Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korban lesz tiszta...

Hány éves korban lesz tiszta a gyerekek számára, hogy mi a kitaláció/fikció és a valóság? Mikorra tudják a most iskolás gyerekek hogy mi a helyzet a mikulással és a Jézuskával pl?

Figyelt kérdés
Amikor én voltam kicsi akkor legkésőbb már 8-9 évesen a Mikulás és Jézuska dologgal bőven tisztába voltak és mire 4-5. osztályba mentek kiskamasznak számítottak.
2019. jan. 5. 19:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Kérdésem azért merült fel,mert hallottam hogy 12 éves is mese szereplőket valósnak hitt.
2019. jan. 5. 19:06
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

7-8-9 évesen már elég jó arányban meg tudják különböztetni a mesét a valóságtól, de extrém esetek mindig vannak.

Vannak 40 éves laposföld hívők is, szóval az, hogy ki mit hisz a valóságról eléggé relatív.

2019. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyerek es szulofuggo hogy mikor mondjuk el vagy mikor jonnek ra maguktol. En 5-6 evesen mar javaba nem hittem benne mert mikor "jott" akkor en sosem lathattam es ez furi volt :D ugyhogy nem hittem tovabb benne, es mondtam a szuleimnek hogy tudom hogy nem leteznek.

De ismerek en is olyat aki 10 eves es tenyleg azthiszi meg most is hogy letezik, szulei semmit nem akarnak neki elmondani.

2019. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egyik pillanatról a másikra megy. Van amit már négyévesen is tudnak, de bizonyos dolgokkal még tizenévesen is lehet rájuk hatni. Lásd momó.
2019. jan. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Óvodáskorra már kialakul a kettős tudat, vagyis meg tudják különböztetni, hogy mi a valóság és mi a fikció. Ettől függetlenül persze hisznek a Mikulásban, Jézuskában stb, mert még azt is valóságnak hiszik. 10-11 évesen már általában tudják, hogy ezek sem léteznek.
2019. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Változó, nem lehet általánosítani. Van akik kiskorban már el tudják választani, de bőven vannak olyanok, akik 12 éves korukra se tudják. Itt meg nem csak olyanokra kell gondolni, hogy mikulás meg Jézuska.
2019. jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányom 11 éves. Az idén mondta Karácsony előtt, hogy szeretnék benne hinni, de már nem tudok.
2019. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!