Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit szoktatok enni miközben...

Ti mit szoktatok enni miközben suliban vagytok? Egyébként mit/mennyit szoktatok enni egész nap? 14L

Figyelt kérdés

Én 14 éves lány vagyok. (tök átlagos súlyú 167cm és 48kg, szóval nem ezért kérdezem, vagy ilyesmi).

De ti mit szoktatok enni miközben suliban vagytok? Én különböző péksütiket vagy fornettit( ezekből nem sokat kb. 4-5 darab fornetti). De szeretnék valami egészségesebbet, vagy kevésbé "hízlalót" enni. Szóval ha bárkinek bármilyen ötlete van nyugodtan írhat privátban is.

És a másik kérdésem, hogy ti mennyit és miket esztek egy nap?

A válaszokat előre is köszönöm:) 14L



2014. ápr. 15. 17:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%
Viszek magammal valamilyen péksütit pl pizzás táska stb. aztán fél 1-kor menza ebéd, ezt általában mind megeszem, majd pedig mikor hazaérek bekapok valamit pl narancsot, kis szendvics. és 6-kor otthon meleg vacsora.
2014. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
91%

Vigyél a suliba gyümölcsöt vagy zöldséget (alma, mandarin, répaszeletek...) magaddal. Ha nem megy minden nap, heti háromszor biztosan megoldható. Még változatosabb is, mint állandóan péksütit enni. Én délután pótolom az aznapi esetlegesen hiányzó táplálékot. Sajnos akkor viszont szinte mindent fölfalok, ami otthon található. :-) 15 vagyok, és kb. egy éve vagyok mohóbb az étkezésben. Anyu szerint a hormonok miatt. Nem híztam eddig miatta, de lehet, hogy nekem is oda kell majd figyelnem később, nehogy gombóc legyek. :-) Adataid alapján még téged sem fenyeget ez a veszély.

Hat után lehetőleg ne egyél már semmi megterhelőt. Én a salátákat is nagyon szeretem. Finom és egészséges is egyben.

2014. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
81%

Reggel amíg kisétálok a buszhoz bekapok valami kisebb gyümölcsöt (alma,banán).

Ha van időm otthon akkor pírítósként eszem meg,még mikor meleg rádobok egy sajtot teszek mellé egy paradicsomot/paprikát/salátát mikor mit és megeszem vagy zab pelyhet eszek mazsolával/gyümölcsdarabokkal egy kis tejjel. Ha viszont nincs időm akkor marad az,hogy amíg kisétálok a buszmegállóba megeszek egy gyümölcsöt.


Illetve viszek a suliba valami teljes kiörlésű magvas zsömlét/kiflit/kenyeret, benne szalálmi saláta meg mikor mi. Ha nincs időm otthon csinálni akkor veszek a büfébe valami magvas szendvicset, péksütit szinte soha. Hál'Istennek sikerült leszoknom róla.


Ez mellé próbálok még iskolába legalább 2 kis üveges vizet meginni.

Néha ha tudom,hogy hosszú lesz a nap akkor viszek kis dobozva gyümölcssalátát.


Ebédelni vagy itthon szoktam vagy étterembe, ez mindig változó. Általában valami hús (rántott,csirkemell,csirke) köretnek pedig rizs vagy párolt zöldség, de halat és tengeri herkentyűket is egyre többet eszek.


Ha filmezek,sorozatot nézek akkor vagy gyümölcstálat vagy zöldségeket szeletek össze és azt ropogtatom közben. Uborka,paradicsom,hagyma,paprika,saláta vagy ha nincs kedvem ezzekkel bíbelődni akkor egy kis saláta mixet (előre elkészítettet) kiöntök egy tálba rá a szósz és kész is.

Gyülömcssalátába is szoktam mindenfélét tenni: alma,körte,banán,barack,szőlő,eper,kiwi stb mikor mi van itthon,ebbe néha teszek mazsolát,diót ilyesmiket vagy házi mézet.


Vacsira is próbálok valami könnyebb ételt enni,egy kis piritóst zöldséggel vagy riszt+párolt zöldség+csirkemell.


Egy nap kb 5-ör eszem kisebb falatokat,éhezni soha nem éhezek. Hetente -két hetente pedig valamilyen pörköltet vagy vadhúst is eszek.

Az utobbi egy évben sikerült leszoknom a chipsről,üdítőkről,cukrokról és társaikról. Néha iszok ugyan kólát (főleg bulikba kisérőként) de jóval kevesebbet,mint régen. Ezzel ellentétben sokkal több vizet iszok és gyógyteákat. Mióta elhagytam egy nagycsomó káros dolgot azóta sokkal szebb a bőrőm,a hajam rengeteget nőtt, jobban is érzem magam.


Nem azt mondom,hogy borzasztó egészségesen élek,mert még mindig lehetne jobban odafigyelnem arra,hogy mit eszek,de ahhoz képest régen mit megtettem a szervezetemmel ahhoz képest már ez is csoda.


A sok cukrot,fehér lisztet,péksütiket, tartósítószereket ilyesmiket próbálom kerülni,vagy minimálisat fogyasztani belőlük.

2014. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
79%
délelőtt megeszek egy müzliszeletet vagy valami kekszet, délután/este meg valami főttételt
2014. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
81%

Reggel iszok kakaot.

Iskolaba fel literes uvegbe gyumolcslevet viszek.

A bufeben szoktam kajat venni(fel wimpi,hamburger,sultkrumpli,isler,melegszendvics,sima szendvics,kakaoscsiga,fahejascsiga,pizzascsiga,csokis fank stb,mikor mit veszek)+ valami csoki(Balaton,Twix,KitKat,Hiper,CakeBar stb.)

Itthon igyekszem meginni masfel liter vizet,vagy gyumolcslevet.

Itthon eszek egy kis gyumolcsot,es este fele vacsorazok valamit.(Tojas,virsli stb.)

Sajnos lenne mit javitani az etkezesemen:(

2014. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
68%

Péksütit

Szendvicset (ha második órám van, akkor van időm otthon legyártani, ha nem, akkor boltban veszem)

Zabkekszet

Jó reggelt kekszet

banánt, almát, esetleg mandarint

néha csokit (fontos dolgozatok előtt:D)

müzliszeletet

pudingot

Nem valami egészséges, tudom.

Inni vizet szoktam (1-1,5 l)+kávét (változó, van, hogy nem fogyasztok, máskor meg 1-2 pohár is belefér naponta)

2014. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
66%
Reggel nem eszek semmit. Suliban kukoricás pizzát vagy fánkot veszek, ebédre cheetost eszek és madártejes mizo-t iszok, ha hazaérek meg udgate kajákat eszek meg általában vmi hús + salit vacsizok. Egy időben próbáltam salátákat vinni a suliban, de azt hittem meghalok, olyan éhes voltam, gondolom lement a vércukrom is, mert voltam már az àjulás szélén. Mikor szétment a salis doboz a táskámban végképp feladtam a suliban egészséges étkezést. Nagyon nagy étvágyam van, mindent eszek a kolbászon és a virslin kívül, a salit is imádom, de nekem egész napra kb egy olyan adag lenne elég, amiben fél jégsali van, 6 nagyobb paradicsom, 2 paprika, fél kígyóubi és 2 hagyma. Mindig éhes vagyok. Meg is híztam az utóbbi időben. 169 cm 63 kg 14/L
2014. ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
64%

Egy kis dobozban viszek gyümölcsöt összevágva, de ma pl. fagyaztott meggyet vittem benne, egy kis zacskóban répát, uborkát, paprikát. Általában valami csökkentett szénhidrátú kenyérből készült szendvicset light sajttal, uborkával, salival plusz light majonézzel megrakva... nasinak meg néha 1-2 kocka étcsokit vagy műzli szeletet. Inni mindig vizet iszom.


18L

160cm 42kg

2014. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%

Reggelire általában joghurtot eszek, vagy valami gyümölcsöt. Esetleg müzlit tejjel, néha meg zabkását. Tökre nincs reggelenként étvágyam, majdnem délig alig tudok enni. Így tízóraira is inkább gyümölcsöt viszek. :) Délután már fel tudnám falni egyébként a hűtőt. Először menzára megyek. Mire hazaérek egyébként minden nap majdnem 5 van, úgyhogy nem igazán mondhatom, hogy eszek tízórait. :D De vacsorára azért már többet eszek, mondjuk melegszendvicset, vagy tükörtojást, halat, vagy bármit amit találok otthon.

Szerintem ha valami egészségesebbet akarsz vinni suliba, akkor jó opció lehet valami gyümölcs, joghurt, esetleg szendvics sok zöldséggel és akár barna kenyérből. Olyan is van, hogy hétvégén sütök valami finom zabpelyhes muffint vagy hasonlót, és akkor 1-2 napig tudok olyat vinni.

2014. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
54%
Reggelit nem eszek itthon,suliban sem eszek,kávét iszok csak ott. Enni egyszer szoktam délután.
2014. ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!