Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit csinálnátok ilyen...

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? Kifizetnétek a pénzt a gyerek jövője érdekében?

Figyelt kérdés

16 éves fiam interneten pénzt lop el másoktól. Valami internetes játékbeli dolgot ajánl fel pénzért. De a pénzt elrakja semmit nem ad érte. Na ez kiderült, a pénz nincs meg netes kártyával vásárolt belőle számítógép alkatrészeket.

Követelik a pénzt vissza. A másik híres videósok képét ellopva támogatást kért és kapott is szervezetektől. Óriási összeget elköltve. Azt sem értem hogy lehetett ilyrn számlája mikor nem is 18 éves.

Kifizethetnénk az összeget de a férjem szerint tanuljon belőle, dolgozzon, legyen következménye. De így elveszik a jövője, hogy veszik fel így egyetemre? Most a kirúgás szélén áll a gimnáziumban az eset óta.


2018. máj. 10. 01:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%
A gyerek jövője érdekében nem fizetném ki, még előlegként sem. Adja el a vásárolt dolgait, nézzen diákmunka után, és ha az se elég, egyezkedjen az átvertekkel, hogy részletekben törleszt.
2018. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
78%
Mások átverése szerintem nem az talpraesettség és életrevalóság bizonyítéka, elég érdekes értékrendje van itt egyeseknek..
2018. máj. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
19%

Ez mindenkinek szol

micsoda ellenoldalu szuloi negativitas van :D “Igen sz...passuk a gyerekunket vegulis a sajat verunk”

Mindenki lepontozza azokat, akik azt irtak, hogy KIFIZETNEM helyette, de miert? Csak az a valasz megoldhato, hogy ba...zunk ki a gyerekkel?

Nyilvan mi se ugy gondoltuk, hogy a szulo kifizeti es akkor puszi pajtassag van mindenhol, nem b....g, kokemenyen szop otthon es tanul.


De latom minta szulok vagytok mind, akiknek a gyerek tortenete, erzesei absolut nem szamitanakxD jok vagytok, imadom az ilyeneket, valszeg azert is szultok gyereket, mert veletlen tortent vagy mert unatkoztok,es kell egy disz.


Mint szulokent egyreszt k. ..vara a te felelosseged lett volna az, hogy neveld, es segits a fiadnak, mig be nem tolti a 18 eletevet. Neked kellene tanitanod, figyelned ra. Nem pedig csak venni neki egy szamitogepet, elkenyesztetni es hagyni, hogy magatol nojjon fel.

Nem csak megszulni kell oket, neha azert foglalkozni is kellene am veluk, mivel nem csak egy targyak, hogyha ventroty leszel akkor legyen valaki melletted.



Masreszt, ha barmi rosszat csinal es a jovojerol szol, meg fiatal nem biztos, hogy tisztaban volt a tetteivel, hisz senki se szolt rola neki mik lehetnek a kovetkezmenyei.


Senki se azt mondta, hogy kenyeztesd meg, hanem hogy fizesd ki, beszelgess el vele komolyan, csak latod hogy hogy all a dolgokhoz, hisz ismerned kene 16 eve a te fiad, ha pedig azt akarod, hogy a jovoje elb...szodjon amen!. Tudod amugy en is voltam hasonlo helyzetbe, folyton csalt, lopott dolgokat a testverem, anyam kivolt tole borulva, enis leneztem sokaig, aztan arra gondoltam mi lenne ha meghallgatnam az erzeseit? Rajottem, hogy mi a baja, miert csinalta, miert tette, es vegul elmondtam az en oldalamat, megertettem, es segitettem neki szavakkal, bolcsesseggel, ezutan mar nem csinalt semmi rosszat.


Rip, peace, utalatos szuloknek.

2018. máj. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó, és egy gyerek gyökérsége miatt vegyem ki a falatot a többi szájából? Mert egy ilyen csalás nem egy-két százezres tétel, jó eséllyel, mindennel együtt millió felett van. A legtöbb családnak nincs ennyi nélkülözhető pénze, miért a normális testvérek jövőjétől vegyem el?


Könnyen dobálózol azzal hogy fizesse ki, de itt nem pár tízezerről van szó.

2018. máj. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
25%

Nyilvan nem par ezerrol van szo.

Tudom en is mint mondtam, noverem miatt sokszor tolunk vette el azt ami nekunk is jart volna.


De mint mondtam fiatal meg, es nem biztos hogy tisztaban volt a tetteivel.

Es segithetne a szuleinek munkaval visszaszerezni, igaz nem egy nap lesz neki, de legalabb megtanulja.


Nem azt mondtam hogy csak ugy buntetes nelkul fizessek ki neki.

Es csak azt emlitettem meg hogy az emberek nagyresze lepontozza azokat akik ez mellett a dontes mellett szoltak.


De vegulis nekem mindegy.

2018. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
25%

"Mások átverése szerintem nem az talpraesettség és életrevalóság bizonyítéka, elég érdekes értékrendje van itt egyeseknek.."


Nem mások átverése a bámulatos, hanem az, hogy milyen kreatív ötletekkel és megoldásokkal tini létére önállóan és könnyedén megoldotta azt, amit el akart érni.


Számomra érthetetlen, hogy hogy csinálta és sajnálatos, hogy megkárosított másokat, na de a talpraesettsége akkor is vitathatatlan!

2018. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
49%
#26 Ezt nem ő találta ki, hogy játékbeli cuccért cserébe pénzt kér, aztán átveri őkrt, ezt úgy hívják, hogy "scam" és az internetes játékok, főleg mmo-k tele vannak ilyenekkel. Nem kreatív, csak utánozta mások hogy csinálják, ennyi.
2018. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a fajta lopast rengetegen űzik, bar a tobbseg megelegszik a jatekbeli ertekekkel.

Ehhez viszont nem eleg egy tolvaj, egy naiv aldozat is kell.

Bar az hogy szervezeteket is meg tudott lopni mar gyanus.

Max a szervezeteknek fizetnem vissza, mert ok tudnak komolyabban megszivatni, a mezei jatekosok meg ha ennyire ostobak voltak, legalabb tanulhatnak a sajat karukra, ha eddig a tengernyi eset nem nyitotta fel a szemuket.

2018. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Hogyha híres videósok képét felhasználva kért volna szervezetektől pénzt instant lebukott volna. Ebből is látszik, hogy sima trollkérdésről van szó.
2018. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Nem fizetném ki, mert akkor azt tanulja meg, hogy bármit megtehet következmények nélkül.


Ha lopott és csalt, akkor így járt, csinál, amit akar, én nem tennék egy szalmaszálat sem keresztbe érte.

2018. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!