Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Bátyámnak miért engednek meg...

Bátyámnak miért engednek meg több mindent a szüleink? 17/l

Figyelt kérdés

Ő most 18 éves, engem így 17 évesen nem engednek el bulizni, ő már 15 évesen bulizni járt, hajnalban/reggel járt minden hétvégén haza. Soha semmit nem szóltak neki, hogy mikor jár haza, milyen állapotban vagy ilyesmi.


Nekem persze mindig az van, hogy 10-re itthon, nem mehetek sehová mert valamit belecsempésznek az italomba, megerőszakolnak... A tesómnak ennyi idős korában annyival elintézték, hogy ha szexel valakivel akkor védekezzen, nem akar anya ilyen korán nagyszülő lenni... Rólam ha megtudnák hogy amikor 15 voltam volt valami egy fiúval akár csók engem ketté vágnának, ő meg már 15 évesen is össze vissza volt lányokkal.


Miért lehet az hogy neki mindent szabadott nekem meg semmit? Azért mert fiú?



2018. dec. 8. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Azért mert ha te esel teherbe akkor neked megváltozik az egész életed, valószínű a szüleidnek kellene eltartani titeket és nevelni az unokát stb.

Míg ha a tesód teherbe ejt valakit és mégsem maradnak együtt akkor csak ugyanúgy munkát kell találnia, fizetni a gyerektartást de ennyi.

Magyarán te sokkal jobban megszívhatod, és nekik is plusz teher és felelősség lenne.

2018. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Igen, klasszikusan a szülők jobban féltik a lányaikat, mint a fiaikat. A fiú lépje át a küszöböt, álljon ki magáért, próbáljon szerencsét akár jó messzire is és persze ne sírjon. A lány maradjon otthon, ha problémája van, kérjen segítséget és hát várja a toronyban hímezve a herceget. Persze ma már elvileg fennen hirdetett divat a fiús lány, aki vagány és kezdeményező - és a lányos fiú is egyre megengedettebb, bár még gyanús - (nem is beszélve arról, ha valaki egyke vagy egyneműek a tesók, akkor is van köztük egyszer fiúsabb vagy lányosabb szerepre kényszerülő) , de az ilyen - azért ahogy első írta, nem véletlenül :) - így alakult ki-tudja-milyen-régi szokásokat csak a nagyon trendi vagy inkább nemtörődöm szülők lépik át teljesen.
2018. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A lányok nagyobb veszélynek vannak kitéve. Gyakrabban éri őket támadás, szexuális erőszak, bántalmazás. Ez sajnos tény, amin nem tudsz változtatni. Hogy mennyire igazságos emiatt jobban félteni téged, az függ a környéktől, a baráti körödtől, a személyiségedtől és még sok mástól.


Hiába a kapcsolat, tizenévesen ha a lány teherbe esik, a fiúk többsége lelép legfeljebb a baba 1-2 éves korában, vagy előbb. A fiúnak egy szavába kerül szakítani, viszont lány pedig vagy mehet abortuszra, vagy szülhet a szülei jóindulatára bízva munka, lakás, tapasztalat, apa nélkül. Ez sem mindig igaz, de kevés a kivétel.


Az biztos, hogy statisztikailag nagyobb veszélynek vagy kitéve lányként. Valószínűleg a szüleid féltenek, és ezért nem engednek. Ne bántásként fogd fel ezt. Próbálj megoldást találni, pl. járj önvédelmi tanfolyamra, vagy hordj magadnál paprika sprayt. Ezek nem biztos megoldások, de olykor jól jöhetnek, és a szüleidet is megnyugtatnák. Ha van lehetőséged, beszéld meg egy ismerősöddel, hogy a buli után együtt mentek haza. Vagy menj a bátyáddal egy időben bulizni, és a végén vele haza. Nem muszáj egy társasággal lennetek, de a szülők valószínűleg engedékenyebbek lennének ha tudnák, hogy legalább út közben nagyobb biztonságban vagy.

2018. dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Apád és anyád már átélték azokat a dolgokat, amiktől meg szeretnénak védeni! A fater meghúzott minden csajt a bulikban, a muttert jól kisámfázták, és aboprtuszra is kellett mennie! Ezektől akarnak megvédeni! A fater/mutter csak általánosan értelmezendő! Nemszemélyeskedni akartam.

F/60

2018. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Elég logikus pedig, látják, hogy milyen a bátyád, hogy sorban húzza meg a kiscsajokat, nem akarják, hogy te is ilyen "kiscsaj" legyél.
2018. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Van fiam, s van lányom is. Igaz, mind verik a 30-at, de nem volt az olyan régen, hogy ne emlékeznék rá; Nekem se lett volna mindegy, hogy a fiam dugja végig a fél várost, vagy a fél város dugja végig a lányomat.
2018. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
41%

Szedj fogamzásgátlót.

Úgy lehet elengednének...

2018. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Nálunk ugyan ez a helyzet. :(. Csak én vagyok az öccse növéremnek. Folyton baszogatnak ha el akarok menni valahova bulizni de akárhova is pl venni egy két polót. IGY Minek mész ? ezt kérdezgetik hányok az élettöl. :(
2018. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy 15 évesen egy csók miatt így viselkednek veled, az tényleg túlzás. De. Akármennyire is igazságtalannak tűnik, de egyszerűen egy tinilány sokkal nagyobb veszélynek van kitéve buliban, este, mint egy fiú. A nőkkel sokkal több erőszakos bűncselekmény történik, főleg szexuális indíttatású, de egyéb bűncselekményekben is védtelenebbek, mert kevésbé tudnak a testfelépítésük miatt védekezni. Még akkor is, ha 2-3 barátnővel együtt megy. Míg egy átlag testfelépítű srácot, ha haverokkal megy, max. egy náluk több emberből álló cigányhorda kóstolgat általában. Nem azért van, mert a fiúkkal kivételeznek, hanem ésszerűségi okokból. Mondom ezt neked mint egy abszolúte nem hímsoviniszta nő.
2018. dec. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!