Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám kamasz gyermekem...

Hogyan tudnám kamasz gyermekemet leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves középiskolás lányom, aki naponta elfogyaszt átlagosan 2-3 energiaitalt. Amikor én erről tudomást szereztem, leültem vele elbeszélgetni, alaposan felkészültem a témából, sőt, egy szakértőt is megkértem, hogy mesélje el neki az energiaitalozás árnyoldalait. A probléma viszont nem oldódott meg. A napi energiaital adagját az iskola büféjében szerezte be. Bementem az iskolába, és elintéztem, hogy ne adjanak ki neki, de ez sem használt, mert vagy vetetett egy barátjával, vagy pedig kilógott az iskolából a szomszédos kisboltba. A következő lépés a zsebpénzmegvonás volt, ha nincs pénz, nincs energiaital alapon. Azonban a helyzet eldurvult; a nyáron összedolgozott pénzét kezdte felélni ilyen célra. Mégis, mi többet tudnék tenni?

2017. nov. 27. 23:30
1 2
 11/18 anonim válasza:
79%
Hagyd rá majd rájön hogy milyen káros(saját tapasztalat magas vérnyomás 17 évesen)meg majd ha elfogy a pénze rájön hogy milyen hülye volt hogy erre költötte a pénzét.Amúgy ha tiltasz valamit annál jobban fogja csinálni.
2017. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs zsebpénz nem lesz miből

Ha meg pénzt lop mehet a fiatalkorúak börtönébe vagy nevelő intézedbe

Mind a kéthelyen kinevelik a lopást

2017. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%
Pszichiáterhez vagy pszichológushoz elrángatni azzal, hogy "kislányom, már függő vagy".
2017. dec. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Látom a "hasznos" tanácsokat. Az az igazság, hogy én is korán kezdtem. A mai napig szeretem. 9.-ben annyit ittam, hogy teljesen immunis lettem, már csak az íze miatt ittam. Napi kb. 1 literről 5(!!) év alatt tudtam lemenni, napi egy dobozra. Eleinte anyukám sem nézte jó szemmel, de rájött, hogy nálam ez olyan, mint nála a kávé. Tehát függőség kialakulhat. Ne hirtelen akard leszoktatni, mert nekem is iszonyatos fejfájásom volt, ha nem ittam. Amikor pozitivat telszteltem akkor tettem le, de az első 2 napban kellett 1-1 korty a fejem miatt. Lényege az, hogy mindegy milyen függőség, nem lehet egyből elhagy(at)ni. Csökkentsétek az adagot fokozatosan, de csak akkor fog menni, ha ő is akarja. Kitartást nektek.
2017. dec. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én mikor végeztem a sulival és dolgozni kezdtem akkor leraktam automatikusan. Addig azért ittuk, mert olyan társaságba való dolog volt. Mások kávét meg cigit toltak, mi energiaitalt és közben dumálgattunk szünetben.


Mit iszik amúgy azt tudod? Mert vannak marha gyengék is meg erősebbek.

2017. dec. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 SIDLER22 ***** válasza:

Az utolsó mondatokról valamiért a rezsicsökkentés jutott eszembe :D

Viccet félretéve: Szerintem az energiaital nagyon könnyen le is tehető ha az illető akarja. Én nekem van, hogy minden nap veszek egyet, de van, hogy egy hónapig nem iszok. Általában úgy vagyok vele, hogyha elfelejtek elég vizet hozni magammal és szomjas vagyok akkor beugrok a boltba venni egyet. De ez olyan heti egyszer max kétszer fordul elő.

2017. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 SIDLER22 ***** válasza:
Ja és 17 éves srác vagyok.
2017. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekem anno barátnőim kináltak energia itallal.

(Kb 17 voltam, mikor először kóstoltam)

Aztán egy darabig semmi.

Nyáron ittam jópárszor, de nem vittem túlzásba.

Mivel leéretségiztem elmentem dolgozni és mit ad isten éjszakai műszakban kellett dolgoznom. Napi 2 energia ital, plusz kávé. Hiába tudtam a káros hatásairól nem fogalkoztam vele.

Anyum nekem is mondta, hogy hagyjam abba, mert nagyon káros, de nem igazán érdekelt. Aztán egy idő után azt vettem észre, hogy minden egyes energy vagy kávé nagyon megdobogtatja a szívemet és hiába ittam reggel, még este is úgy vert a szívem, mintha lefekvés előtt maratont futottam volna. Elhatároztam, hogy na én ebből köszönöm, de nem kérek. Azóta nem is iszok.

Szóval azt tanácsolom, ha a józan észre nemigen hallgat, akkor hagyd, h rájöjjön ő maga.

2018. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!