Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak hogy ne menjen...

Mit csináljak hogy ne menjen tönkre a hétvégém? 16/L

Figyelt kérdés

ma jött meg a menstruációm. Nagyon erős görcseim szoktak lenni, semmihez nincs kedvem, hányingerem van és erős a vérzésem.

De a hétvégén megyek fellépni ( tánc) vidékre és nem tudom hogy “éljem túl”.

Viszek gyógyszert magammal. Tampont még nem próbáltam mert félek kicsit a használatától. Hogy benn marad vagy hogy elkapok valami fertőzést.. Hallottam rémsztorikat.


2018. márc. 2. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Fájdalomcsillapító + tampon. Ha még nem próbáltad épp itt az ideje. Péntek van, kezd el a gyakorlást.


A rémsztorikra ne alapozz. Ha betartod a higiéniát és időbe cseréled semmi bajod nem lesz. Jobb, mint a saját véred alatt ülni a betétben, és ha jól használod, nem is érzed, el is fejeted hogy épp vérzel.

2018. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Eltereli a figyelmed a program, és nem lesz az olyan rossz. :)

A tampon jó kis találmány. Egy próbát megér. Én szoktam úgy is, hogy a tampon mellé betét, de legalább egy tisztasági. Főleg akkor, ha nem lehetek biztos benne, hogy 3-4 óránként tudom cserélni.

2018. márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha ma jött akkor lehet hogy szombaton vagy hogy ha vasárnap mész, akkor már nem lesznek olyan durva görcseid. Mondjunk azt te tudod hogy általában mennyi ideig tartanak. Gyógyszert vegyél be a tampont meg most próbálgasd, de az se baj hogy ha nem megy hisz nem hinném hogy olyan ruhába táncolok amihez kell.
2018. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Betét+tampon ha erős a vérzésed tuti hogy kell mindkettő.
2018. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
16 évesen nyugodtan kipróbálhatod a tampont, hidd el, meg sem érzed hogy bent van, én is féltem tőle annak idején. Még most elmész, veszel és holnapig kipróbálod, jól olvasd el, hogy kell felhelyezni, csak arra figyelj, hogy rendszeresen cseréld. A rémtörténeteket meg felejtsd el , annyi esélyed van tampon általi fertőzésre mint arra, hogy elüssön az autó.
2018. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Próbálgasd a tampont, vegyél be gyógyszert mindenképp és amit érdemes kipróbálnod az a c vitamin kúra, napi 1000 mg, lehet nincs összefüggés a kettő közt, de ha mensi alatt veszek be napi 1000 mg c vitamint kevesebb vér és hasi görcs van..

Illetve a kamilla tea is nagyon jó!

2018. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

hát ha nagyon erős én is tampon + betétre esküszöm. rém sztorikkal ne foglalkozz, a tampon max annál veszélyes, aki nem kellően sűrűen cseréli, nem figyel a higiéniára stb. Különben nem forgalmaznák :) amúgy a betétet én kényelmesebbnek találom, de én elég szűk vagyok.

Görcsökre meg lehet kapni görcsoldót, magne b6-ot

2018. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles folyamatosan tampont használni, azonban pont az ilyen esetek végett érdemes vele megismerkedni.

Sok felnőtt nő is utálja (én is), de vannak szituk, mikor tényleg sokkal jobb megoldás.

Én a helyedben most gyakorolnék otthon, ám csak a fellépés idejére használnám. Utána már nyugodtan betétezhetsz, hogy komfortosabban érezd magad.


Gyógyszernek meg a fájdalomcsillapító + görcsoldó kombót javasolnám. Vannak kifejezetten ilyen gyógyszerek, pl. az algoflexnek termékcsaládnak, de ha külön megveszed a kettőt, árban és mennyiségben is sokkal jobb.

Én pl. drotaverint használok, de a nospa is van olyan jó.

2018. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8.-kal értek egyet. A tampont célszerű csak különleges esetekben használni, mint pl. ez, amit leírtál. Középiskolában tanítok és konkrétan két tanítványommal is történt olyan rémsztori, ami a többiek szerint esélytelen, hogy megtörténjen. Ez nem igaz,sajnos a nem időben vagy nem higiénikusan cserélt tampon komoly egészségkárosodást tud okozni, a két lány közül az egyik hat hétig, a másik három és fél hónapig hiányzott tampon okozta vérmérgezés miatt, ez utóbbinak elkezdtek leállni a szervei és majdnem meghalt. Mindkettőt személyesen ismertem, tehát nem a nagynéném szomszédjának az unokanővére mesélte. Ezzel nem elriasztani akarlak, de alapszabály, hogy tamponban nem alszunk, legerősebb napokon max. 3 órát maradhat bent és tiszta kézzel vagy mellé csomagolt aplikátorral helyezzük fel.
2018. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is 15-16 éves korom körül váltottam betétről tamponra. Első próbálkozásaim alkalmával én is féltem, hogy "bennmarad", mert fura érzés volt, hogy megdagadt odabenn, de hidd el, jól ki van találva. Ha a vérzésed nagyon erős (első 2 napomon nekem is az) főleg praktikusabb, mint a betét. El sem tudom képzelni, hogy bírtam a betétet addig. Kényelmetlen, elcsúszkál, kenődik a "cucc" mindenfelé, szerintem gusztustalan. Rémsztorik meg szélsőséges esetek miatt keletkeznek, ha betartod az előírásokat, nem lesz baj. Felhelyeués előtt alapos kézmosás és maximum 8 óránként cseréld. Amit az utolsó ír, butaság, lehet vele aludni is. Ha megtelik, úgyis érzed.
2018. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!