom".

2017. okt. 12. 20:25
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Anorexia lesz a háttérben jó eséllyel. Sokszor még maga a beteg sem ismeri fel, hogy beteg de a tünetek erre a betegségre utalnak. Pszichológussal kéne konzultálni mert magától nagyon ritka, hogy kijön belőle az ember.

A gyomra valószínüleg összement ezért ha akarna sem tudna rendesen enni ill. az agya teljesen el is utasítja az ételt sőt bűntudatot kelt benne az evés gondolata is.

Ameddig nem jön helyre mentálisan addig is vitaminokat etetnék vele, hogy legalább pótolva legyenek a legfontosabb dolgok.

2017. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sportol valamit? Az lehet, hogy meghozná az étvágyát. Főleg az úszás. Én egyébként szeretek enni, de egyszerre nagyon keveset bírok enni. De lehetnek lelki okai is, nekem olyankor szokott az az érzésem lenni, hogy semmi nem megy le a torkomon.
2017. okt. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van. Hányingere van, ha éhes, de nem eszik, mert attól is hányingere lesz. Se nasi, se édesség nem kell neki, a szülinapi tortájából is alig evett.

Első körben vérvétel lesz, aztán az eredménytől függően megyünk tovább.

2017. okt. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
anorexiás csak hazudik szerintem, biztosat orvos mondhat
2017. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
Írass vele fogalmazást (kérdd meg a tanárát, h írasson vele), azzal a címmel, h Miért jó kövérnek lenni? Az ilyen indirekt pszichológia segíthet ebben a helyzetben, ha tényleg pszichés eredetű a dolog. Meg is lehet ismételni ezt a gyakorlatot.
2017. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!