Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves anyukák! Szerintetek...

Kedves anyukák! Szerintetek hol szerezhetnék házi korrepetítort, hogy ne bukjak meg középsuliban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek,mert nagyon el vagyok keseredve,és anyukám már jó ideje nincs sajnos.Bizonyos betegségek miatt romlott nagyon a tanulási képességem,így megbukok,ha nem találok mondjuk olyan főiskolást,aki középsuliban kb kítűnő volt,és szívesen korrepetálna minden tárgyból.Napi szinten, egy fix,megbeszélt összegért cserébe.Hol keressek ilyet vagy hol találhatnék?Állandóan meg akarok halni,mert annyira kilátástalannak látok mindent emiatt a tanulási zavar miatt,amit szakember is megállapított sajnos.Kérlek segítsetek!:'(
2018. jún. 19. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A tanulási zavart megállapító orvos szakértői vèleményével bebattyogsz az iskolába és a kéred a felmentest vagy könnyítést az érintett tantárgyakból.
2018. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Hol laksz?
2018. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
kérdező: esetleg ha ismersz nyugdíjas tanárokat, tőlük megkérdezheted, hogy vállalnának-e téged. mamámnak is minden évben több tanítványa van amióta nyugdíjba vonult
2018. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A tanáraidtól kérj segítséget.
2018. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#1:Felmentés kizárva,mivel a szakember tanulási segítőt javasolt mellém,így úgymond nincs egy vagy két konkrét tárgy,amiből,ha felmentenének,akkor megoldódna a dolog!Szóval nem diszkalkuliám van pl,ami miatt matekból felmenthetnek.
2018. jún. 20. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hányadikos vagy, de egy tanárnak készülő felsőbbéves középiskolástól is kérhetsz segítséget

Az osztályfőnöködtől is megkérdezheted, hogy tud-e olyan helyet / embert, aki tanulástechnikával foglalkozik. Néha csak az a probléma, hogy valaki ül a könyv felett egy órát, de a lényeget kellene kiemelnie kb 20 perc alatt. Vagyis nem jó módszerrel tanulsz.

2018. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugye ez nem komoly,hogy meg akarsz halni emiatt?Én pedagógus vagyok, de sajnos csak általános iskolás gyerekekkel foglalkozom,így nem tudok segíteni.Viszont a problémád egyáltalán nem olyan szörnyű, mint amilyennek most látod.Ahogy már előttem is írták a tanulási módszereddel lehet gond.Első körben én a helyedben a tanáraimat kérdezném, hogy ők, hogy látják, miért nem megy?(Nyilván nem kell mindenkit, de biztos van,akiben megbízol.Ha nem konkrét tárgyakkal van problémád, akkor elég egyszer megtalálni a bajt és több tantárgyál fog javulni a helyzet.)Az írásodból egyáltalán nem úgy látszik, mintha menthetetlen lennél,alig van benne hiba.Egyébként pedig a bukás sem a világvége.Nyilván meg kell előzni, ha lehet, de akarattal bárhonnan vissza tudsz jönni.(Én végül estin fejeztem be a sulit és nem dőlt össze a világ,diplomát szereztem és működik minden:)Sötétebb pillanataidban bátran olvasgass olyan feltalálókról,művészekről, akik a suliban épp csak bukdácsoltak.Nem is hinnéd mennyien vannak!Ami pedig a korrepetitort illeti, akár itt is találhatsz,de feltétlenül add meg a lakhelyedet, mert anélkül nehéz.Drukkolok neked!
2018. jún. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Középiskola-váltás nem jöhet szóba? Ha fővárosban vagy nagyobb városban élsz, biztosan találsz olyan középiskolát, amelyiknek kifejezetten a felzárkóztatás a specialitása, ott alapból ingyen segítenek. Amit még megtehetsz, hogy ha van a közeletekben főiskola vagy egyetem, kiteszel egy hirdetést a faliújságjukra (általában a HÖK engedélyével lehet, és ha nem eladsz, hanem keresel, általában ingyenes).
2018. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a tanáraidat először, lehet, hogy ők is vállalnának veled különórákat.Az lenne a legjobb, mert ők tudják legjobban, miben vagy elmaradva. Az is lehet, hogy tudnak ajánlani valakit, akár a végzett diákjaik közül.


És mindenképpen olvass utána tanulási módszereknek. Nagyon sok féle képpen lehet tanulni, más tárgyakhoz más módszer lehet a jó. Én például a magolós tárgyakat rajzolva jegyzem meg, aztán a rajzot nézve idézem vissza. Van aki elolvassa majd emlékezetből vázlatot ír, van aki a memóriakártyákat szereti, stb.


Kezdetnek itt sok jó ötletet kaphatsz:

[link]

[link]

2018. jún. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!