Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mennyi zsebpénzt...

Szülők! Mennyi zsebpénzt adnátok egy 16 éves fiúnak?

Figyelt kérdés

Eddig közösen neveltük a gyerekünket férjemmel.

Kapott havi 5 ezer forintot a fizetésemből.

És ha elfogyott kapott még pár ezrest az apjától. (fogalmam sincs konkrétan mennyit).


Viszont ezentúl csak én fogok neki adni zsebpénzt.


Mindig hó elején kapná a pénzt a következő dolgokra:

- napi uzsonna az iskolába (szendvicsre,croissant-ra)

- haverokkal való találkozásra (pizzázás,sörözés)

- ha megy valahová szülinapra, ebből vegye az ajándékot.

- telefonszámla

- cigi/szerencsejáték

Igen, tudom hogy nem jó dolog, de cigarettázik. Napi 4-5 szálat szív el. Nem tudok mit tenni, gyakran elmondom neki hogy milyen káros. De legalább tiszteletben tartja, itthon nem cigizik. Csak iskolában, vagy elmegy egyet sétálni olyankor.

Illetve szokott néha venni egy-egy lottót, vagy olykor kaparósozik. Havi 1/2x tippmixel a haverjaival.


Szerintetek mennyit adjak neki havonta?


2017. dec. 10. 18:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
48%
Az én fiam is 16 de eszébe nem jutna minden héten inni menni a haverjaival. Össze szoktak járni de nem piálni. Szerencse játékozni sem szokott, cigizni meg főleg nem. És nincs burokban nevelve.
2017. dec. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
66%

Hát gyerekek ez keményem szabolcs vagy borsod megye...

itt az hogy 16 évesen nem iszik az ember az már ultra gáz.... a cigi az a "menőség" jele itt a szerencsejáték meg a kaparós az mehet mert lazán kihasználják

jelzem 22 éves vagyok...

2017. dec. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Oké, ismételten jelzem, nem arra adok neki pénzt hogy berúgjon, hanem hogy jól érezze magát a haverjaival.

Egy ezrest szánok hetente erre. Abból meg kétlem hogy nagy ivászatot csap, inkább isznak rajta egy sört és megesznek egy hamburgert.

2017. dec. 11. 09:36
 24/31 anonim ***** válasza:
24%

Az, hogy alkalomadtűn megiszik egy sört, oké... cska az alkalomadtán nem HETI 2 alkalom! Heti 2 sör 16 évesen tényleg egyenes út az alkoholizmus felé. De ha tényleg Szabolcs, nem csodálkozom, ott az a csodabogár, aki nem alkoholista 30éves korára :S.


Amúgy amit leírtál, nem tudja mind kifizetni. Majd választ belőle, mire költ. Csak akkor ne legyen az, hogy mondjuk inkább kifizeti a cigit, mint a telefonszámlát, és aztán apjától kunyerál.

2017. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
90%

Szia!Bocsi,tudom,hogy szülőktől kérdezed,én 16 vagyok,de nem hagyhatom komment nélkül ezt a kérdést. Szúrja a szemem. Én egyáltalán nem kapok zsebpénzt,csak ha hétvégénként kitakarítom a szobám,és akkor is csak havonta 2000-et. Engem is anyukám nevel egyedül,plusz még a két tesómat. Reggelente csomagol nekünk kaját(ha te nem érsz rá,a fiad is tud,max 10perc)

Ha pedig buliba megyek,vesz nekem piát,vagy ad rá külön,és persze ajándékra is. Neked is sokkal jobban megérné mindig akkor adni,ha éppen megy,hisz nincs minden hónapban szülinapi buli:D

Dezodort,meg ilyen alap dolgokat is anyukám vesz. Azt se kell azért havonta venni:D

Egyszóval úgyse ezekre fogja elkölteni,hidd el. Nagy a kísértés,én is tudom.

Kérjen külön épp amire kell,mint mindenki. Kisebb összeget adhatsz neki valamiért cserébe,amit beoszthat cigire,újságra,meg amire akar. Ami nem szükséges,érted.

2017. dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
32%
Kedves Kérdező!Ne is vedd figyelembe az állszentkedőket:
2017. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
28%
Az alkoholizmusnak semmi köze a heti pár sörhöz. Egyesek összekeverik a pálinkával.
2017. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
37%
Jézusom... Heti 2 sör egyenes út az alkoholizmushoz? Neked elment az eszed...
2017. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
51%

Ezt a büfés szendvicsezést sose értettem, egyaltalán nem laktat, és a legtöbbnek íze sincs. Nálunk középben a legolcsóbb szendvics 200 ft a legdrágább talán 350-400. Ha volt 200 ft inkább végig kinlódtuk a sort egy hot-dog ért, az legalább adott is egy kis teltség érzetet, és íze is volt. Az osztályunk nem épp egy gazdag osztály volt, az egyik fele otthonról hozta a kaját, a másik fele vette büfében. Én szinte mindig otthonról vittem a szendvicset, üdítőt meg alapból ritkán ittam, legtöbbször a palack miatt vettem.

A büfézés nálunk amolyan trendnek is számított, voltak akik minden szünetben ott lebzseltek, de sajnos a tanárok se mutattak jobb példát... A legtöbben több mint 5000ft-ot hagytak ott a büfében hetente (sőt voltak olyanok, akik naponta otthagytak simán 2k-t), és általában ezek az emberek minden szünetben faltak valamit, ha nem szendvicset, akkor rágcsát, édességet. Lefogadom, hogy a fiad se csak kajára költi, az osztályokban van amolyan "most én hoztam a rágcsát órára, holnap pedig te hozod" féleség, persze ezt nem szoktuk így hangoztatni.


Általánosban volt az, hogy az otthoni kajám mellé kaptam párszáz forintot büfézni, de akkor egy kis mini cukorka 5 ft-ba került, egy Cheetos meg 80 tán.. de azok az idők elmúltak, főleg 2008 környéki válságnál, nem mondom, koppantam akkor, alig telt kajára, nem hogy büfézni, de az ilyenek legalább formálják az embert...


Kilencedikben meg tizedikben aligha ültünk be valahová, ha megtettük, akkor az a pizzázásról szólt. A legtöbb helyen meg már ki se szolgálják a 18 év alattiakat, nálunk ezt egy hely csinálta csak, hát rá is b*szott. Ha piálni akartunk, akk összeálltunk és közösen fizettünk érte, vagy megbeszéltük, hogy mindenki hoz vmit, és általában ilyenkor ottalvósdit tartottunk, bár igazsag szerint, nagyon ritkán ittunk, nem kellet pia ahhoz, hogy jól érrezzük magunkat. 17 évesen kezdődött az, hogy mindenki amikor csak tudott piát szerzett és suliban mutatta a kollekcióját. Itt már az osztálykirandulas is a lerészegedésről szólt, amiből lett is botrány.

Tizenkettedikbe engedtük meg haverjaimmal azt, hogy hetente 1x (ritkán 2x) beüljünk sörözni vagy piálni, mert akkor már tényleg van egy kis nyomás, amit jó kiereszteni (általában már alapoztunk ilyenkor a parkban v otthon, hogy ne kelljen majd sokat költeni).

Szerintem, ha már ilyen korán kezdi, ezt beülünk és sörözünk dolgot, hamar hozzáfog ehhez szokni, és nem csak heti 1 alkalom lesz későbbre, mert ugye férfiaknal (tisztelet a kivételnek) ez olyan státusz szimbólum. Ismerek ilyen férfit, akinek a csütörtök az a lemondhatatlan kocsma nap, ezen a napon semminek sem szabad közbe jönni, mert ez szent és sérthetetlen. Még a saját keresztfiával a találkozót is visszautasította, pedig a fiú ha évente 3x jön haza.. szóval lehet, hogy most minden szép és jó, de később...


Ahogy fent is írtak, szülinapi ajandékokra csak akkor adj, ha az aktuális. (Mi csak a 18-at ünnepeltük ajándékozással haverokkal, a többit szerintem értelmetlen pénz fecsérlés. Ha majdnem az egész osztály a haverja, inkább hívja meg vmire az illetőt, olcsóbban ússza meg vagyis Te)


Telefonszámla: havi 4-5k volt nekem akkor. Meg minek adod neki azt a pénzt oda, ha úgyis a Te neveden van a számla? Nekem ezt anyum intézte, amúgy se lehet 18 éven alul saját előfizetése egy gyereknek. A feltőltős meg kezd kimenni a divatból. Ugyan ez van a cigivel meg a szerencsejátékkal. Azzal nincs gond ha hébe hóba csinálja, gyerekként én is kaptam egyet-egyet kaparósokból, meg mondhattam számokat a lottóhoz.

De ha most ezt végig gondolod, három "luxus" cikket is űz, ami ráadásul nem kis veszéllyel jár.. ez a 3 elég rossz kombó, cigi, alkohol, szerencsejáték....jó lenne ezt redukálni, és még tudsz hatni rá, bár ennyi idősen Ő is felfoghatná már, hogy nem fán terem a pénz, főleg, hogy gondolom rosszabb anyagi helyzetbe kerültetek. Könnyen szenvedély beteg lesz, ha ezt továbbra is így folytatja (persze vannak kivételek).


A drogériai cikkek nekünk benne volt a havi vásárlásban, egy dezodor nem csak egy hétig tart. Ruha se kell mindig, nem heti vagy havi tétel. Ha csak nem a divatnak akar megfelelni, de fiúként ezt inkább ne tegye, mert gold diggerek martaléka lesz, meg valljuk be, nem is túl férfias.


Nálam a zsebpénzezés úgy zajlott le:

Anyámtól nem kaptam semmit, megmondta, hogy Ő fizet tulajdonképpen mindent (kaja, dezodor, teló, fűtés, villany...) szóval efelől bőven le vagyok tudva (persze, azért ha nagyon kellet vmire akkor adott, pl buszra)

Apamtól ha épp eszébe jutott akk 2000ft-ot, de tőle másra pénzt nem kaptam.

Mamámtól 2000-5000 ft, de hozzá bármikor fordulhattam, ha "anyagi" gondjaim akadtak, de általában ezt félretettem és egy külön tasakban gyüjtőttem.

Szülinapra, névnapra, ünnepekre, 18 éves korom alatt nem kaptam többet 10.000 ft-nál, ha pénzt kértem.

Visszatérve a szenvedélyekre, nekem az a videójátékozás volt meg a gépezés. Konzolon nem olcsó játszani, de nem feltétlenül kell havonta játékot venni se, nekem a félretett pénzem nagyrésze erre ment, külön soha nem kértem rá. Egyszer csináltam róla költségvetést, és összehasonlítottam azzal aki cigizett meg ivott és még így is olcsóbban megúsztam.


Főiskolásként hitelből éltem, nem tudtak pénzt adni. Megpróbáltam minnél kevesebbet költeni kajára, legtöbbszőr ha tudtam, főztem a koleszban, vagy hideget ettem, vagy hétvége után ételhordóban vittem magammal kaját.

Heti 5000 ft-ból, ha jól gazdálkodik az ember, meg is lehetne főzni arra a hétre.

Meg ha már ennyi pénzt rászánsz az élelmezésére, miért nem veszel egy nagy palackos üdítőt, amit ugyanúgy átlehet tölteni. A szendvicset meg maga is eltudná készíteni, sőt ennyiből telne minőségibb felvágottakra, és biztos jobb lenne mint az olcsó büfés sonka pl. Vehetnél házi készítményű szalámit kolbászt (amivel talán jól is lakna) ami 1 hétig bőven kitart. Vagy ha finnyás, ennyi pénzből még a Pick-re is tellene.


Most saját háztartást vezetek, éles váltással, az ilyen praktikákkal azért bőven lehet spórolni, de ezt csak nem kell elmagyarázni egy családanyának.


A másik, hogy a TE pénzed, nehogymár mindent a gyerekre költs, törődj magaddal is. Ha meg annyira kell neki a pénz, akkor lehet dolgozni is érte. Nem sokat kapna, de nem is keveset, főleg hogy azt bármire költheti, meg talán jobb érzéssel is fogja eltölteni. Meg 16 évesen nem kell érettségire készülni, az elvárások nagy része az órán való figyeléssel teljesíthető. Meg gondolom nincs házkörüli munka ahová bekéne "fogni", itt nem a mosogatásra gondolok.


Ui: ha nem akar lemondani a 3 kombóról, akkor tegye 3in1-ba inkább. A Mariskát 1. szívhatja is, 2. be is fog állni, 3. meg ha szerencséje van, nem kapja el a rendőrbácsi, vagy ütteti el magát egy "űrhajóval" :) ukránból biztos ez is olcsóbb :) és nem hiszem, hogy sokkal károsabb lenne mint a cigi meg az alkohol, legalábbis a hollandokat még nem hallottam panaszkodni efelől :) és azzal is lehet gazdálkodni :)

2017. dec. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
64%
Én adnék neki havonta egy tízest. Én is ennyit kaptam, persze nem sok mindenre elég.
2017. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!