Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan érintene ha 12 éves...

Hogyan érintene ha 12 éves fiad miután megkapja az iskolai parkolóban az autóban a zsebpénzt köszönésedre nem reagálva elsietne?

Figyelt kérdés
Mintha szégyellne :(
2018. okt. 11. 08:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen ilyen korban ciki az embernek ha anya/apa kisérgeti. Ez van.
2018. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

11- es válaszoló!

Én nem kényszerítem rá, hogy velem és óvodás testvérével jöjjön autóval, ha szeretne tömegközlekedni természetesen engedném neki.

Az iskola mellett van az ovi, én mindenképpen autóval viszem az ovis gyermekemet, mert a 12 éves gyerekre nem bíznám a kicsit egyenlőre.

2018. okt. 11. 10:47
 13/22 anonim ***** válasza:
45%
Csomagolnék neki szendvicset, zsebpénzt addig nem kapna míg nem köszön, meg csúnyán visszanéz ha én merek nagyságának köszönni.
2018. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A húgom 12 éves korában már egy utcával hamarabb kiszállt a kocsiból,hogy ne lássák,anyuci hozza :))) Igen,ciki neki. Bár az autóban köszönhetett volna a fiad.
2018. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Majd délután megbeszélem a fiatalemberrel a dolgot. :)
2018. okt. 11. 12:56
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Pofon kell verni.
2018. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Sosem szoktam verni.
2018. okt. 11. 13:28
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Na látod ez a baj,hogy még nem kapott két nagy büdös pofont soha.
2018. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem azért fogadtam örökbe, hogy verjem!

Más nevelési módszereim vannak.

2018. okt. 11. 13:45
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet olyat írni hogy csapja pofon, most komolyan? -.-

Egyébként, szerintem nem feléd irányul ez a viselkedés. Ilyen korban egy gyerek többet ad a kortársai véleményére, és sok természetes dolgot kényelmetlennek vél. Nem ritka, hogy a kocsiból pár utcával arrébb szállnak ki, nem köszönnek, nem adnak puszit, vagy nyilvánosan már nem szereti megfogni a szülei kezét. Úgy gondolják hogy ők már túl idősek ehhez, és hogy "dedós". Csak szimplán kamaszodik a fiad :) Lehet hogy a kocsi körül volt pár osztálytársa, és félt hogy csúfolni fogják azért, mert az anyja hozta iskolába. Ezen nem kell semmit szégyellni, se a fiadnak, se neked. Ilyen korban az egyébként előzékeny, udvarias gyerekekből is egy duzzogó emberke lesz.

Mennyire önálló a fiad az ADHD ellenére? Ha eléggé, akkor esetleg megbeszélhetnéd vele hogy járjon egyedül iskolába, busszal. Ez függ attól is, hogy mennyire messze laktok az iskolától, vagy hogy mennyire megközelíthető tömegközlekedéssel. Ez mindkettőtöknek egy jobb megoldás lenne. A fiad tanulna egy kis önállósodást. Teljesen nem szabad elengedni a kezét, de ilyen korban már nyugodtan lehet neki engedni a suliba menni egyedül is, ha a helyzet megengedi. Semmi rosszat nem tettél, csak szimplán kamaszodik, szerintem csak ennyiről van szó.

2018. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!