Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi történhetett a lányommal?...

Mi történhetett a lányommal? Egyik napról a másikra kialakulhatott nálla depresszió?

Figyelt kérdés

Multhéten kezdődött, hétfőn még vidám volt, kedden már szomorú. Egész nap a szobájába üldögél, zenéthallgat vagy firkálgat de az se ritka hogy csak ugy firkálgat. Alig eszik, max délbe de akkor se annyit amennyit régebben. Reggelente pirosak a szemei, azt hiszem sírni szokott éjjel. Kérdeztem tőle már hogy mi a baj, de azt mondja semmi. Szerintem fiú ügy, de a telefonjában nincsennek ilyenre utaló dolgok.

Szerintetek mi a baj? Mit csináljak vele?


2010. jún. 30. 23:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem irni, hogy 15 éves.
2010. jún. 30. 23:25
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Biztos szerelmes, és ejtette a fiú. Meg amúgy minden 15 éves szokott így viselkedni. Én nem rég voltam annyi így biztosra állíthatom. A depresszió az amúgy meg nem ilyen. Ezt a szót nagyon könnyen alkalmazzák az emberek, de nem pont arra, amilyen valójában. De am nem megbántás képp de elég gáz, hogy kutatsz a telójában. Biztos nem hagyná benne amúgy sem az erre utaló üziket. Esetleg törd fel az iwiwjét. Biztos díjazná.
2010. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
20 vagyok, de emlékszek még arra az időszakra. Hát borzasztó. De nyugi, ez normális, át kell esni rajta.
2010. jún. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kamasz korban sok minden normális, ami kritikus az az idő. Ha valami állandósul, akkor az már figyelmet érdemel. Jelen esetben valamivel több mint egy hét telt el, ami még nem olyan sok, de mindenképp érdemes résen lenni. Mennyi idős a lányod? Egyébként milyen a viszonyotok? Szoktatok fiúügyekről beszélni? Bízik benned, beszámol a titkairól? Ha úgy érzed, hogy megvan köztetek a bizalom, akkor biztasd, hogy beszéljen, és tartsd fönn a lehetőséget bármikorra, mikor úgy érzi. Ha a hangulata néhány hét elteltével sem változik, és nem beszél a problémájáról, akkor megkísérelheted felvetni, hogy mással beszélje meg. Itt jön képbe egy semleges személy, pl. egy telefonos segítő. A kék-vonal számát pl. nyugodtan elöl felejtheted, hátha fölhívja. Végső esetben jönnek a barátok és a tanárok. De ezt tényleg csak komoly aggodalom esetén vesd be, hisz nem szeretnéd kellemetlen helyzetbe hozni. Amíg nem beszél veled, addig is megpróbálhatsz te beszélni. Mondd el neki, hogy aggódsz, hogy tehetetlennek érzed magad, és figyelj rá nagyon, hogy résen légy, ha kész megnyílni.
2010. jún. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: 15éves.

ő egyáltalán nemszokott ilyen lenni. kisebb korában 1x volt ilyen amikor meghalt a papagájunk. de akkor is kb 3 napig tartot.. most meg több mint 1 hete..

félek hogy hülyeséget fog csinálni (gondolok itt az uj divatra: érfelvágás)

nem túl bizalmas velem szemben, iztosan töb titka van mint amit elmond.

2010. jún. 30. 23:46
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó vagyok. Közben láttam, hogy 15 éves, bocsi. Szóval igazán megértelek, hogy aggódsz, de azt kell mondjam, hogy a kamaszkor a függetlenedés időszaka. Természetesen nem azt mondom, hogy nézd végig, ahogy felvágja az erét, de ne is keríts a szükségesnél nagyobb feneket a dolognak. Én a helyedben tennék még egy próbát. Amikor nyugi van, és nem rohan egyikőtök sem, megkísérelnék vele beszélgetni. A lényeg, hogy ne hátrálj meg, és ne vádaskodj. Ha a válasz semmi, akkor azt tükrözd vissza, pl. hogy úgy látod, hogy elzárkózik, és próbálj meg tippelgetni, hogy miért. Pl. fél veled beszélni, vagy úgy gondolja úgy sem értenéd meg stb. Ha látja, hogy tényleg odafigyelsz akkor jó esélyed van, hiszen valószínű szüksége lenne egy jó kis beszélgetésre valakivel. Ha így sem nyílik meg szerintem kérd meg, hogy beszéljen valaki mással, akiben úgy érzi megbízik, vagy akinek jobban meg tud nyílni. (Erre készülj, hogy legyenek ötleteid.) És ekkor is elmondanám neki, hogy ha meggondolta magát bármikor beszélgethettek. Mondd el, hogy aggódsz, de ha elkezd beszélni akkor engedd, hogy ő legyen a középpontban, rakd félre a saját érzéseidet, gondolataidat egy pár percre, hogy ítélkezés nélkül tudj rá figyelni. Ha elakadsz kérdezd meg, hogy mire lenne szüksége, mit tehetnél érte. Sok sikert! Ha még tudok valamiben segíteni írj privit nyugodtan.
2010. júl. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy valami hosszabb, kifejtősebb válaszra vágynál és elhiszem, hogy aggódsz, mert anya vagy, és természetes, hogy egy anya ilyen helyzetben aggódik (és valljuk be,hajlamos a bolhából is elefántot csinálni :)).

De a "problémára" egyetlen rövid válasz van: kamasz.

Ilyenkor ezek a hangulatváltozások, vagy a "sírdogálós" időszakok természetesek, mégha azelőtt nem is volt ilyen.

Ez a kor ezzel jár, majd átvészeli.

A te dolgod annyi, hogy legyél ott, ha szüksége van rád és hallgasd meg, ha ki akarja önteni a szívét.

Ennyit tehetsz.

De ne félj, nincs semmi komolyabb baja! :)

L/23

2010. júl. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Én is ezt csináltam 15-16 évesen. Aztán megismerkedtem a párommal, és benőtt a fejem lágya. :) Az érfelvágásról meg annyit, hogy nagy bátorság kell ahhoz, meg valódi ok. :) Nyugi.
2010. júl. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem szerelmi bánat, át kell élni az ilyesmit, ne aggódj, elmúlik. Jön még sok ilyen korszak valószínűleg, mondd el neki, hogy szívesen meghallgatod, és ennyi. ne nyaggasd, meg kell tanulnia ezeket is feldolgozni. Sajnos már ebben a korban van. nem fog sokáig tartani, ebben biztos vagyok.
2010. júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
ha az én anyám turkálna a telefonomban asszem kilökném a 10. emeletről :)
2010. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!