Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

A kislányom eddig egy rendes, tisztelettudó lány volt, jó tanuló, (bár ez nem változott az utóbbi időben sem) de körülbelül fél éve teljesen kifordult önmagából. Megismerkedett egy fiúval, amivel nem is lenne baj, elvégre 15 évesek, és csak barátok. Viszont ha elengedem egy kicsit szórakozni(nem házibuliba, vagy ilyesmi) akkor a megbeszéltnél később jön haza, ha el sem engedem, egyszerűen nem szól hozzám, mert rossz anya vagyok, hogy nem engedem, hogy a barátaival legyen. A hajfestést megengedem neki, annyi volt a kikötésem, hogy ha lehetséges, a festék 10-15 mosással kikopós legyen, és ne legyen fekete. Most sötétzöld az egész haja, de jól áll neki, úgyhogy nem bánom. Viszont nemrég igent mondtam egy házibulira, mert azt mondta, ott lesz az a fiú is, ő pedig elég megbízható, mindig vigyázott a lányomra, ha együtt mentek valahova.

A buli utáni hajnalban hulla részegen támolyogtak haza(a fiú is jött vele), és a lányom fülében új lyukak ékeskedtek, azokban pedig egy-egy ziherejsztű. Nem tudom, mit ronthattam el, eddig egy rendes kislány volt...

Üdv:egy kétségbeesett anyuka



2018. júl. 31. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem rontottál el. Csak kamasz.

A lányok és anyák sokszor nehezen jönnek ki egymással ebben az időszakban.

2018. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy a férjem még támogatja is, mondván"hadd éljen"...
2018. júl. 31. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

,,Hadd éljen"...


Szerintem nem kifejezetten normális 15 évesen ,,élés" címszóval hulla részegen hazaesni. A fiú sem volt józan, ilyen kiszámíthatatlan állapotban akármi történhetett volna.

A leírtak alapján jó anyának tűnsz, a lányod viselkedését betudnám kamaszkori bakinak. Viszont ennyi idősen nagyon, még a felnőttekénél is jobban (bár feltételezem, ezt Te is tudod) árt az alkohol, a legjobb lenne megelőzni az ismétlést. Remélhetőleg most már tudja a határait, bár én valószínűleg a következő buliba nem engedném el. Még ha le is szaranyáz. Az ő érdekében van, nem árt, ha felelősségteljesebb :)

2018. júl. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Zöld haj helyett pink volt a lányomnak 16 évesen. Átéltük ezt de bekeményítettünk. Nem jött haza időben, részeg volt nem ment el legközelebb.. szeretett volna + fülbevalót elvittem kozmetikushoz ahol steril tiszta körülmények között megcsinálták. Inkább ez mint valamit elkapjon. Nyáron olyan a haja amilyet akar de iskolára normális legyen.

Mehet bulizni de tudja a határokat. Pasinál alvás vagy ő nálunk lehet de nyitott ajtóval.

2018. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj én jót nevettem, igaz még az én gyerekem kicsi, nincsenek ilyen gondjaim! Semmit sem rontottál el, mondom ezt, mint pedagógus! Kamasz, arról szól ez az időszak. Nekem kimaradtak az életemből a bulik és a lázadás és irigylem is egy kicsit a fiatalokat, nekem ez már nem fog megadatni. 16 évesen jöttem össze a férjemmel, a kezdetektől komolyan gondoltuk, ő idősebb néhány évvel, így én is hamar felnőttem. Szerintem, ha nem csinál rendszert ebből az ivászatból, akkor nincs probléma. Az meg szintén teljesen normális dolog, hogy nem szól hozzád, ha nem engeded bulizni. Hamar elrepül az idő, 3 év múlva már azon fogtok izgulni, hogy bekerül e a jogra vagy az orvosira! Addig meg kitartás! ;)
2018. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal. Semmit nem rontottál el, egyszerüen elkezdett kamaszodni a lányod.

Ilyenkor nem fog ugyanúgy viselkedni, mint előtte, tehát kislányként, már nem lesz anyuci jókislánya, ezt az időszakot túl kell élned, 1-2 buli belefér, a pasizás is, ezen minden kamasz átesik. Persze próbálj vele beszélgetni, ha ő is akarja, teherbe azért ne essen, mindig állj mellette és támogasd, de ne mássz a nyakára túlságosan. Sok sikert!

2018. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!