Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy reagálnátok ha kiderülne...

Hogy reagálnátok ha kiderülne hogy a 13-14éves lányotok lopott egy üzletből?

Figyelt kérdés
2017. okt. 11. 06:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%
Ugrott minden extra, tehát se zsebpénz, se telefon, se számítógép, se buli, semmi. Minimum egy hónapra, ha nagy érték, még többre. Az üzletbe vissza megy, velem együtt, bocsánatot kér, a terméket visszaviszi es/vagy kifizeti.
2017. okt. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
76%
Nem örülnék neki, és komolyan elbeszélgetnék vele. Nagyot csalódnék benne, és elgondolkoznék azon is, hogy esetleg én mit ronthattam el, hiszen ha ilyet csinált, akkor ott súlyos nevelési hibák is vannak. Nem lehet mindent a rossz társaságra fogni, hiszen csak azt lehet ilyenbe belevinni, aki fogékony rá.
2017. okt. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%

Nyilván nem mindegy a kontextus, a pontoabb részletek.


Önmagában ez nem nagy dolog, kamasz, én is loptam ennyi idősen (na jó, nem, kicsit fiatalabb voltam), szóva nem sokkolna.

2017. okt. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Az is kérdés:mit lopott? A lopott tárgy visszavezethető sok mindenre. Elsőként több figyelmet szeretne kapni tőletek! Másodjára:kamaszkorban érkezett,netán a barátok miatt vagy azok vették rá a lopásra.Valamire nagyon vágyott és azt gondolhatta sosem kaphatja meg. A lányod mondta el a lopást vagy az eljárásokból tudod? Mennyire bízol meg a lányodban? Szerinted milyen kapcsolatotok van a gyermekeddel? Mennyire ismered?
2017. okt. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ruzst vett el...sminkcuccokat kap tőlem,az enyémhez is hozzá fér tehát szó nincs rola hogy nem kapja meg.Mivel az anyja vagyok természetesen figyelek rá,mindene megvan,bármit megbeszélhet velünk.Ez sem lehet a kiválto ok!De nem azt kérdeztem miért csinálta!!!!!!!!!!!!!
2017. okt. 11. 08:09
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is az a jó reakció erre, ha neki kell visszavinnie az üzletbe és bocsánatot kérni. Ennél cikibb és maradandóbb élmény úgy sincs. Ha nem lehet, akkor az árát, ami a zsebpénzéből kerül levonásra (ha nem megoldható, akkor másképp, részletekben vagy ledolgozva). Az már újabb kérdés, beszélgetés vagy nyomozás, hogy miért tette.
2017. okt. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

> De nem azt kérdeztem miért csinálta!!!!!!


Pedig ettől függ, mit csinálnék. Nem hiszem, hogy megátalkodott gonosztevőről van szó, inkább a "kíváncsiság" vezethette. Én semmiképpen nem vinném vissza az üzletbe bocsánatot kérni, nem aláznám így meg. Ez nem visszatartó erő, csak téged utálna meg emiatt.

Alaposan elbeszélgetnék vele, hova vezethet mindez. Első körben ennyi elég.

2017. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Engem viszont elsősorban a motivációja izgatna, ha ilyen történne. Aszerint reagálnék.


Én 9-10 évesen loptam aprót a szüleim pénztárcájából. Észrevették. Nyugodt hangon elmondták, hogy abba nem szabad belenyúlni, viszont egy megjelölt helyre néha kiürítik a zsebeiket és amit ott találok, azt elrakhatom.

Soha többet nem loptam és kizárólag onnan vettem el a pénzt, ahonnan engedélyezték.

Akkor simán csak érdekelt a pénz és szerettem volna minél többet magamnak. Felnőtt fejjel értelmetlen dolog volt, 8-9 évesen valamiért logikusnak tűnt a pénztárcából lopni.

2017. okt. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam először hogy vissza kell adnia....de valóban erre van szükség?Nem vagyunk rossz család,nem hanyagoljuk el a gyerekeket,mindenben számithatnak ránk (nem vagyok ősanya sem,vannak korlátok de probálok jo döntéseket hozni) rengeteget beszélek arrol mit miért nem szabad,de persze mindig feszegeti a határokat,elvégre kamasz normális ebben a korban,viszont most ezzel tul lőtt a célon azt gondolom.Ez csak egy ruzs....most még!!Legközelebb parfüm,aztán ruha stb...kérdezte valaki hogy derült ki...ugy hogy figyelek rájuk és feltünt az "idegen tárgy"
2017. okt. 11. 09:18
 10/30 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy nem mindegy, miért csinálta, de attól még meg kell tanulnia, hogy ez rossz, hogy egy lopásnak következménye van. Hogy, ha az ember hibázik, vállalja és ne lapuljon. Hogy van ami akkor is rossz, ha senki nem látja vagy bünteti. (És mellesleg a pénz értékét.) Átérzem, szülőként neked is munkás és kellemetlen is, de szerintem csak így tudsz példát mutatni és csak így várhatod el tőle, hogy elfogadja a szabályodat, és mint írtad, megelőzni a továbbiakat. Ne megszégyenítésnek fogjátok fel, hanem a dolog jóra fordításaként, bátorságpróbaként.

Ettől még el lehet vele beszélgetni, mi járt a fejében. Ha szeretethiányból csinálta, hát most foglalkozol vele - biztosíts, hogy ilyenkor is szereted, de máskor inkább szóljon, hogy hiányzol vagy öleljen meg. Ha a barátai vették rá, ne hallgasson rájuk legközelebb, előbb arra figyeljen, mit súg a szíve. Ha ennyire vágyott rá, pl. kitalálhattok valami házkörüli melót, amivel többet gyűjthet... stb. De az is lehet, hogy nem volt mélyebb indoka, csak meglátta és izgalmas volt kipróbálni, mi lesz, egyáltalán lesz-e valami vagy senkit sem érdekel.

2017. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!