Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit vesztek karácsonyra a...

Mit vesztek karácsonyra a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
drága telefont vagy mit? iPhone ?

2018. dec. 6. 11:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
4%

Ez most már alap, hogy mindenhol több tízezer forintban mérhető cuccot kap a gyerek?

Nálunk anno volt 1-2 könyv, mondjuk egy pulcsi, valami szép írószer vagy egy plüss, egy tábla csoki.

A legnagyobb dolog kb a discman volt, jó, az akkor számított akkora tételnek, mint ma egy gyengébb okos teló.

De azt még megértem, hogy a kamasz olyan sport vagy műszaki cikket kap, ami nem két fillér, mert arra szüksége van, es a minőség drága.

De 2-3 évey gyereket minek agyonönteni drága, felesleges és sokszor káros cuccokkal? Ők még pont az a korosztály, aki a legegyszerűbb játékot tudja a legjobban használni, és még korosztályos nyomás sincs...

2018. dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
95%

"Nálunk anno volt 1-2 könyv, mondjuk egy pulcsi, valami szép írószer vagy egy plüss, egy tábla csoki."


Hát épp ez az. Ők nem kaptak csak könyvet meg zoknit, de attól még vágytak valami különlegesre. Így most, mikor a gyereküknek vásárolnak, kicsit maguknak is vásárolnak.

2018. dec. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
9%

De én mindig elégedett voltam, őrültem.

Ez attól is függ, mit tanítasz az ünnep jelentőségéről.

Amúgy persze érthető, hogy szeretne adni az ember a gyerekènek, én is jobb körülmények között élek, mint a szüleim.

De még ezeket figyelembe véve is sokkoltak a válaszok.

Barátnőm mesélte, hogy ismerős kisgyereknek vettek vmi játszószőnyeget, aminek nagyon örültek, hogy rátaláltak, várták mit szól a kislány (2 éves azt hiszem), aztán csak ült ott egy nagy halom méregdrága játék között és pakolgatta őket, igazából egyiknek se örült.

Lehet, ha 1-2 egyszerű dolgot kap, és vki rögzön le is ül vele játszani, jobb lett volna.

Tudom, hogy a kamasznak nem lehet 500 forinttal kiszúrni a szemét és nem az ő hibája, hogy ezek pont drágák, de a piciknèl a 15 ajándék sztem picit túlzás pl vki öt darsb társast sorolt fel, és még volt sok más tétel.

2018. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
56%
#23 szerintem ezek úgy értendők, hogy a család többi tagja is benne van, akik vesznek ajándékot. Tőlünk is megkérdezték a többiek, és inkább mondtunk nekik valamit, minthogy vegyenek ugyanannyiert valami hülyeséget...
2018. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez nehéz. Azóta is ezen gondolkozom. Nálunk most fog születni a gyerek, és már elkezdődött ez. Hiába mondom, hogy minden megvan, ami kell, hiszen ez a mi kötelességünk. Már előre félek a későbbi évektől.
2018. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Gyerekként én általában könyveket, pc-s játékokat, ruhákat és édességeket kaptam. Egyszer kaptam egy mobiltelefont, még 2010 előtt.

Én is ezt adnék a gyermekeimnek, persze, ha kéri, mást is vennék neki...

2019. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!