Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van egészséges szemérmesség?

Van egészséges szemérmesség?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a szemérem magától kialakul egy kisgyerekben. A nagyobb tesónál így is történt. Szólt hogy már egyedül zuhanyzik, stb. A most 9 éves lanyom miatt viszont aggódok amiért semmi hasonló nem alakult ki benne. Akármilyen ruha van rajta, a nadrág mindig lejjebb csúszik, a pólók meg feljebb. Nem azért mert mutogatni akarja magát, hanem mert nem érdekli. Itthon is viccet csinál a meztelenkedésből, hiába mondom neki, hogy már nagyobb lány ennél. Nem is annyira a felvilágosítás lenne a téma, mert amiről kérdésük van, arról az ő szintjén beszélünk is. Azt nem tudom hogy magyarázzam el azokat a veszélyeket amik kislányként érhetik emiatt. Nem akarom rémisztgetni, nem szeretném ha félne a szextől vagy a fiúktól. Valahogy mégis fel kellene ismernie, hogy mi az amit már nem illik. Ilyen egyszerű dolgok, hogy bárki előtt pisilni. Elmondom mindig, hogy ezt vagy azt nem így kellene már, de tudom, hogy nem érzi át, hogy miért nem lehet. Mit kellene mondanom erről? Vagy semmit, majd később magától érteni fogja?

2018. jún. 22. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a legtöbb, amit tehetsz, hogy beszélsz vele erről, próbálod elmagyarázni, de a leírás alapján ezt szoktad is. Nekem az a tippem, hogy ha elkezdődik a nemi érése (nő a cicije, szőrösödik, netán menstruál), valószínűleg máshogy fog állni ehhez az egészhez.
2018. jún. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is beszélgess el vele,hogy mit illik és mit nem.Mikre kell odafigyelni,más előtt,idegenek előtt nem meztelenkedünk,nem pisilünk mások előtt,odafigyelünk hogy bizonyos testrészeink ne lógjanak ki stb.


Arról is beszélgethetsz hogy ezeket azért sem tesszük mert másokat is kínos,kellemetlen helyzetbe hozhatja ezzel,mert vannak akik nem szeretik a meztelenkedést és a mutogatást és saját magát is kínos helyzetbe hozhatja,hisz már nem kislány és ha egy fiú osztálytársa meglátja csúfolhatja is érte.


Érdekes kislány,nálunk már ovis gyerekek nem meztelenkedtek volna egymás előtt,vagy idegen ember előtt és nem is akartak volna ellenkezőnemű gyerek előtt átöltözni,mire iskolába mentünk addigra meg a szeméremérzet még jobban kialakult.

2018. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az otthoni meztelenkedéssel semmi baj nincs, igaz ez nevelés függvénye, vannak családok ahol simán látják egymást meztelenül, simán bemászkálnak a fürdőszobába miközben a másik fürdik, míg van ahol ez tabu. Mint ahogy vannak akik nudista strandra járnak, míg mások nem. Szerintem a gyerek ehhez alkalmazkodik. Te szoktál meztelenkedni otthon?

Egyébként a meztelenség teljesen természetes dolog, nem ruhában születünk.

2018. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Azért is furcsa, mert itthon egyáltalán nem szokás, az utcai öltözködésünkben sem, és a nagyobb testvérnél sem.

Biztos sokat fogom mondani neki.

2018. júl. 4. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak éretlen a kislány. Én is ilyen voltam kb. 11 éves koromig, utána viszont brutál szégyenlős lettem. Szóval amíg el nem kezd nővé alakulni, nem lesz szégyenlős.
2018. júl. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!