Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A tanító néni rajtakapta a...

A tanító néni rajtakapta a lányom a barátnőivel, hogy cigiztek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 évesek, 6. osztályba jár. Iskolaidő alatt, de szünetben kipróbálták. Mit tegyek vele? Az egyik barátnője egy primitív családból származik,akivel alig vagy szinte semmit nem törődik az anyukája. Szülei elváltak. A lányom befolyásolható, nagyon ki lehet használni, ez mellett jószívű. Tiltani nem akarom, mivel szerintem azzal rosszabbat tennék. Segítsetek. Köszi.

2018. ápr. 10. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Egy jó alapos és hatalmas leszidást + büntetést kapott a lányom emiatt. Mikulás bulin ugyan így bukott le mint a te lányod. Az osztályfőnöke nem vitte el őket így az osztálykirándulásra.

Ebben nem vagyok elnézőy iskola időben cigizni? Rosszul is lehetett volna tőle

2018. ápr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha olyan fajta, pont elég volt neki a lebukás. Én nem tetézném még tovább, elég ha kicsit kevesebbet beszész vele. Érezze hogy megbántott.
2018. ápr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Ha tiltani nem akarod, mit akarsz helyette? Támogatni? Megveszed helyette, engeded, hogy előtted cigizzen?


Igen, mondják, hogy tiltás titkolózást szül, de szüljön. Én nem fogom megkönnyíteni a dolgát.

Én is cigiztem és határozottan visszatartó erő volt, hogy otthon nem lehetett, hogy nem kaptam rá pénzt, titkolni kellett. Így sokkal kevesebbet is bagóztam és sokkal kevésbé szoktam rá, mint azok a barátnők, akiknek mindent lehetett.

2018. ápr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Tiltani nem is tudod, mert a gyerek 13 évesen már önálló és a tiltásra a hídalatt fog cigizni...


De amit megtehetsz, hogy leülsz vele és elmondod neki mi a te véleményed a dohányzásról, elmondod, hogy mit tesz egy fiatal szervezettel a dohányzás, és elmondod, hogy mit tesz egy felnött szervezettel. Mutatsz neki képeket, és elmondod, hogy te hogy állsz ezekhez a dolgokhoz.


Èn pl koca bagós vagyok, néha bulikban rágyujtok és van 2 kisgyerekem.

Mindenképpen elfogok velük beszélgetni 10 éves koruk felett a cigizésröl. Elmondom, hogy mi történik a korai cigisekkel. Elmondom, hogy én szeretném ha 16 éves koruk alatt ki sem probálnák, de én nem szeretném öket 18 éves koruk alatt meglátni cigivel sehol sem, nálunk az alatt nincsen dohányzás. DE amire legjobban felhívnáma figyelmüket, az a rászokás. Hogy egy buliban 2-3 szál cigit elszívni és utánna hetekig nem dohányozni is már mint naponta egy dobozzal elszívni, és milyen könnyen rátud szokni az ember, és mennyire nehéz a leszokás. De ugye ugyan így az alkhol és droghasználatot is elfogom mondani nekik.

2018. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Hármassal értek egyet, nálunk ugyanez volt, pont én is 13-14 éves voltam ekkor. Anyám nem tartott szentbeszédet (pontosan tudtam a dohányzás következményeit), de nem engedte, és sokkal kevesebb lehetőségem volt rá. Középiskolára már nem is foglalkoztam a dologgal, azóta sem dohányzom.


Nem verni kell vagy órákon át fejet mosni, de basszus, te vagy a szülője, mutasd meg a nagylánynak egyértelműen, hogy te sem tűrsz el mindent! Pénzt nem kap rá, otthon nem bagózhat, és ha az iskolában lebukik (megint), akkor annak retorziói lesznek. Egy kamasz feszegeti a határait, amit meg lehet érteni, de ne engedd, hogy hülyének nézzen.


Amúgy az is számít, hogy te vagy az apja dohányzol-e...

2018. ápr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Nem gondolom hogy a tiltás elég, meg hogy nem kap rá pénzt. Körülményesebb, de megoldható a cigizés, másoktól fog kéregetni, esetleg a pénztárcádat időnként megdézsmálja stb. Van erre sok példa. Sok múlik azon, milyen a mentalitása. Gyerekkoromban én csokikat loptam, egészen addig mig le nem buktam. Azt a szégyent, amit akkor éreztem, azt nem lehet elmindani. Felnőttként én a munkahelyemről már nem viszek el semmit, inkább ha kell apróbb tételeket megveszem zsebből. Igaz iskola, ez a klikk hibája is.
2018. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos, én is, apja is dohányzunk. Nagyon lelkizős fajta a lány, úgyhogy azt hiszem, az lesz, amit írtatok, hogy a veszélyeiről fogok vele beszélni. Amire mindig odafigyeltem, hogy soha nem gyújtottam rá olyan zárt helyen, ahol ő is ott volt. Udvaron igen, de lakásban nem. Én 16 voltam, mikor kipróbáltam, de igazából 18-19 évesen szoktam rá. Csak akkor mertem az anyám előtt rágyújtani, amikor már önálló keresetem volt.
2018. ápr. 11. 07:32
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Az én lányom 15, elmondta, hogy kipróbálta és néha 1-1 szálat elszív. Ugyanúgy vagyok, mint a kérdező, az apja és én is dohányzunk. Elég komolytalannak gondoltam kiselőadást tartani a dohányzásról ennek tükrében. Nyilván beszéltünk róla, de ezt így nem lehet. Én azt mondtam neki ha hamarosan bekövetkezik az a változás az életünkben, amire most várunk, akkor én abbahagyom a cigit és őt is kérem, hogy többet ne. Ezzel tudom motiválni, ha pozitív példát mutatok, szerintem mással nem
2018. ápr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Én is 13 voltam, nagy cucc.

Pont elég büntetés volt, hogy másnap azt hittem, meghalok, úgy fájt a fejem, meg majdnem összehánytam magam :D


16 éve egy szálat szívtam el, szakítás után.

2018. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyökerestül irtsd ki a problémát vagyis tegyél róla hogy a lányod NE legyen befolyásolható és kihasználható. Gondolj csak bele hogy a későbbi éveiben mire viszi ezekkel a tulajdonságokkal.

Szerintem beszélj vele, ismerd meg az álláspontját érzéseit és ezt tartsd tiszteletben és még véletlenül se fenyítsed se fizikailag se lelkileg mert ezzel csak azt éred el hogy később nem fog elmondani neked semmit sem és tenni fog róla hogy semmilyen gondját, baját ne tudd meg.

2018. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!