Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vehetem rá fiút, hogy...

Hogyan vehetem rá fiút, hogy tanuljon és hogy menjen át az érettségin?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátom. Én lány vagyok. Az a helyzet vele, hogy nagyon akaratos, nem akar tanulni, nem irja meg a házi feladatait, és rengeteg tantárgyból meg fog bukni. Mondtam neki, hogy segitek, ha kel fogalmazást irni, megirom én, csak szóljon. Szólt, hogy van, de nem engedte, hogy irjam meg, vagy ha megirtam, akkor nem irta le ő. Tanulásról szó sincs. Próbáltam inspirálni, hogy tanuljon azátal, hogy mikor tanultam, mondtam neki, hogy tanulok, s aztán a sikerélmenyeimet is elmondtam neki, de semmi hatása nem volt.

Akkor ha a tanárokról vagy az iskoláról beszélek neki, ordibál, s mondja, hogy nem érdekel, stb. A tanárok is már panaszkodnak róla más osztályokban. Mondtam neki, hogy mi a helyzet, de nem hallgat rám. Nem érdekli. És az a legrosszabb, hogy az anyját az orrától fogva vezeti. Azt csinál az anyja, amit ő mond, a tanárokkal is képes szembeszállni, és könyörög, hogy a fiát nehogy megbuktassák.

Esze az van. Nagyon okos és hamar felfogja a dolgokat, csak lusta, nem tanul.

Adtok kérlek tanácsokat, hogy hogyan vehetném rá a tanulásra? Az iskolát is abba akarja hagyni, pedig ez az utolsó éve. A fiú 18 éves



2015. jan. 21. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira okos lenne, felfogná, hogy milyen hatásai lehetnek a későbbi életére a jelenlegi viselkedésének. Egyébként nem fogod tudni ráerőltetni a tanulást, ha ő ennyire elzárkózik a dolog elől. A kapcsolatotok fog rámenni, meg fog téged utálni. Egyszer el kell neki mondani értelmesen, hogy ennek milyen következményei lesznek, és nem fogja tudni visszacsinálni. Ha ez nem hat rá, akkor hagyni kell, hagy tapasztalja meg a saját hülyeségét ő.
2015. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes vagy, hogy így a szíveden viseled a sorsát. Sajnos bevált módszert nem tudok ajánlani, de talán onnan közelíteném meg a dolgot, hogy érettségi nélkül nagyon nehezen fog boldogulni a jövőben. Még diplomások is nehezen találnak munkát, nemhogy az akinek semmi végzettsége nincs. Lehet akár itt is sok olyan történetet olvasni, hogy milyen nehéz elhelyezkedni, és napról napra élni. Vagy mik a tervei a jövőre nézve? Élnie kell valamiből, nem élhet anyuka nyakán örökre.

Egyébként meg nekem is volt olyan osztálytársam (több is), aki nem érettségizett le, vagy érettségi után egyből ment dolgozni mindenféle szakma nélkül. Pár évvel később maguktól is rájöttek, hogy hiba volt, befejezték a sulit, vagy elmentek tanfolyamra, lett aki diplomát is szerzett. Szóval ha nem sikerül meggyőznöd, akkor is van esély rá, hogy később összeszedi magát.

2015. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

miért akarná abbahagyni a sulit? talán ezt a problémát nem is neked kellene megoldanod....

Anyuka szemét meg nem értana felnyitni....

2015. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan okos lenne tanulás nélkül is átmenne. Aki figyel órán, és jó képességű az egy erős iskolában is átmegy legalább 2-essel, egy közepes, de nem rossz iskolában meg 3-as bőven lehet.
2015. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem te kevés vagy ehhez, az anyja kellene másképpen kezelje a helyzetet. Miért tegyen a fiú erőfeszítést, ha az anyja mindent elintéz neki.

Ha akarja akkor hagyja ott a sulit, de ne az anyja tartsa el hanem ő saját magát. Akkor rájönne, hogy nem is mondtál hülyeségeket és visszamenne tanulni.

2015. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!