Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek fontos, hogy...

Szerintetek fontos, hogy legyen a gyereketeknek egy (lehetőleg emlős) háziállata?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, mert ez legalább részben felkészíti őket arra, hogy milyen lesz majd gyereket nevelni. Panelben egér vagy tengerimalac, családi házban akár kutya is.

2018. febr. 24. 22:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem.

Felelősségérzetet más helyzetben is lehet tanulni.

A legfontosabb, hogy a gyerek a szüleitől jó mintát kapjon.

Ha a szülők családközpontúak; felelősséggel nevelik gyereküket; fészekmeleg, bensőséges hangulatot teremtenek, akkor jó eséllyel a gyerekük is így fog viszonyulni a saját családjához, a saját gyerekeihez.

2018. febr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem lenne kutyánk mert panelban lakunk inkább más módot keresnék a felelősség kialakitására . Egyrészt mert lényegében rettegek az összes rágcsálótól másrészt nem.tartom egészségesnek azt ,hogy bármi.ilyen jellegű állat legyen a lakásban .
2018. febr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Panelban 3 kutya közé született. Most 7 éves lesz sajnos már nincs kutyánk pedig nagyon jó hatással can a gyerekre, nem azért mert felelősséget tanul. Épp most keresgélünk új kutyusokat.
2018. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

Nem, nem is lesz nekik!

Kertes házban nőttem fel, mindig sok állatunk volt, lószrt se' tanultam belőle, a szüleimnek viszont annyival több meló volt..

Én biztos nem fogok ezzel szenvedni!

2018. febr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
Nekem már annyi fájdalmat okoztak (betegség, halál)hogy ma sem vagyok tul rajta, semmi szükségét nem látom ezeken keresztülmenni.
2018. febr. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%

Biztos nagyon megterhelő egy kutyának-macskának enni,inni adni :D


Utolsó ez is az élet része egyszer úgy is szembesülni fog aztal hogy meghalt a szomszéd,a nagymama stb...


Szerintem pedig jó hatással van egy gyerekre van kihez oda bújni,ölelgetni,szeretgetni :)

2018. febr. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2018. febr. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

A gyereknek nem vennék állatot. A családnak igen.

Egy kutya tartása nem csak abból áll, hogy vizet, meg kaját lökök elé, igényli a nevelést, sétát, foglalkozást, fajtától függően akár napi több órán át. Erre egy gyerek nem, vagy csak nagyon ritkán alkalmas.

2018. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nagyon fontos, hogy megismerjék az állatokat. Megtanulják szetetni és gondozni öket, ahogy a szüleiktől látják. És sok szeretetet kapnak pl. egy kutyától.
2018. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

Nem.

Egy egér, hörcsög... közel se nyújt olyan "élményt" mint egy kutya.

Felelős állatbarátként pedig nem fogok lakásban kutyát tartani.

2018. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!