Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy hozzam fel, hogy szálljan...

Hogy hozzam fel, hogy szálljanak be a benzinpénzbe? Vagy nagyon ciki ilyet kérni?

Figyelt kérdés

Nyár elején lett meg a jogsim, autóval járok iskolába így. Reggel felveszem 3 barátnőmet, meg ha egyszerre végzünk, haza is viszem őket (főleg most, hogy hűvösebb van). Viszont nekem ez elég nagy kerülő, a város különböző pontjain lakunk... A kocsi alapból sokat fogyaszt, de így ezekkel a kerülőkkel, kitérőkkel tényleg hamar elfogy belőle a benzin. Viszont most eléggé nehéz helyzetbe kerültünk anyagilag. Nem éhezünk, meg semmi ilyen drasztikus dolog, de anya azt mondta, hogy jobban figyelnünk kell, hogy mire költünk, és hogy én se szórjam feleslegesen a pénzt. Kívülről nem látszik, hogy problémáink lennének, ezért is kellemetlen ez. Mert gondolhatják, hogy őket akarom lehúzni, amikor semmi szükségem arra a plusz pénzre, hiszen itthonról úgyis kapok. Viszont azt mégsem akarom megmondani, hogy bocsi, de nem tudok ennyit eltankolni hetente...


Anya mondta, hogy beszél velük ők, de azt nem akarom, az végképp kellemetlen lenne.


2018. nov. 24. 22:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

Nincs benne semmi,mond meg nekik nyugodtan,hogy valamennyivel mivel napi szintem szállítod őket szálljanak be a benzinbe.Nálunk ez természetes volt,ha évi egyszer a kollegákkal szerveztünk valamit aki vitt minket annak a benzinbe beszálltunk,de amikor egy jó szituált barátnőnknél nyáron a nyaralóba mehetünk iskolásként még,egyből mindenbe beszálltunk(pici kis ház mielőtt valami nagy dologra gondolnátok,1 szoba)



Off: Jó dolgod van,hogy iskolásként csak úgy kocsikázhatsz,nekünk a jogsiért is meg kellett dolgozni.Autó meg akkor lesz ha megveszem magamnak,a számlákba természetesen rendesen beleszállva és nem vicces összeggel,nem ingyen élve a szülők nyakán,azokat lehúzva dolgozó emberként is.


De az az alap hogy aki dolgozik az igen is szálljon be a költségekbe.


Iskolába járó gyerek szerintem használja csak a tömegközlekedést,nem jó amit most csinál sok szülő,nem tanulja meg a gyerek,hogy mindenért meg kell dolgozni,meg hogy otthon is mindenkinek meg van a feladata.Nem jó amit most csinálnak hogy kinevelnek olyan 18-20 éves generációt akik otthon sem veszik ki rendszeresen a részüket a házimunkából,a szendvicsüket is anyunak kell csinálni,meg vasalni rájuk mint a kisgyerekekre,de a pasizás,mekizés az megy.15 éves kamasznak már magának kellene a reggelit csinálnia a dolgait intézni.

2018. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

Elhiszem hogy belefér a szüleidnek,hogy autóval járj,de te már kiszámoltad valójában azért mennyit is kell dolgozni.

Mert neked semmit!


Iskolás gyerek,aki nem keres semmit,nem száll be semmibe,ne akarjon a szülők pénzén napi szinten furikázni,azokat lehúzni,még ha ki is tudják fizetni.

Pont az ilyen tiniket kellett volna elküldeni dolgozni,megtudnák 1 jogsi ára mivel sok helyen 200.000 vagy még több az 2 havi munka.

Autóról nem is beszélve.


Nem kellene természetesnek venni,hogy apuék ki tudják fizetni.Nem fejős tehetnek,hogy mindent megtegyenek és fizessenek hogy a gyereküknek kényelmes legyen.

2018. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Számold ki, havonta mennyi az, hogy őket fuvarozod, és mondd be az összeget! És hogy a szüleid nem tudják/akarják ezt finanszírozni.
2019. júl. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mi sokszor mentünk autóval.


Amíg nem lett munkahelyem, 0 Ft volt a benzinpénz, a vonatjegyet is kifizették.


Amikor már volt munkahelyem, akkor mondták, hogy mikor indulnak le oda és mikor indulnak onnan vissza és ha szeretnék velük tartani, akkor x ezer forinttal járuljak hozzá a benzinpénzhez.

Semmi cirkusz nem volt hozzá, teljesen normálisan mondták, én se vettem zokon.

Ha inkább busszal vagy vonattal mentem le, azt magamnak fizettem ki, nem fizették már ki nekem.


De ez hosszabb távakon volt persze.


Az olyan távokon, hogy 10-15 percet ültünk az autóban egy centet se kértek.

2022. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!