Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha manapság egy...

Normális, ha manapság egy 13,5 éves kiskamasz még ott tart, hogy van-e Jézuska, vagy nincs, ahelyett, hogy lassan a lányokat nézegetné?

Figyelt kérdés

Tudom, nincs közöm hozzá, stb.,stb. Csak rohadtul ledöbbentem. Még a karácsonyi ünnepek előtt történt, hogy összefutottam egy ismerőssel. Kínomban -nem tudtam már mit mondjak-, meg akartam dicsérni a fiát, hogy de helyes, biztos sok lánynak bejön a suliban. (Amúgy átlagos, de nem lényeg.) Már a nyelvemen volt, mikor elkezdte kérdezgetni tőle, hogy ugye kisfiam, tudod, hogy nincs Jézuska? Akkor idén segítesz díszíteni a fát? Stb. stb.


Mondjuk tudom, hogy vasszigor van náluk, "eldicsekedett" már vele régebben, hogy ha ő rászól a gyerekre, akkor olyan soha nincs, hogy arra merjen mozdulni amerre ő nem engedte. Mondjuk akkor még ovis volt a gyerek. Szerintetek emiatt le van maradva? Vagy csak nem mer szólni, hogy anyám, baromságokat kérdezel, nem vagyok már dedós?


Nem köpködni szándékozom, bár nem szimpi, az tény, de a gyereket jobban sajnálom.


2018. febr. 8. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Három gyerekünk van 12,8,6 évesek. A legidősebb fiú még hisz a Jézuskában ,fogtündérben stb...közben a középső már 2 éve nem. A 12éves nagyon álmodozó típus,elvan a kis világában, de mi úgy gondoljunk,hogy tudja ,hogy nincs Jézuska de neki jó még kicsit álomvilágban élni.Majd ha nagyobb lesz megkomolyodik,rájön dolgokra. 13,5évesen már az osztálytársai is gondolom mind tudják,hogy nincs és ezt meg is tárgyalják,szóval szerintem tudja ő is.
2018. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem is mindenki abban hisz amiben akar. Lehet, hogy nem tudják meggyőzni, hogy nincs. Makacsul ragaszkodik hozzá.
2018. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
A fogtündér nem valami ámerikai szokás?
2018. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
11 éves a fiam és hisz a jézuskában, bár sztem csak hinni akar. De azért a 2 évvel fiatalabb öccsére rászóltam, hogy ne "árulja el neki". 9 éves fiam hősszerelmes, minden évben van aktuális szerelme, most épp a 11 éves fiam osztálytársába szerelmes. 11 évesem hallani sem akar a lányokról. Semmiben nincs 13,5 évesen elmaradva az imserősöd, sőt lehet egy nagyon is értelmes felnőtt lesz előle.
2018. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ironizált az anyja. Valószínűleg a fiú korábban közölte, hogy ő márpedig cseszik besegíteni bármiféle karácsonyi családi programba. És erre az anyuka tréfásan megjegyezte, hogy mivel nincs "jézuska", ezért segítsen.
2018. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy nem viccelt, komolyan kérdezte tőle. Erre a fejemet merném tenni.
2018. febr. 8. 15:28
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Sokszor az a baj, hogy a 13-14 évesek már cigiznek, isznak, szexelnek. Én azt gondolom, hogy ez a másik véglet, de én ezt talán jobbnak tartom, mint az első mondatomban leírt dolgokat.
2018. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!