Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves lányodat elengednéd-e...

16 éves lányodat elengednéd-e a 17 éves barátjával egy hétvégére a Balcsira? Amikor mennének nyaralni, akkor 5 hónapja lesznek együtt.

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 10:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Magamat elengedtem volna, de őszintén szólva szülőként nem biztos, hogy így döntenék. Meg akkor még más világ volt.

Ha megbízhatóak, nem isznak, nem drogoznak (nem is gondolnak rá!), normális helyre mennek, talán. Ha barátokkal, akkor a barátoktól is függ.

De igazából jobban örülnék, ha inkább a srác jönne hozzánk több napra.

33 L

2010. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Egy részt min a kettő kiskorú ,szóval szülői felügyelet nélkül nem engedném ,megütheted a bokád,ha a rendőrök hozzák haza.
2010. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Szia! Nálunk mindig az volt, hogy ha elmúlsz 18 éves azt csinálsz mit akarsz mert akkor már magadért felelsz. Én ezt meg is értettem, nem volt belőle vita, nem is engedném el a lányom.

14 hónapos kislány anyukája

2010. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Előző vagyok, az egyik válaszban az volt hogy kiskorú. Nem kiskorú, fiatalkorú, tehát büntethető.
2010. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Nem is tudom, max úgy lennék benne, hogy esetleg a szülők is mennének, de nekik külön szállásuk lenne, de azért mégse teljesen egyedül legyenek ott.Bár szerintem is 16évesen egy kicsit korai ez még.


(Megjegyzés nem okoskodásból, csak sokan keverik, 18 év alatt kiskorú, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag úgymond nem is rendelkezhet önállóan, mindenhez szülő beleegyezése/aláírása kell, ezért is elég bajos mert ha a hotelban komolyan veszik a dolgokat egyikőjük sem jogosult pl szobát foglalni...

Büntetőjogilag pedig 14-18 között fiatalkorú, ennek ebben az esetben nem sok jelentősége van.)

2010. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Köszi hogy ezt leírtad !Sokan keverik a szezont a fazonnal :)

Második voltam.

2010. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%
NEM!!!!szó se lehetne róla
2010. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
nem,majd ha 18 lesz.
2010. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
ha meg is sértődne,ez csak az ő érdeke,ha most nem is majd késöbb rájön:)az én lányaim 19 és 13 évesek.A nagyobbik buliba 17 évesen mehetett először,4 egész fölötti átlagot kellett elérnie,úgy hogy nem volt itthon több napig 18 éves korába mehetett először.előző válaszoló
2010. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

engem elengedtek, sokszor és hoszabb időkre is, de nem is éltem vissza soha a bizalmukkal.

bár akkoriban még más világ volt(28 éves vagyok amúgy) és a barátaimat meg a pasimat is ismerték a szüleim.


szeritnem nem is korfüggő, hanem inkább az érettségé. te ismered a lányodat, nem mi, de ha nem vagy biztos benne, hogy baj nélkül jönnének haza, akkor inkább ne engedd el, mert örökké gyötörni fog a lelkiismeret.

inkább most legyen dühös és sértődött és utáljon egy ideig, mint hogy életreszóló negatív tapasztalatot szerezzen bármiből is a nyaralás alatt.


nekem még picike a lányom, de remélem leszünk majd oylan viszonyban, hogy egy iylen fajsúlyos döntést is könnyedén meg tudjak majd hozni :)

2010. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!