Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ennyire ragaszkodna a gyerek...

Ennyire ragaszkodna a gyerek korához? De miért? Hogy tudnám elérni hogy meg komolyodjon?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem hiszen ez egy nagyon kínos téma számomra.19 éves lesz a lányom pár hét múlva és még vannak gyerekes dolgai.A gondolkodása érett felnőtt nő-ies.Az öltözködésében néha kamasz néha nőies.Néha kicsit felelőtlen néha pedig pont hogy nem az.És ami igazán zavar.Szeret bújni másokhoz,olyat"játszani"hogy ő még pici gyerek vagy baba tehát gyerek hangon beszélni.Ő régen kicsi korától baba korától 7éves koráig rongyizott(az ujját szopizta és egy rongyt fogott közben) leszokott róla de néha ha nagyon nyügős vagy fáradt vagy rossz kedvű észre szoktam venni hogy bár félre vonul de néha még rongyizik a takarójával.Imádja a plüssöket a régi plüsseihez ragaszkodik és most is felett alszik betakarva a kedvenc nagy macija akit a szerelméről nevezett el.Szereti hallgatni az altatódalt amit baba korában énekeltem neki ,youtubon és dudolgatni néha csak úgy simán ha eszébe jut vagy ha rossz kedvü vagy elalvás elött.Én már arra is gondoltam hogy szegénykém szeretett hiányos mert egyedül neveltem ő a 3. gyerekem és sokat kellett melette dolgoznom mikor gyerek volt!

Mi erről a véleményetek?!Mit csináljak vele?!

56/N


2010. jún. 13. 15:09
 1/10 A kérdező kommentje:
a másokhoz bújást úgy értem hogy a párjához hozzám a cicájához(akivel úgy bánik mintha a gyereke lenne)
2010. jún. 13. 15:12
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nincs ezzel semmi baj, érzékeny lélek. :)

Sok szeretetet igényel...:)

2010. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Én is egész nagy koromig szoptam az ujjam (kb. 10 évig), szoktam gyerekhangon beszélni, másokhoz bújni, ölelkezni, becézni a cicámat. Rajzfilmeket nézek (nem csak animéket, amik nagyrészt felnőtteknek szólnak, hanem pl. Rumcájsz, Kisvakond, Disney rajzfilmek meg hasonló gyerekmesék), gyerekkönyveket olvasok. Büszke vagyok rá, hogy olyan vagyok, mint egy nagyra nőtt gyerek :) Ugyanakkor tudok komoly is lenni, ha kell. Ha a lányod szükség esetén képes éretten viselkedni, akkor pozitív dolog szerintem, hogy ilyen :) Viszont ha mindig ilyen komolytalan, akkor gond van, érdemes szakemberhez vinni.

20/l

2010. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
csak néha ilyen.köszönöm most megnyugtattatok:)
2010. jún. 13. 15:48
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez tök jó:D attól,hogy 19 éves,még vágyhat arra,hogy szeressék:D minden egészséges ember arra vágyik,hogy szeressék,nem igaz?

Ebből látszik,hogy amellett h. nem voltál mindig mellette kicsi korában,amellett nem nevelted egy érzéketlen tuskónak..és ez jó^^

2010. jún. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem gaz, es nem kell aggodnod. csak erzekeny, szereti ha szeretgetik, es ha o is szeretgethet masokat..

Jo apa vagy, hogy ennyira aggodsz... barcsak az en apam is ilyen lenne...

2010. jún. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én 13 éves koromig rongyiztaam:D de akkor is csak azért hagytam abba mert az 5 évig kinem mosott rongyomat anyám kimosta:@@@:D.szerintem is szeretethiánya van vagy csak érzékeny:) még mindig jobb ez,mintha férfias lenne és érzéketlen:)
2010. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

van párja, aki elfogadja és szereti úgy ahogy van, ennél nagyobb ajándékot nem is kaphatott volna!szóval örülj neki, h talált egy rendes fiút, és ne aggódj, mert tényleg minden rendben van vele, csak kevés szeretetet kapott kiskorában,persze nem te tehetsz róla, h nem tudtál annyit vele lenni!!

minden jót

24/L

2010. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem semmi baja nincs
2010. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi baj én is plüssewl és rongyival alszom,de a barátnőim szerint jófej ány vagyok,és ordítani is tudok ha kell^^


11/L

2010. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!