Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti mit szólnátok, ha a...

Szülők ti mit szólnátok, ha a fiatok a középsulit nem végezné el?

Figyelt kérdés

nem érdekli a tanulás

lóg órákról

haverokkal mennek minden fele isznak, cigiznek

már a 3dik sulit kezdi el de ezt is ott hagyja


mit lehet tenni?



2017. okt. 3. 20:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Időben meg kellett volna nevelni, mondom ezt úgy, hogy én is "otthagyom" a sulit utolsó évben, de ez elég hosszú sztori, és jövőre ugyanúgy leérettségizek.
2017. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk ne finanszírozd a züllést.

Nuku zsebpénz, nuku új ruha... stb. Otthon max. hideg koszt, semmi dőzsölés és beígérni, hogy 18 évesen kirakjátok a szűrét, ha nem tanul.

2017. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Hát,kicsit el lennék keseredve,de ha lenne valami jobb megélhetési ötlete, talán nyitott lennék. Szóval nem feltétlenül zárkóznék el az ötlet felől, hogy abbahagyja, csak akkor mutasson fel valami alternatívát, legyen elképzelése. Mert anélkül ne csak úgy "lógjon a levegőben". Amúgy még jelenleg nem vagyok szülő.
2017. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
99%
Megkérdezném hogy hol kíván élni az iskola otthagyása után, és miből tervezi eltartani magát.
2017. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Szóval szarik a kötelességére?

Nos ebben az esetben közölném vele, hogy amint 18 éves lesz, és nem tanul vagy dolgozik akkor páros lábbal rúgom ki a lakásból, mert egy mihaszna ingyenélőt nem tartok el a végtelenségig.

Egyébként nem értem miért jönnek sokan azzal, hogy a szülő hibája?

Sokszor nem a szülő tehet arról, hogy a gyerek rossz társaságba keveredik, és link lesz.

2017. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem a szülő tehet róla? Hát akkor mégis ki? Én is akartam olyannal barátkozni, aki a rosszba vitt volna. A szüleim okosabbak voltak, átlátták a helyzetet és eltiltottak tőle. Én kitűnő tanuló maradtam, a csaj meg egy drogos tolvaj lett. Igenis a szülő felelőssége, hogy hova és kivel engedi el a kölykét.
2017. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

De ez csak a szülő hibája.

Természetesen nem engedném. Ha kell vinném-hoznám a suliból.

2017. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Én is több sulit elfogyasztottam, aztán estin érettségiztem le, majd felvettek az egyetemre, mert akkor már több eszem volt, mint 16 évesen, szóval helyrejöhet ez még, de a véleményem az, hogy a züllésnek mindig oka van, én se véletlen csináltam anno.
2017. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Tájékoztatnám, hogy amennyiben nem tanul és nem dolgozik, mehet Isten hírével, amerre akar, mert léhűtőt nem tartok el.
2017. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Hát persze, micsoda ötlet màsodik!!

Nuku zsebpènz, no új ruha, hideg kaja otthon, aztàn majd lop meg tovàbb züllik hogy pènzhez jusson...!

2017. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!