Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, hogy egy kamasz fiú...

Normális, hogy egy kamasz fiú nem hajlandó semmit csinálni ilyen melegben?

Figyelt kérdés

17 éves, tavasszal ősszel és télen nincs semmi probléma, alig van itthon, mindig valahová járkálnak a haverjaival.


De ilyenkor nyáron max hetente egyszer elmennek fürdeni a tóra, de a többi napon csak otthon fekszik a szobájában, max este/éjjel megy ki.

Egész nap fekszik, tv-t néz, megállás nélkül megy neki a ventilátor (meleg van a házban is, kb 30 fok).

Azt mondja mindig hogy ő inkább meghalna, csak ne kelljen kimennie ebben a fülledt melegben a napra. Egész nap szurok sötétben van lehúzott redőnyökkel.



2018. aug. 20. 15:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és leszarom, ki mit gondol, amíg elvégzem a munkámat, senkit nem érdekel, MIKOR csinálom meg.
2018. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
nem érettségizik le?
2018. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálja. Azt akarod, hogy boldog legyen, nem zavarod el sehova, hagyod, hogy egy picit önmaga legyen, azt csinálja, amit ő szeretne, foglalkozzon saját magával, akár filozofálgasson is, ismerje meg önmagát; hagyd magára a saját gondolataival. Egész iskolaidőben nincs ideje saját magára, és pedálozni kell , kőkemény meló az iskola, korán kel, későn ér haza, és otthon még kezdjen neki utána tanulni is, fáradt, leszívott aggyal túlórázni, aztán mehet is aludni, és másnap megint indul, és kell készülnie a holnapi 10 órájára. Ennyit ne sajnálj már tőle. Hadd érezze jól magát kicsit, kötetlenül. Hogy most végre nem azt kell csinálni , amit előírnak, hanem lehetősége van azt csinálni, amit ő akar. És lehetősége van még semmit csinálni is, hadd regenerálódjon, sok esetben egy kicsi lazulás, kikapcsolódás többet ér, mint a tanórákra való készülődés. A nyár az a lazulgatás időszaka, szeresd, és tiszteld kicsit a gyermekedet; 17 évesen meg tudja ítélni, hogy neki mi a jó, és nem árt vele senkinek. Csak lazul egy kicsit. Erről szól a nyár. Hadd élvezze. Ha ő most azt élvezi, hogy fekszik, akkor feküdjön. Tanév közben meg irreálisakat, irreális mennyiséget kell teljesítenie, kikapcsolódásra nem jut semmi ideje; tehát az egész éveset (tanéveset) most kell bepótolni. (most lehet, most van rá lehetőség).
2018. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
*Ja és ha még az irreális mennyiség nem lenne elég, még csomó olyan dologban is helyt kell állnia, ami nem feltétlen neki való, nem feltétlenül az ő asztala, világa. Most pedig végre pihenhet.
2018. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szóval egész évben dolgoznia kell kamasz létére és még nyáron sem lehet egy nyugodt hónapja? Az igen...
2018. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
17 éves, miért dolgozzon szeptembertől?
2018. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem érettségizik, olyan szakra ment ahol nem kell érettségiznie. Az ő döntése volt, mi ráhagytuk a döntést.
2018. aug. 21. 00:09
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a fiadat, utálja a meleget, biztos nehezen is bírja, én is ilyen vagyok.

Idén egész nyáron itthon voltam, néha kimozdultam vagy elmentünk pár napra valahova egy kicsit nyaralni, a Balatonhoz meg ilyenek, de semmit nem csinálok, csak egész nyáron itthon ülök, gépezem, tévézem, telefonozom,fekszem. Nálunk 28 fok van a lakásban, kint meg 30 fok feletti hőmérsékletek, nekem ez már sok, alig várom a lehűlést, utálom a nyarat. Van egy mobilklímánk, néha beindítom, de 1 óra alatt elmegy a hatása, nem túl sok értelme van.

Szerintem normális és lehetőleg, amint jön a jó idő, és nem lesz ilyen meleg, megint hajlandó lesz kimozdulni.

2018. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
90%
akkor is 4 év a suli nem?
2018. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Van előre hozott érettségi, és lehet, hogy nem év vesztes (vagyis 6 évesen volt első osztályos).
2018. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!