Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Szidjam meg?

Mit tegyek? Szidjam meg?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves lányom és azt hiszem félre ismertem. Jó tanuló szófogadó kislány tipikusan olyan, akire minden szülő vágyik. Az apjával elváltunk, így a mai napon hozzá ment karácsonyra. Én gondoltam addig kicsit rendet rakok a szobájában. Teszem azt kihozom a szennyest, egy kupacba rakom az asztán felgyűlt tankönyveket. Volt valami kis kacat az asztalon amit be szerettem volna tenni a fiókba, és nagyon lesokkolódtam. Ott volt egy bontatlan óvszer a fiókban. Először azt sem tudtam mit tegyek, aztán bevallom nem szép dolog de elkezdtem kutatni picit hogy többet megtudjak, és a polcán egy dobozban találtam egy kinyomtatott képet amin egy 20-25 éves forma férfivel látható ahol ez a férfi öleli a lányomat, aki bikiniben van. Már ezen is épp eléggé kiakadtam ha az óvszer nem lett volna elég, de akkor ki szúrtam, hogy van egy tetoválás végig a bordája mentén. Ezt eddig nem láthattam, hiszen nem jár olyan ruhákban amik ezt láthatóvá teszik, meg tudja mennyire ellene vagyok minden ilyen testmódositásnak, mérgező dolognak. Még nem ért haza, este hozza haza az apja szerintetek mit tegyek? Szidjam le? Tiltsam el a férfitól?
2018. dec. 25. 19:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

Magadat szidd le, hogy a gyereked semmit nem mer elmondani neked, inkább titkolózik, mert tudja, hogy úgyis tiltanád.

Az óvszernek inkább örülj, mert legalább védekezik, nem úgy mint a napi 20 tini, aki a "terhes lettem, mit csináljak" kérdéseket kiírja.

2018. dec. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne leszidd. Kérdezd meg - normálisan -, hogy miért nem mondta el. Tedd hozzá, hogy sajnálod, amiért úgy érzi, nem bízhat meg benned, hogy ezeket elmondja. A fiút szívesen megismernéd, a tetkónak nem örülsz, de hát már kész van. Azt is megkérdezheted akkor már, hogy miért azt tetováltatta, amit, miért volt fontos számára, mi annak a jelentése, akar-e másikat. Ha akar, mire gondolt, miért arra?

Jó lenne, ha egy kicsit megésmernéd, mert ezek szerint nem sokat szoktatok beszélgetni sem.


Valószínűlegazért nem mondta el egyébként a dolgokat, mert tudta, hogy ilyen a hozzáállásod. Tiltás, szidás.

Emlékszem, egyszer egyik osztálytársam mesélte, mennyire kiakadt az anyja, mert tetoválást szeretne. Én ez után otthon megkérdezem az en anyámat, csak kíváncsiságból, hogy mit mond. Csak nevetett és azt mondta, ha akarok menjek, és csinaltassak. Azóta sincs.

De a lényeg, hogyha meg tudjatok normálisan beszélni a dolgokat, mert nem egyből az a reakciód, hogy akkor megtiltasz mindent, akkor elmondja magától.

De ha mindig minden csak nem, akkor semmit se fog mondani, gondolom nincs kedve örökké árral szemben evezni.

Az a lényeg, hogy ne ítélkezz felette, max mondd el a véleményed, de ne megróvó stílusban. Nem arról van szó, hogy drogozik, meg nem jár iskolába. Barátja van és egy tetoválása. A legtöbb kamasznak vagy egyik vagy másik van.

2018. dec. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Inkább örülnél, hogy óvszert használ! Gondolom te fel sem világosítottad a pici lányt. 17 éves. Te nem szexeltél ennyi idősen? Van egy kis tetoválása nem látható helyen, nem nagy dolog. Lehet szeretne egy olyan anyát, akivel megbeszélhette volna ezt a tetkót, csak neki egy ilyen prűd anya jutott.
2018. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Pont 17 voltam,mikor összejöttem egy illetővel..nem 25 volt,hanem 37....viszont Anyukámmal mindig jó viszonyban voltam,így elmondtm neki. Ő úgy reagált,hogy elmondta,hogy nem örül,de természetesen elfogadja a döntésemet.

Ezután az következett,hogy baromi gyorsan rájöttem,hogy nem működik a kapcsolat sok dolog miatt és hip-hop vége lett. Jelenleg majdnem 7 éve van párom,két évvel idösebb nálam és az első babánkat várjuk.


Szóval szerintem ne tiltsd, ha nem megy,rá fog jönni. Ha pedig mégis jó a kapcsolat, fogadd el, mutassa be stb

2018. dec. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
19%
Csak nekem nagyon ismerős ez a kérdés? Konkértan, meg mernék esküdni, hogy láttam már itt egy szinte ugyanilyen kérdést, csak abban a tetoválásos dolog nem szerepelt.
2018. dec. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

17 éves és legalább használ óvszert.

Én a helyedben örülnék neki.

Ha a srác 20-25 éves se sokkal idősebb tőle...

Viszont..

1. egy 17 éves lány szobájában nem rak rendet már az anyja...

2. alap hogy nem kutatom át a cuccait...

3. ha lenne olyan viszony köztetek akkor elmondaná hogy mi van a magánéletében...

4. ha leszidod és eltiltod a fiútól a büdös életben nem mond el neked semmit. (tapasztalat)

Én a helyedben kicsit próbálnék közelebb kerülni hozzá és jobban megismerni és talán ő is jobban elmondaná hogy mi van a magánéletében és tanácsokat is elfogadna tőled.

Kerülj hozzá közelebb!!!!

2018. dec. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
jah azt kihagytam , hogy a tetoválást 25 évesen is megcsináltathatta volna akkor se tetszett volna neked szóval sztem fogadd el és kész... nem olyan helyre csináltatta ami befolyásolná az életét...
2018. dec. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Inkább zárd toronyba,te leszel a sárkány, majd valaki kimenti..


HA megbízna benned elmondta volna ezeket,szégyeld magad elcseszted

2018. dec. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Tessék.Mintagyerek nincs, csak azt hiszi a szülő.

0 bizalom.Erre nevelted.

Leszidhatod, de azzal csak mégjobban elüldözöd magadtól.


A gumi: örülök, hogy ha már szexuális életet élsz azt felelősségteljesen teszed.Szívesen megismerném a barátodat.


Tetkó: tudod mi a véleményem a tetoválásról.Elfogadom, hogy te másképp gondolod.Annyit kérek, hogy szalonban, tiszta körülmények között, szakemberrel csináltasd, gondold meg a mintát és a helyet, hogy később ne bánd meg és ne érjen hátrány mondjuk egy egy munkavállalásnál.

2018. dec. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálnám lazára venni ha erről beszélünk, hogy ne érezzen semmi rosszallást vagy szemrehányást.

Nálunk is felmerült a tetko kérdés de mivel utálja a tűt meg mindenben csak természetest használ igy ez megmaradt a kérdés szintjén - azt mondtam engem nem zavar de fájhat meg elfertőzödhet, gondolja meg.

Soha nem rámolok nála és nem is rakok rendet, ha ruhakupac lenne es már nnincs tiszta hát akkor úgy járt :-)

Nem fiúzik, mert itthonról ki se mozdul, úgyhogy az óvszer téma még nem aktuális.

2018. dec. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!