Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit csinálnátok ilyen...

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? Kifizetnétek a pénzt a gyerek jövője érdekében?

Figyelt kérdés

16 éves fiam interneten pénzt lop el másoktól. Valami internetes játékbeli dolgot ajánl fel pénzért. De a pénzt elrakja semmit nem ad érte. Na ez kiderült, a pénz nincs meg netes kártyával vásárolt belőle számítógép alkatrészeket.

Követelik a pénzt vissza. A másik híres videósok képét ellopva támogatást kért és kapott is szervezetektől. Óriási összeget elköltve. Azt sem értem hogy lehetett ilyrn számlája mikor nem is 18 éves.

Kifizethetnénk az összeget de a férjem szerint tanuljon belőle, dolgozzon, legyen következménye. De így elveszik a jövője, hogy veszik fel így egyetemre? Most a kirúgás szélén áll a gimnáziumban az eset óta.


2018. máj. 10. 01:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%

Nem sikerült megfelelő értékrendre nevelni a gyereket és ez a ti hibátok.

Viszont még most is elkezdhetitek, habár mostmár sokkal nehezebb lesz.

2018. máj. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
81%

A fiad bucselekmenyt kovet el, birosag elott a helye, es orulhettek ha meg senki nem tett feljelentest.

Ha kifizetitek ostobak vagytok, sose tanul belole

2018. máj. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
80%
Nem fizetném ki. Ha egyetemre akar menni, akkor tanuljon, és a tartozását pedig fizesse ki. Aki bűncselekményt követ el, az fizet érte, akár 16 éves, akár 36. De szülőként magamba néznék, hogy hogy jutott ide a fiam, mikor felejtettem el tisztességet és erkölcsi normákat átadni!
2018. máj. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy fizetném. Szépen fel lesz jelentve, aztán megy javítóba és még így is majd ti fizethettek, mivel kiskorú
2018. máj. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
35%
Én kifizetném, mert nem akarnám a gyerekem jövőjét tönkretenni, ráadásul javítóban sem látnám szívesen, viszont példás büntetést kapna és vissza kéne adnia a pénzt nekem.
2018. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
90%
A férjednek igaza van, tanulja meg, hogy a tetteinek következményei vannak. Különben nagy tehetség, csak épp a jó útra kellene terelni, mert ha így marad, akkor hamar a sitten találja magát, és akkor tényleg lőttek a jövőjének.
2018. máj. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
75%

Ne almodozz egyetemrol kerlek

A fiad egy piti csalo

Egyetem hshahahah

2018. máj. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
86%

Az 1-es válaszoló tökéletesen látja és jól leírta a helyzetet!


NE fizesd ki, a férjednek van igaza!


Tanuljon belőle, dolgozzon, legyen következménye, vállalnia kell a felelősséget a tetteiért és meg kell tanulnia a leckét különben ez csak ismétlődni fog!!


Ne aggódj, nem emiatt fog elveszni a gyerek jövője és ha túl lesz a büntetésén még utána is mehet egyetemre - nézd meg a Viszkist, ő a sitten diplomázott le és szerzett szakmát, amiből a mai napig él. Nem ezen fog múlni!

(És azt hiszem egyébként, inkább azért akarod kifizetni, mert a saját lelkiismereted akarod megnyugtatni vele....)


Lehet, hogy a fiad most a kirúgás szélén áll a gimnáziumban az eset óta, de életrevaló, ügyes, talpraesett gyereknek tűnik és ha netán nem is érettségizik le vagy szerez diplomát, szerintem simán fog boldogulni az életben, csak hagyni kell az életrevalóságát pozitív módon érvényesülni!


Igaza van az egyik hozzászólónak, még politikus is simán lehet belőle, sőt! :D

2018. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
68%

Én is azt tenném,hogy kifizetném de követelném,hogy fizesse vissza. Kerítenék neki egy olyan diákmunkát,amihez tudom,hogy nagyon nem érez kedvet és abból fizettetném vissza a pénzt.

Egy volt osztálytársam régen nem tanult,lusta volt ezért a szülei elintézték,hogy egész nyáron építkezésen kelljen dolgoznia. A tűző napon munkálkodás közben volt ideje átértékelni a dolgokat,azóta úgy hallottam javultak a jegyei.

2018. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
52%

Á, szerintem itt már a szülői követelés semmit sem ér és nem fog a srác se diákmunkázni se semmit, hiszen látja, hogy anyuci majd úgyis megoldja.


NEEEM, NE fizesd ki kérdező!


Itt már komolyabb retorzióra van szükség a fejlődéshez és nem elég az ejnye-bejnye, majd megadod kisfiam duma csak dolgozzál szépen. Nem fog, amikor látja, hogy könnyebb úton több pénzhez is tud jutni minden következmény nélkül.


A leckét meg kell tanulnia, hallgass az uradra!

2018. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!