Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelendő a hiperaktív...

Hogyan kezelendő a hiperaktív kisgyermekeket jellemző elszaladgálás áruházban, parkolóban, utcán?

Figyelt kérdés

Szép szó,kiabálás,fenyegetőzés,jutalommal kecsegtetés mind csődöt mondtak már,van egy kistestvér is,akit nem hagyhatok ott miközben folyton a nagy után rohangálok,miközben a nevét kiabálom,melyre egyáltalán nem reagál.

Vagy egyáltalán nem megyünk sehová,vagy csakis olyan helyre ahol nem veszélyezteti magát azzal,hogy ingerkereső magatartásával veszélyt nem érezve szaladgálási kényszert érez.Sajnos nem igazán tehetem meg,hogy ne menjek a két gyerekkel bevásárolni,ide-oda ügyeket intézni,mert a férjem rengeteget dolgozik.is csak úgy hajlandó,ha valamivel játszik és közben én adom a szájába,mert legszívesebben akkor is szaladgálna

Lesz ez jobb is,vagy még 10 évesen is ezt csinálják a hiperaktívak???


2011. ápr. 14. 13:34
 1/10 A kérdező kommentje:

* Enni


Kihagytam egy szót az utolsó előtti mondat elejéről.

2011. ápr. 14. 13:37
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért hiperaktivitás az, ha egy gyerek szaladgál egy bevásárlóközpontban? Az én fiam is szokott, nagyon élvezi( én kevésbé), de én inkább azt mondom ilyen legyen mint mulyán ott tébláboljon a szoknyám mellett, nem baj az ha mozgékony, de tény jobban kell rájuk figyelni. Ha egy gyereknek nagy a mozgásigénye attól még nem hiperaktív.

És biztosan lesz "jobb" is,de örülj most neki, hogy ilyen kis eleven:))

2011. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Diagnosztizált hiperaktív.

Gondolom ,ha te rászólsz a fiadra akkor odajön hozzád,nem szaladna el úgy,hogy a látótávolságodból is kikerüljön,nem sodorja magát folyton veszélybe?

Vagy lehet,hogy egy 4-5 évesnél ez életkori sajátosság?

Nem az a baj,hogy elszalad,hogy mozgékony,hanem,hogy nem méri fel a veszélyhelyzetet.

2011. ápr. 14. 14:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 éves, szófogadatlan és bizony sokszor megsüketül, rohan tovább. Nekem teljesen normális dolog, hogy egy 4-5 éves fiú nem álldogál egy helyben, bevallom, sokszor ha teljesen nyugis gyereket látok nekem az a furcsa, én örülök, hogy ilyen mozgékony fiam van, az apukája is ilyen gyerek volt, végül nagyon jó futó vált belőle, sokáig vett részt országos versenyeken, hát a kisfiam is mindig fut, nekem ez természetes. Persze elképzelhető, hogy egy "szakember" őt is hiperaktívnak nyilvánítaná, de a mi családunkban teljesen megszokott dolog az örökmozgó gyerek, nincs ezzel semmi probléma.

Egy kicsit erősebb idegrendszer kell esetleg hozzájuk, de az évek alatt majd megtanulnak ők is "viselkedni".

Szerintem ne aggódj emiatt:))

2011. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, segítő ötletem nincs, de én átérzem a helyzetedet.
2011. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Vikád! :-)

Köszi szépen,akkor nem aggódom tovább,nálunk is családi vonás a mozgékonyság ,a sport szeretete.

2011. ápr. 14. 18:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Ki diagnosztizálta hiperaktívnak?


Mert ezek a 4-5 évesekre jellemző magatartásformák.


Hiperaktivnak inkább a 6 éveseket lehet már biztonsággal ha-nak diagnosztizálni.

2011. ápr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A nevelési tanácsadó pszichológusa diagnosztizálta.
2011. ápr. 14. 22:21
 9/10 anonim ***** válasza:

azért én nem lennék rá ilyen büszke, hogy a 4-5 éves gyerekem nem fogad szót. ezt nem bírom mikor a szófogadatlan viselkedésre ráfogják, hogy mozgékony a gyerek. meg van az ideje a szaladgálásnak is, de ha én, mint szülő rászólok hogy megállni , akkor meg kell állni. adott esetben ez veszélyes is lehet.

kedves kérdező!

lehet durván hangzik, de készülnek gyerkőcöknek is pórázok. inkább ez, mint sem hogy baja essen a gyermekednek.a hiperaktivitás a kor előrehaladtával javulni fog, de egyenlőre sok mindent nem tudsz tenni. vigyázz rá nagyon!

2011. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mondtam egy szóval sem, hogy büszke vagyok amikor nem fogad szót a fiam, de egy 4-5 éves gyereknél szerintem nem olyan eget rengető probléma ha nem ugrik első szóra.Igen van olyan, hogy szaladgál és kérem, hogy jöjjön vissza mellém de ő futkos tovább. Ez nem olyan különleges eset amin csodálkozni kellene. Természetesen nevelem, arra is hogy szót kell fogadjon, de ha nagyon élvez vmit akkor bizony nehéz rávenni hogy hagyja abba. Én ebben sem találok semmi kivetnivalót, eleven, rosszcsont fiú, kicsit keményebben kell fogni, de nem jelent nálunk problémát, ahogy nő, ő is okosodik és be fogja látni, hogy csak vigyázni akarunk rá, számomra az is természetes, hogy ő még nem méri fel úgy a veszélyeket mint egy felnőtt, hiszen egy kisgyerek:))
2011. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!